Математика 2 клас.
Дата : 18.02.2025
Тема: Закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв’язування задач на ділення на рівні частини.
Мета: формувати поняття арифметичної дії ділення; ознайомити із діленням на рівні частини; закріпити знання таблиць множення і ділення; вчити розв’язувати прості задачі на ділення на рівні частини; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
Вправа «Спідометр успіху»
Розгляньте смайлики на спідометрі та позначте в чаті номер смайлика, який з них відповідає вашому настрою на початку уроку ( можна за допомогою кольорових олівців) .
Якщо хтось поставив сумний смайлик, давайте допоможимо підняти настрій .
Подаруйте свою посмішку та привітаємося :Всім всім ,доброго ранку!
Ця маленька трудівниця
Мед збирає як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи!
То хто завітав до нас на урок? Так – це бджілка - трудівниця.
3.Бесіда, мотивація.
Бджола мала, а й та працює.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
- Тому, пропоную вам сьогодні і завжди працювати як бджілки, бо загальна робота класу залежить від працьовитості кожного з вас.
- Сьогодні ми будемо виконувати вправи та розв’язувати задачі на засвоєння вивчених таблиці множення . Допомагатиме нам бжілка старанно працювати . Якщо будете уважними та спостережливими, то поповнити свої математичні знання .
Щоденні 3. Математика для себе .
Інтерактивний онлайн тренажер « Таблиця ділення на 2»
Вчитель демонструє, дітям в чаті надсилає посилання .
Хто завершує сигналізує . Піднята рука. Перевірте свій прогрес у знанні таблиці ділення на 2 .Зробіть самооцінювання .Сигналізуємо олівцями.
Продовжіть речення та підготуйтеся до математичного диктанту
1. Компонент дії додавання. (Доданок).
2. Результат дії віднімання (Різниця).
3. Знак, що позначає число. (Цифра).
4. Результат дії множеня - це… (добуток ).
5. Результат ділення. (Частка)
6. Компонент дії множення…(Множник)
3. Хвилинка каліграфії. Математичний диктант .
Відкрийте зошити . Запишіть 18 лютого Класна робота .
- Створимо для нашої бджілки дорогу з квітів, виконуючи завдання та каліграфічно запишемо результати в зошит в порядку зростання .
( 5 18 83 60)
1) добуток чисел 2 і 9 . (18);
2) частку чисел 15 і 3 (5);
3) перший доданок – 56, другий доданок-27 ( 83)
4) зменшуване -100,від’ємник -40 . Запишіть різницю .(60).
- Увага на слайд! Самоперевірка! Сигналізуємо! Малюємо кружечок олівцем відповідного кольору .
Мій успіх(зелений),майже все вдалося(синій),потребую допомоги(жовтий),було важко(червоний).
Знайдіть добуток і частку чисел 8 і 2. (8*2=16 8:2=4) з коментуванням . ( 2 учень)
1 слайд. Хто зображений на малюнку? Яким родиними стосунками пов’язані?Чому? (Бо знаходяться на кухні)
2 слайд . На столі з’являються цукерки бджілка.
Як гадаєте,яка постала проблема у братика та сестрички?(Вони не можуть поділити цукерки, щоб нікого не образити)
3 слайд . Давайте допоможемо дітям . Що для цього треба зробити? (Поділити порівну)
Що означає порівну?(Кожен повинен отримати однакову кількість цукерок)
Розкласти порівну означає поділити на рівні частини .
-Спочатку покладемо по одній цукерці на кожну тарілку.
Для цього візьмемо 2 рази по одній цукерці.
Щоб покласти ще по одній цукерці на кожну тарілку , візьмемо ще 2 цукерки .
І третій раз беремо 2 рази по одній цукерці.
По скільки цукерок отримають братик(3) та сестричка(3)? Тобто,діти отримали по-рівну .
Коли,об’єкти треба поділити на рівні частини, розв’язання записується за допомогою дії ділення.
6:2=3 «Шість поділити на два дорівнює трьом»
Це задача на ділення на рівні частини.
Зверніть увагу,якщо в задачі йдеться ,що щось розсипали,розклали, роздали,розрізали ,поділили порівну ,то слід виконувати дію ділення на рівні частини!
Для спільної роботи інтерактивна дошка Canva .
Працюємо з підручником с. 105 Розв’язання задачі № 640 .
Ділимося на 2 групи. Лідери заходять за посиланням на дошку . (Секундомір на 5 хвилин)
Зверніть увагу,для розв’язання задач потрібно з’ясувати скільки буде,якщо число поділимо на дві рівні частини .
1 група -дівчатка розв’язують задачу (12 олівців поклали порівну у 2 коробки .Скільки олівців в одній коробці? 12:2=6 олівців)
2 група -хлопчики розв’язують задачу (Вісім бананів поділили порівну між двома мавпочками. Скільки бананів отримала кожна мавпочка? 8:2=4 банани .)
Виконаємо взаємооцінювання та взаємоперевірку .Оцініть на дошці роботу.
Поставте в зошиті позначку олівцем відповідного кольору .
Мій успіх(зелений),майже все вдалося(синій),потребую допомоги(жовтий),було важко(червоний).
5.Фізкультхвилинка . Подивіться на дітей, які роблять різні рухи. Повторіть ці рухи за ними . Цифра підкаже скільки разів цей рух потрібно повторити .(відео )
У чат надсилаю посилання на дошку padlet, де живі аркуші з вашим ім’ям . Кожен розв’язує задачі на своєму аркуші . По завершенню роботи зробимо самоперевірку .
Намалюємо на аркуші кружечок відповідного кольору.
Усно придумайте задачу про солодощі з числами 8 і 2 .(8 пончиків розклали по рівну на 2 тарілки. Скільки пончиків в одній тарілці?)
Мета: оцінити результат уроку, підбити підсумки уроку.
1.Мозковий штурм інтерактивна вправа в Сanva.
. «Провести бджілку до вулика» прописати в чаті результати таблиць множення на 2,3 та ділення на 2.
Нашій бджілці час повертатися до вулика , адже її зачекалися інші бджілки . А допоможуть нам знання вивчених таблиць .Пропоную провести її та прописати в чаті результати виразів.(Вчитель оголошує вирази ,діти прописують в чаті)
У народі кажуть: « Бджола працює не для себе, а для людей.»
Тому, людям необхідно берегти бджіл. Охороняючи кожну комаху,тваринку, ми дбаємо про природу та красу нашої країни.
2.Самооцінка «Плюс-мінус цікаво»
Які завдання були найцікавіші? Що було найлегше? Що було найважче? Що з цього уроку стане корисним у майбутньому житті?
(Ми зможемо використовувати знання таблиць для раціонального обчислення ,при розв’язку задачі у життєвих ситуаціях ,коли будемо ділитися по-рівну,а також будемо старанними та працьовитими ,як бджілка)
Ми цілий урок наполегливо працювали ,як справжні бджілки .
3.Рефлексія. Вправа «Спідометр успіху» на початку уроку ви показували свій настрій, а тепер покажіть де знаходиться ваш успіх. Давайте,порівняємо чи покращився настрій в кінці уроку?
Оцініть свою роботу. Покажіть олівець відповідного кольору .
Мій успіх(зелений),майже все вдалося(синій),потребую допомоги(жовтий),було важко(червоний).
Дякую всім за роботу. Урок завершено. До зустрічі!