Тема: Закріплення знань таблиці множення і ділення.
Мета: закріплювати знання таблиці множення і ділення, уміння обчислювати значення виразів, розв’язувати задачі на знаходження площі фігур. Удосконалювати вміння порівнювати числа за допомогою кратного і різницевого порівняння, встановлювати порядок дій у виразах на всі арифметичні дії та з дужками.
Розвивати увагу, пам’ять, мислення, математичне мовлення та інтерес до математики, сприяти вихованню активності, любові до математики.
Обладнання: підручник, картки для усного рахунку, презентація, комп’ютер.
Девіз уроку:
Математика нас окриляє, живить, енергією надихає.
На уроках, як завжди, розуму навчає!
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
- Доброго дня, леді. Сьогодні у нас відкритий урок з математики. До нас завітали гості, привітайтеся з ними.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Збільшити на «+»
Зменшити на «-»
Збільшити у «▪»
Зменшити у «:»
2.1. «Знайди зайве»
- Серед поданих чисел ті, як не є кратними 5.
10, 40, 30, 32, 5, 45, 16, 35, 50, 25, 20, 15.
2.2. «Блискавка»
- Ваше завдання: дати швидко відповідь на подані вирази.
6∙7, 63: 7, 18:6, 6∙9, 5∙4, 8∙3, 7∙7, 28:4, 8∙5, 32:8, 42:6, 4∙6, 9∙5, 16:4.
2.3. «Ланцюжок»
36: 4 ∙ 7 +1 :8 :2 ∙7 = 28
ІV. Закріплення і узагальнення набутих знань.
А) Синові 4 роки, а батько в 7 разів старший. Скільки років батькові?
Б) Зі старої яблуні садівник зібрав 54 кг яблук, а з молодої – у 6 разів менше. Скільки кілограм яблук зібрав садівник з молодої яблуні?
В) У саду росте 48 яблунь, а груш – на 8 менше. Скільки всіх дерев у саду?
Г) В одному кошику 25 слив, а у другому – на 10 слив більше. Скільки слив у двох кошиках разом?
- на скільки 24 > 3 (21)
- у скільки разів 24 > 3 (8)
- у скільки разів 2 < 12 (6)
- на скільки 2 < 12 (10)
с.11 № 3
а) 6 ∙ 9 – 48 : 8 ∙ (13 – 4) = 54 – 54 =0
б) ( 7 ∙ 7) : ( 5 ∙ 5 + 6 ∙ 4) – ( 9 – 9 ) ∙ 3 = 1 – 0 = 1
Знайдіть площу заштрихованої фігури.
Вираз: 6 ∙ 7 + 5∙ 4 = 62 (кв.дм)
а) 306 – х = 179 б) х : 5 = 6
х= 127 х = 30
V. Підсумок уроку.
VІ. Домашнє завдання