Закріплення вивчених букв. Робота з дитячою книгою №10 "Зимові казки"

Про матеріал
Урок читання на закріплення вивченого матеріалу .Під час уроку діти знайомляться із різноманітними вправами і завданнями на закріплення навичок читання. Урок подано з елементами критичного мислення у формі подорожі до зимового лісу.
Перегляд файлу

 

Дмитрівська філія ОЗО

«Причорноморський ліцей»

Визирської сільської ради

Одеського району Одеської області

 

 

 

          Відкритий урок за технологією критичного мислення

                       та елементами лепбукінгу

 

 

«Закріплення вивчених букв .

Робота з дитячою книгою № 10

«Зимові казки»

 

 

                                                    ( казкова зимова подорож в ліс)

 

                            Фотошпалери Зимовий ліс арт. 355736618

 

 

 

 

1 клас

 

2025-2026 н.р.

 

 

                         Вчитель : Кудряну Тетяна Вікторівна

 

Тема уроку:   Закріплення вивчених букв .Робота з дитячою книгою № 10 « Зимові казки»

 

Мета уроку:формувати в  учнів ключові компетентності:

  •           вміння вчитися : читати поскладово слова , розуміти зміст прочитаного , повно відповідати на запитання вчителя, планувати свої дії, доводити роботу до кінця, вчитися контролювати свої дії;

 

  •           загальнокультурну компетентність :дотримуватися норм мовленнєвої культури та усного мовлення ;

 

  •           соціальні компетентності : продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі,
  •           виявляти ініціативу,
  •           використовувати різні ролі й функції в колективі;

 

  •           здоров’язбережувальну компетентність: зміцнення здоров’я через контроль правильної постави під час усних відповідей і письмових завдань; дотримуватися правил безпеки взимку ;

Формувати в учнів предметні компетентності:

  •           повторити читання складів ПГП, ППГ,
  •           повно відповідати на запитання вчителя ;
  •           ставити запитання до прочитаного;
  •           виконувати завдання самостійно  і в групі;
  •           уважно слухати і розуміти прочитане.

Обладнання: ілюстрація картини Віри Кавури «Зимовий ліс»; тварини лісу Білочка , Зайчик ,Синичка,   Оленятко; кут розширення зору ;КАРТКИ : чистомовка , складова таблиця ; лепбук «Зимонька – зима» ( власний) ;асоціативний кущ «Зима»,  гра «Розплутай плутанку», портрет В. Сухомлинського, презентація до казки В. Сухомлинського «Як Білочка Дятла врятувала», руханка «Зима - чарівниця»,таблиця «Цей урок мене навчить».

 

Очікувані результати у року.

Після цього уроку учні зможуть:

  •           чітко читати склади типу ПГ , ПГП, ППГ;
  •           описувати зображену картину;
  •           розуміти зміст прочитаного твору ;
  •           пояснювати вчинки героїв казки ;
  •           робити висновки на основі прочитаного .

 

Очікувані результати щодо розвитку критичного мислення:

Після цього уроку учні зможуть:

  •           висловлювати власну думку;
  •           робити обґрунтовані висновки і пояснювати їх;
  •           оцінювати вчинки героїв казки .

 

                                         ХІД УРОКУ.

І.ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

   1)організаційний момент;

Учитель.          – Доброго ранку! Мовлю за звичаєм.

  •           Доброго ранку !  Кожному зичу я.

Тож усміхніться у відповідь, діти.

Я вашим успіхам буду радіти.

  2) позитивна настанова до роботи;

Вчитель.

Подивіться мені в очі. Посміхніться. Я хочу побачити вашу усмішку.

Дозвольте мені на хвилинку стати чарівницею. Діанка гарно посміхається, візьмемо її посмішку і спробуйте піймати її настрій.(Беру посмішку в долоню і роздмухую всім дітям , а вони ловлять і одягають на своє обличчя).

З таким настроєм і будемо працювати.

Всі сідайте, діти, тихо

Домовляйтесь не шуміти,    

 Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати,-

Всі готові до уроку?

Тож гаразд часу не гаєм

І урок вже починаєм.

 

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. ВСТУПНА БЕСІДА
  •   Сьогодні у нас незвичайний урок .Ми відправимося з вами у казкову зимову подорож .Де ми побуваємо , вам підкажуть  загадки :

-Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я.... (Зима)

 

  •     Його навесні і влітку
    Ми бачимо одягненим.
    А восени з бідолахи
    Зірвали всі сорочки.
    Але зимові хуртовини
    В білу шубку його одягли.
    ( Ліс)
  1. Знайомство з лепбуком «Зимонька – зима»»

  •     А допоможе нам відчути зиму і її прикмети лепбук «Зимонька - зима»
  1. Знайомство з прикметами зими.
  2. Читання вірша Г. Демченко «Пороша»
  •   Так ми з вами відправимося на прогулянку до зимового лісу.
  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  •           Чого вас навчить цей урок , ми дізнаємося із таблиці

Більше  дізнаюсь про тварин               Мислити                    Удосконалювати  мовлення

 

                                                           Цей урок мене навчить

 

Працювати у парі                                                              Не пасувати перед труднощами

                                                    Працювати з текстом

 

  1. ВПРАВА «ВХОДЖЕННЯ В КАРТИНУ»
  •   Перед вами картина сучасної української художниці Віри Кавури «Зимовий ліс». Розгляньте картину.

                                Фотошпалери Зимовий ліс арт. 355736618

 

  •                       Давайте уявимо , що ми стоїмо посередині поляни в засніженому зимовому лісі .
  •                       Що ви бачите навколо ?
  •                       Які стоять дерева ?
  •                       Чи знайома вам така зима ?
  •                       Які почуття в у вас викликає ця картина ?
  •                       Чи є у лісі тварини ?
  •                       Про яких тварин лісу ви знаєте ?
  •                       Що б ви ще намалювали на цій картині  ?

 

  1. Асоціативний кущ «Зима»

                           

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

  1. ЧИТАННЯ ЧИСТОМОВКИ

            Чистомовки для чистої вимови Чистомовки потрібно підбирати ... 

2.РОБОТА ІЗ СКЛАДОВОЮ ТАБЛИЦЕЮ

- А тепер зробимо зарядку для язичка – прочитаємо складову таблицю

- Читаємо склади повільно , швидше , швидко .; читаємо із сумом , радістю , із запитальною інтонацією , з вигуком. Молодці !

 

  1.               ЗУСТРІЧ З БІЛОЧКОЮ ( РОЗШИРЕННЯ КУТА ЗОРУ)

-Нам назустріч пристрибала Білочка. Вона принесла нам завдання .

Потрібно прочитати ліву і праву частинку в рядку і утворити слова.

 

              

 

  •           Вона просить прочитати слова в кутику і назвати явище природи , з яким ви познайомилися на минулому уроці навчання грамоти .
  •           Що це за явище , підскаже картинка на картці.

3.ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАЙЧИКОМ ( РОБОТА З ДЕФОРМОВАНИМ ТЕКСТОМ)

- Йдемо по стежинці далі. Чуєте , хтось вдалині плаче .

- Так це ж Зайчик . Ти чому плачеш , вухастику ?

Розкажи нам , що сталося ?

  •           Зайчик просить вашої допомоги .Йому необхідно прочитати текст, а він не може , бо ще не знає всіх букв.

 

  •           Допоможемо зайчику і прочитаймо текст .
  •   Про яку пору року ви прочитали  ?
  •   Звідки  падали сніжинки ?
  •   Куди падали сніжинки ?
  •   Що зробила зима ?
  •   Як можна було б назвати цей текст?
  •   Зайчик дякує вам за допомогу.

 

4.ЗУСТРІЧ ІЗ СИНИЧКОЮ . Гра «Розплутай плутанку»

- До нас прилетіла синичка . Вона теж  приготувала цікавинку – гру «Розплутай плутанку»

             

  •           Чому птахам треба допомагати ?
  •           - Коли вони потребують нашої допомоги ?
  •           А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ , ЩО ДО ВЕСНИ ДОЖИВАЄ ТІЛЬКИ 1 ІЗ 10 СИНИЧОК . ПТАХАМ СТРАШНИЙ НЕ ТАК ХОЛОД ,ЯК ГОЛОД.

Руханка «Зима- чарівниця»

https://youtu.be/I78imLr91qA?si=8xK722Sb42hemxsX

ІV. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИГОЮ №10  «Зимові казки»

  •             У нас знову гість. До нас завітав Вовчик .Він нам приніс зимову казку.

Сьогодні ми знайомимося із казкою В. Сухомлинського «Як Білочка Дятлові допомогла»

  1. Вправа «Передбачення»
  •           Хто така білочка ?
  •           Що ви про неї знаєте ?
  •           Чому вона робить запаси на зиму?
  •           Що ви знаєте про дятла ?
  •           Чи робить він запаси на зиму ?
  •           Чим він харчується взимку ?
  •           А чим білочка могла йому допомогти ?

2 .Робота над портретом В. Сухомлинського

                                                                       Сторінками біографії Василя Сухомлинського до 105 річниці | Вебквест.  Виховна робота

  1. Читання тексту вчителем

                                          "Як білочка дятла врятувала"

Серед зими потеплішало, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева, зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти Дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б'є дзьобом шишку, а зернятка не вилущуються. Сів Дятел на ялині й плаче. Падають гарячі сльози на сніг, замерзають.   Дивиться Білка з дупла - дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла до Дятла.                 

- Чого це ти, дятле, плачеш?                                                                          

- Немає чого їсти, білочко.                                                                    

Жаль стало Білочці Дятла. Винесла вона з дупла велику ялинкову шишку. Поклала між стовбуром і гілкою. Сів Дятел біля шишки та й ну довбати її дзьобом.  А Білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплі радіють. І сонечко в небі радіє.

 

  1. Презентація за твором

https://vseosvita.ua/library/prezentacia-ak-bilocka-datla-vratuvala-kazki-skoli-pid-golubim-nebom-448324.html

 

  1. Робота над змістом прочитаного
  •           Назвіть головних героїв казки .
  •           Чому Дятел плакав ?
  •           Що його так засмутило ?
  •           Хто побачив сльози Дятла?
  •           Що зробила Білочка ?
  •           Чому все навколо раділо ?

6 . Таксономія запитань Блума («Ромашка Блума»):

А) Буквальні запитання:

- Яка пора року описується у творі?

- Де відбувалися описані події?

Б) Питання – уточнення:

- Чому дятел плакав ?

- Що зробила Білочка?

В) Пояснювальні питання:

- Подумайте , якою була білочка .

- Як вона врятувала Дятла?

Г) Творчі запитання:

- Чи доводилося вам переживати подібні відчуття?

Д) Запитання на оцінку судження:

- Добре чи погано вчинила білочка?

- Чому все навколо раділо ?

- А як би вчинили ви?

  1. Вправа «Крісло автора»
  •           Уявіть себе білочкою .
  •           Що б ви могли розповісти про себе?
  •           Який вчинок ви зробили гарний чи поганий ?

v.РЕФЛЕКСІЯ

вправа «Мікрофон»

  •           Що вам сподобалося на уроці ?
  •           Що не сподобалося ?
  •           Що вразило чи здивувало ?
  •           З чим би ви хотіли познайомитися ?
  •           Кого б ви ще запросили на урок ?

Вправа «Рюкзак»

  •           Що нового ви дізналися на уроці ?
  •           Які із знань ми складемо в рюкзак ?
  •           Що ми не будемо брати з собою ?
  •           Чому пташкам треба допомагати саме взимку ?
  •           Що ще ми покладемо в рюкзак ?
  •           Як Білочка допомогла Дятлові ?
  •           Дякую за активну роботу на уроці .

 

 

docx
Додав(-ла)
Кудряну Тетяна
Додано
4 лютого
Переглядів
43
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку