Закон Ома для ділянки кола

Про матеріал
Електричний струм - це напрямлений рух заряджених частинок.Для виникнення й існування електричного струму необхідна наявність вільних заряджених частинок та електричного поля, дія якого створює й підтримує їхній напрямлений рух. З’єднані провідниками джерело струму, споживач електричної енергії, вмикач (вимикач) утворюють найпростіше електричне коло. Креслення, на якому умовними позначеннями показано, з яких елементів складається електричне коло і в який спосіб ці елементи з’єднані між собою, називають електричною схемою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Закон Ома для повного (замкненого) кола

Номер слайду 2

Електричний струм - це напрямлений рух заряджених частинок. Для виникнення й існування електричного струму необхідна наявність вільних заряджених частинок та електричного поля, дія якого створює й підтримує їхній напрямлений рух. З’єднані провідниками джерело струму, споживач електричної енергії, вмикач (вимикач) утворюють найпростіше електричне коло. Креслення, на якому умовними позначеннями показано, з яких елементів складається електричне коло і в який спосіб ці елементи з’єднані між собою, називають електричною схемою.

Номер слайду 3

За напрямок струму в колі умовно прийнято напрямок, у якому б рухалися по колу позитивно заряджені частинки, тобто напрямок від позитивного полюса джерела струму до негативного. Для кількісного опису струму в провіднику застосовують такі фізичні величини:сила струму (характеризує власне електричний струм);напруга (характеризує поле, яке створює струм);опір (характеризує провідник);електрорушійна сила.

Номер слайду 4

Основними умовами існування електричного струму є:наявність вільних заряджених частинок;наявність джерела струму, що створює електричне поле, дія якого зумовлює впорядкований рух вільних заряджених частинок;замкненість електричного кола, що забезпечує циркуляцію вільних заряджених частинок.

Номер слайду 5

Сила струму - це фізична величина, що характеризує електричний струм і чисельно дорівнює заряду, який проходить через поперечний переріз провідника за одиницю часу. Силу струму позначають символом I та визначають за формулою: де q - заряд, який проходить через поперечний переріз провідника за час t. Одиниця сили струму в СІ - ампер: [I] = 1 A. Прилад для вимірювання сили струму - амперметр. Амперметр вмикають у коло послідовнозі споживачем, в якому вимірюють силу струму.

Номер слайду 6

Електрична напруга на ділянці кола - це фізична величина, яка чисельно дорівнює роботі електричного поля з переміщення одиничного позитивного заряду по цій ділянці. Напругу позначають символом U і в загальному випадку визначають за формулою: де A - робота, яку виконує (або може виконати) електричне поле з переміщення заряду q по даній ділянці кола.

Номер слайду 7

Одиниця напруги в СІ - вольт: [U] = 1 В.1 В - це така напруга на ділянці кола, за якої електричне поле виконує роботу 1 Дж, переміщуючи по цій ділянці заряд, що дорівнює 1 Кл: Прилад для вимірювання напруги - вольтметр. Вольтметр приєднують до електричного колапаралельно ділянці,на якій вимірюють напругу.

Номер слайду 8

Електричний опір — це фізична величина, яка характеризує властивість провідника протидіяти проходженню електричного струму. Одиниця електричного опору в СІ - ом: [R] = 1 Ом. 1 Ом - це опір такого провідника, в якому за напруги на кінцях 1 В сила струму дорівнює 1 А:

Номер слайду 9

Опір провідника, який має незмінний поперечнийпереріз, дорівнює:де ρ — питомий опір речовини, з якої виготовлений провідник; l — довжина провідника; S — площа поперечного перерізу провідника.

Номер слайду 10

Електрорушійна сила ε - це фізична величина, що характеризує енергію сторонніх сил джерела струму й вимірюється роботою сторонніх сил (тобто сил неелектростатичного походження), виконаною для переміщення одиничного позитивного електричного заряду. Одиниця електрорушійної сили — вольт.

Номер слайду 11

Згідно із законом Ома, для однорідної ділянки кола сила струму І на ділянці кола прямо пропорційна прикладеній напрузі U й обернено пропорційна опорові R цієї ділянки Формулу закону Ома записують і в такому вигляді: U = IR, де добуток IR називають спадом напруги на даній ділянці кола. Для ділянки, що не містить джерела струму, поняття напруги та спаду напруги збігаються.

Номер слайду 12

Джерело струму, як і будь-який провідник, має певний опір, який називають внутрішнім опором джерела і позначають r, на відміну від опору зовнішнього кола R. По закону Ома, для зовнішньої та внутрішньої ділянок кола можна записати Uвн = Ir, Uзн = IR. Тоді ε = IR + Ir, сума спадів напруг на зовнішній і внутрішній ділянках кола дорівнює ЕРС джерела. Закон Ома для повного кола: Сила струму в замкненому електричному колі прямо пропорційна електрорушійній силі джерела струму й обернено пропорційна повному опору кола.

Номер слайду 13

Відео:https://www.youtube.com/watch?v=Is. PRd. JCha-khttps://www.youtube.com/watch?v=g. Cvl. WT9 I-ushttps://www.youtube.com/watch?v=ZS6 Hb. HT5i-c

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Презентації
Додано
24 жовтня
Переглядів
123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку