Закріплення таблиці множення та ділення

Про матеріал
Урок - гра . Математика 2 клас. Тема : Закріплення таблиці множення та ділення
Перегляд файлу

Урок-гра

 

Тема: “Закріплення таблиці множення та ділення”

 

Мета:

- закріпити знання таблиць множення та ділення на 2,3,4;

- розвивати навички усного рахунку, математичне мислення, мову;

- удосконалювати вміння вирішувати прості та складові завдання;

- удосконалити навички усного рахунку, умінь вирішувати нестандартні завдання;

- знаходити значення числових виразів з дужками;

- виховувати інтерес до предмета, почуття взаємодопомоги, працьовитість розширювати кругозір учнів.

Обладнання. Класна дошка, крейда, карта України, індивідуальні картки, малюнки, ватман, зображення тварин.

 

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент.

 

У цей ранковий, добрий час

Я рада, діти, бачить вас.

Треба всім нам привітатись.

Вліво-вправо поверніться,

Один одному всміхніться.

Чи готові до уроку? Молодці!

То ж сідайте. Працювати почали.

 

2. Актуалізація опорних знань учнів.

- Діти, а що ми з вами вивчаємо на уроці математики?

- Чи завжди в нас все виходить на уроках?

- Чи всі ви знаєте таблицю множення?

- Які ж цілі ми поставимо собі на сьогоднішній урок, виходячи з наших відповідей?

(записуємо цілі на ватмані)

– Як назвемо тему нашого сьогоднішнього уроку?

 

- Зараз ми вирушимо у подорож на автомобілі. Але шлях в нас не звичайний, математичний. Ось так виглядає наш автомобіль.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Так як ми подорожуємо, то нам необхідно зробити запас палива. Але нам потрібен записничок, в якому ми будемо все записувати.

Ваш зошит на час уроку перетворюється на записник, всі записи в якому повинні вестися дуже акуратно.

 

– Отже, зробимо перший запис: число, класна робота.

 

3. Хвилина чистописання.

- прочитайте віршик;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Згадайте, із яких елементів складається цифра 6.

– Подивіться, як її треба писати. Напишіть один рядок.

 

 

4. Усний рахунок.

Шість малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до нас Панас.

Скільки стало всього нас?

 

 

- Відкрили свої зошити та записуємо відповіді у зошиті:

1. Знайди суму чисел 28 та 12.

2. Зменш 43 на 33.

3. Збільш 69 на 11.

4. На скільки 65 більше за 32?

5. Ділене 30, дільник 3. Знайди частку.

6. Збільш 4 у 8 разів.

7. Зменш 16 у 2 рази.

8. Яке число треба помножити на 4, щоб одержати 32?

9. Збільш 3 у 9 разів.

- Молодці! Тепер обміняємося зошитами та перевіримо свої результати!

Відповіді: 30 10 80 33 10 32 8 8 27

- Настав час вирушати в дорогу, але нам необхідно виконати наступні завдання.

– Потрібно розв’язати веселі завдання.

 

  1. Мишка зерна всі збирала,

По два зернятка тягала.

Принесла дев’ятий раз.

Який у мишки став запас?

(2 х 9 = 18 з.)

 

2.Троє білченят маму-білку

Чекали біля дупла

Їм на сніданок мама-білка

Дев'ять шишок принесла,

Розділила вона на трьох.

Скільки в кожного із них?

(9:3 = 3 ш.)

 

  1. У полі метелики літали

Пелюстки на квітах шукали

На одній квітці їх п'ять.

Чи зможете ви їх порахувати?

Скільки буде пелюсток?

Якщо шість квіток.

(5 х 6 = 30 л.)

 

- Правильно, пора в дорогу!

 

5. Вивчення нового матеріалу

5.1 Гра «Знайди зайву кількість»

- Наш автомобіль в дорозі. А тут чатують на нас небезпеки. Перед нами великий затор.  Потрібно виконати завдання та записати у зошиті приклади

- Розглянути ряд чисел, запишіть їх і обведіть зайве число.

8, 12, 15, 16, 20, 24, 28.

(15 – непарне число.)

- Тепер потрібно зменшити кожне число у 4 рази та записати у зошиті ряд чисел.

(2, 3, 4, 5, 6, 7.)

- Тепер ці результати потрібно збільшити у 5 разів.

(10, 15, 20, 25, 30, 35)

– Останнє завдання! Поставити дужки у числових виразах:

14+26:10. 3 = 12

54-12 +8 = 34

40-8:4 = 8

- Діти пояснюють правильно поставлені дужки, читають числові вирази. (Слай

- Завдяки вашим старанням ми уникли зіткнення з іншими авто.

- Настав час вирушати в дорогу, але нам, необхідно виконати наступні завдання

 

5.2 Розв'язання задач

- А ми помічаємо на дорозі  тварину. Хто це? (ведмежа)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ведмежатко підготувало нам завдання

Увага!

Якщо знаєш ти таблицю,

На запитання відповіси сміливо:

Скільки пташок-невеликих

На годівницю прилетіло?

Горобців забіякувата пара,

Пара сизих голубів

 І три пари снігурів.
 

Д.2 • 5 = 10

 

Чотири білченята маму-білку Чекали біля дупла.

Їм на сніданок мама-білка 20 шишок принесла.

Розділила на чотири. Скільки кожному з них?
 

Д.20:4 = 4

 

З двору 16 гілок

 Принесла коза для діток.

Поклала їх на підлогу,

Як ділити на чотири?

Д.16:4 = 4

 

П'ять зайчат сидять у кутку,

Чистять ріпку золоту.

Нарахували 20 штук.

А як поділили вони раптом забули.

Д.20:5 = 4

 

- Попрощаємось із  та продоведмежатком і їдемо далі.

 

5.3 Фізкультхвилинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– А зараз послухайте звуки лісу.

 

 

 

 

 

 

 

Дихальна гімнастика.

- Сядьте прямо. Закрийте очі. Уявіть, що ви вдихаєте аромат лісу. Намагайтеся вдихати його не лише носом, а й усім тілом. Вдих. Видих. Тіло перетворюється на губку: на вдиху воно вбирає через пори шкіри повітря, а на видиху повітря просочується назовні. Вдих. Видих.

6. Закріплення пройденого матеріалу. Розв’язування задач.

- Відпочили, ми трошки!

-  що ж чекає на нас попереду?

6.1 Розв'язання задачі за варіанта

Ой, якийсь пакунок на дорозі, а в ньому нове завдання

 Відкрийте зошити та запишіть розв’язування задачі.

1 варіант – 1 завдання, 2 варіант – 2 завдання.

На це завдання вам дві хвилини!

(Самостійна робота в зошиті)

- Молодці, діти! Обміняйтесь зошитами та перевірили своє виконання.

 

6.2 Колективне розв’язування задачі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сова пропонує нам розв’язати завдання:

“В діжці було 50 літрів прісної води. Її витрачали 7 днів по 5 л щодня. Скільки літрів прісної води лишилося?

На дошці запис

Було – 50 л

Витратили - 7 дн. по 5 л

Залишилося -? л

 

– Діти пропонують розв’язання завдання.

50-5. 7 = 15 (л)

- На скільки ж днів вистачить запасу прісної води, що залишився?

- на 3 дні, оскільки 15:5 = 3. (Слайд 47)

 

Міні-підсумок

- Сова задоволена вашими математичними здібностями та пропонує вам здійснити екскурсію у таємний ліс. Але спершу виконаємо оздоровчу гімнастику для очей.

 

6.3 Гімнастика очей.

 

Очі вправо, очі вліво,

І по колу проведемо.

Швидко – швидко поморгаємо

І трішечки потрем.

Подивися на кінчик носа

І в «міжбров'я» подивися.

Коло, квадрат та трикутник

По три рази повтори.

Очі закриваємо,

Повільно вдихаємо.

А на видиху знову

Очі змушуй поморгати.

А зараз відпочивайте

І на місця всі сідайте.

 

7. Самостійна робота учнів.

 

 

 

- А зараз виконаємо самостійну роботу. У мене лежать картки. Вам потрібно вибрати завдання за власними силами, хто у собі впевнений на всі 100 – бере картку червоного кольору

- Хтось трохи сумнівається в собі – картку синя кольору.

- А хто у собі зовсім сумнівається – картку зеленого кольору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карточка №1

  1. Розв’яжи задачу.

В квартирі 14 стільців, а столів в 7 разів менше. Скільки стільців у квартирі?

  1. Зменшити на 40:   72, 56, 48.
  2. Результат зменшити в 4 рази.

 

 

 

Карточка №2

  1. Розв’яжи задачу.

Портфель Сашка важить 6 кг, а Миколки на 3 кг менше. На скільки разів портфель Сашка важить легше за Миколчин?

  1. Збільш в 7 разів:   8, 4, 6.
  2. Результат зменшити на 2.

 

 

Карточка №3

  1. Розв’яжи задачу

На полиці лежить 5 книжок. Яка кількість книжок на 3 таких полицях?

  1. Розв’яжи рівняння способом підбору 9 ⸳  Х = 18

 

 

8. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

- Чи була наша подорож корисною? Що допомогло вам подолати труднощі?

- Діти, як ви думаєте, ми досягли поставленої мети?

- А тепер підійдіть до дошки та оцініть свою роботу на уроці.

 

9. Домашнє завдання.

 

 

 

-

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 жовтня 2023
Переглядів
183
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку