Загартовування організму 2 (Презентація)

Про матеріал
Загартовування — метод впливу людини на організм різними природними факторами, здебільшого короткочасний вплив холодною водою. Загартовування організму потрібне для наближення стану людини до здорового й імунностійкого.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Твій заклад. Практична робота студентки 2 курсу групи 1-Г ПІБ

Номер слайду 2

Загартовування організму – це тренування організму, підвищення його стійкості до несприятливих кліматичних чинників. Це один із методів профілактики захворювань і зміцнення здоров'я. ... Воно підвищує працездатність і витривалість організму, нормалізує емоційний стан.

Номер слайду 3

Під загартовуванням звичайно розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення опірності організму до холоду, тепла, сонячної радіації і багатьох шкідливих впливів різноманітних метеорологічних чинників. Медична сестра у своїй пропаганді загартовування повинна підкреслювати, що це один з найдавніших засобів зміцнення здоров'я, профілактики простудних а інших захворювань.

Номер слайду 4

Медична сестра, яка пропагує здоровий спосіб життя, повинна розуміти, що основними гігієнічними принципами загартовування є: > систематичність; > поступовість; > врахування індивідуальних особливостей; > різноманітність засобів і форм; > активний режим, поєднання загальних і місцевих процедур; > самоконтроль.

Номер слайду 5

Рекомендуючи загартовування медична сестра повинна повідомити, що починати потрібно з невеликих доз і найпростіших методів, і тільки послідовний перехід від малих доз прийнятих процедур до великих - за часом, кількістю і формою - забезпечує гарний ефект. Людям похилого віку і дітям особливо важливо дотримуватися поступового і послідовного збільшення навантажень при проведенні процедур.

Номер слайду 6

Велике значення має загартовування за допомогою повітряних ванн, водяних процедур: обтирання, обливання, душ, контрастний душ, полоскання горла, контрастні ніжні ванни, купання у водоймах, морські купання, "моржування", загартовування до перегріву сонячними променями, гарячим повітрям

Номер слайду 7

Загартована людина - це та людина, яка свідомо привчила себе переносити холод, спеку й інші несприятливі природні умови, виробивши відповідну здатність організму успішно протистояти їм.

Номер слайду 8

Закордонні вчені проводили спеціальні досліди, щоб визначити найвищу температуру, яку людський організм спроможний витримати в сухому повітрі. Температуру 71°С людина витримує протягом 1 год, 82°С - 49 хв, 93°С - 33 хв, а 104°С — тільки 26 хв. Вчені вважають, що гранична температура, при якій людина може дихати, становить приблизно 116°С. Проте в історії є факти, коли людина витримувала значно вищі температури. У 1764 році французький учений Тіллет повідомив у Паризькій академії наук те, що одна жінка знаходилася в печі при температурі 132°С протягом 12 хв.

Номер слайду 9

У 1828 році був описаний випадок 14-хвилинного перебування чоловіка в печі, де температура 170°С. У Бельгії в 1958 році був зареєстрований випадок, коли чоловік декілька хвилин знаходився в термокамері при температурі 200°С! В оголеному вигляді людина може витримати швидке наростання температури до 210°С, а у ватному одязі - до 270°С.

Номер слайду 10

Короткочасні переохолодження, навіть дуже великі, людина може перенести. Так, у Японії водій рефрижиратора в жаркий день вирішив "відпочити" в кузові своєї холодильної машини. У цьому ж кузові знаходилися брили сухого льоду. Двері фургона зачинились, і водій піддався впливу холоду -10°С. Коли шофера витягли з кузова, він уже замерз. Проте через кілька годин постраждалий був реанімований у найближчій лікарні.

Номер слайду 11

Оскільки організм дорослої людини на 65-68% складається з води, то найкраще на нього впливати водою. До того ж, вода має велику теплоємність і гарну теплопровідність: вона проводить тепло в 28 разів краще, ніж повітря. Тому вода і повітря однакової температури нам здаються різними: для оголеного тіла повітря +18°С - нейтральним - індиферентним (ні теплим, ні холодним), а +30°С - дуже теплим; вода ж температурою +18°С здається холодною, а нейтральною — лише близько +28°С. Перевівши воду в інші стани — пару, лід — ми можемо підсилити вплив спеки або холоду на організм.

Номер слайду 12

Вплив холоду на організм людини Стресовий вплив. Вплив холоду викликає відповідну загальну реакцію організму у вигляді стресу. Залежно від сили і тривалості впливу, стрес може бути "жорстким" і "м'яким". Таким чином, незначний вплив холоду може викликати в організмі реакції активізації. Довго підтримуючи реакцію активізації за рахунок регулярних загартувальних процедур середньої сили, можна досягти разючого ефекту як у вилікуванні (в експериментах розсмоктувалися поверхнево розташовані злоякісні новоутворення в людини), так і у загальному зміцненні здоров'я і духовному самовдосконаленні.

Номер слайду 13

Вплив холоду на організм людини У зв'язку зі стресовим впливом холодної води на організм, треба визначитися, якою реакцією організму визначається її вплив. Протягом перших 1-2 хв впливу води, температура якої нижче +12°С, система терморегуляції організму буде тільки включатися. Цей час і буде вважатися оптимальним для різкої активації організму. Після 1-2 хв у відповідь на вплив холоду організм буде виробляти тепло - включиться система терморегуляції організму. І тепер мова йтиме про дозований вплив холоду. Тут важливо протягом деякого часу активізувати систему терморегуляції, але не виснажити її потужністю і часом впливу холоду. Тому доза впливу буде визначатися тренованістю до холоду, індивідуальною конституцією, віком. Дозування впливу холодом треба нарощувати поступово.

Номер слайду 14

Вплив на судинну систему організму. Під час швидкого впливу холоду судини шкіри різко звужуються. Це тренує і зміцнює судини і капіляри. Відродження капілярів призводить до покращення мікроциркуляції у внутрішніх органах і шкірі.

Номер слайду 15

Усунення застоїв в організміВода незамінна в обміні речовин. Усі життєві процеси нашого організму протікають у різноманітних водяних розчинах та при безпосередній участі води. Обливання, купання, ванни, виконані прохолодною і холодною водою, допомагають регулювати рух рідин у клітинах і між клітинами, усувають застійні явища.

Номер слайду 16

Дія на серце. Під впливом холоду не тільки змінюється кількість серцевих скорочень, але і сам характер поштовху. При помірному навантаженні холодом зникає аритмія або значно покращується ритм серцевих скорочень. Уповільнення пульсу відбувається від дії холоду як безпосередньо на серцеву ділянку або спину, так і в результаті загальних процедур.

Номер слайду 17

Вплив на склад крові. Від застосування загальних холодних процедур достатньої інтенсивності (для того, щоб стрес проявився за типом активації) збільшується кількість лейкоцитів та еритроцитів. Найвищі ці показники зафіксовано через 1 год після загартувальної процедури. Дослідження вчених показали, що збільшення кількості еритроцитів, як правило, вище 2000000 у 1 кубічному міліметрі, відбувається в період максимального розширення шкірних судин після сильного впливу тепла або холоду - двох, здавалося б, протилежних чинників. Суть цього феномену полягає в тому, що будь-які сильні подразники втрачають свою специфічність, і організм реагує на них однотипне.

Номер слайду 18

Вплив на дихання. Короткий вплив холоду як у вигляді обливання, так і локалізованого на потилиці (лід на шийні хребці) викликає спочатку зупинку дихання на посиленому вдосі, а потім прискорення дихання. В результаті значно збільшується (до 300-1500 кубічних сантиметрів) легенева вентиляція. Тривале подразнення холодом підвищує вироблення тепла в організмі, а це, у свою чергу, збільшує виділення вуглекислого газу.

Номер слайду 19

Вплив на м'язову систему. Давно відомий факт, що при правильному водолікуванні м'язова сила збільшується. Холодні процедури добре відновлюють працездатність стомленого організму. Холод, викликаючи скорочення, активізує організм. Практичний висновок із цих спостережень такий: після холодних водяних процедур людина почуває себе свіжішою і здатна до будь-якої роботи. Теплові процедури сприяють розслабленню, тому що тепло викликає розширення. Тому після всіх теплових процедур організм розслаблюється, заспокоєються, виникає бажання відпочинку і сну.

Номер слайду 20

Вплив на нервову систему. Чим більша різниця між температурою води і тілом людини, тим сильніше подразнення нервової системи: холодні температури приносять свіжість, теплі -заспокоєння. Це найголовніший чинник у техніці використання водяних процедур. От ще декілька чинників, які посилюють вплив на нервову систему. Чим на більшу частину шкірних покривів впливає холод, тим більше виражена відповідь з боку нервової системи. Чим більший контраст між температурою середовища і тілом, тим швидший вплив холоду, тим сильніше реагує нервова система - пірнання в холодну воду діє сильніше, ніж просто входження в неї. Холодні подразнення, які впливають на шкіру, діють тим інтенсивніше, чим тепліша шкіра, чим вона багатша на кров; і навпаки, шкіра холодна, яка стиснулася, перешкоджає повному прояву холодного подразнення. Що стосується механічного подразнення, яке вода здійснює на тіло, то її низькі температури переносяться тим легше, чим енергійніше і швидше вони дотикаються зі шкірою і чим менше триває дотик. Так, холодний сильний душ протягом короткого періоду часу (1-2 хв) - зігріває, а повільне обливання без тиску викликає озноб.

Номер слайду 21

Вплив на обмін речовин. Помічено, що під впливом водяних процедур азот їжі краще засвоюється. Сечовина, сечова кислота та інші непотрібні сполуки при правильному водолікуванні виводяться з організму у великій кількості. Завдяки цьому, при лікуванні хвороб обміну речовин, можна регулювати всі види обміну. Лужність крові після впливу холоду збільшується, а після теплих процедур підвищується кислотність, що особливо важливо при лікуванні подагри. Водяні процедури покращують кровообіг, що дозволяє успішно боротися з відкладанням сечової кислоти.

Номер слайду 22

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Стаднік Антоніна
    Дякую за підбірку матеріалу, використала його на уроці у роботі з дітьми.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Людина і світ, Презентації
Додано
27 січня 2023
Переглядів
2122
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку