Тип заняття: |
Інтегроване заняття (ознайомлення з соціумом + аплікація) з пріоритетом мовленнєвих завдань. |
Вихователь: |
Яна Сизова |
Орієнтири складової: |
За складовою «Фахівець» |
Група: |
Середній дошкільний вік |
Тема заняття: |
«Знавці транспорту» |
Мета: |
Навчальна: розширювати знання про наземний, повітряний та водний транспорт; розпізнавати транспорт за призначенням (легковий, вантажний), середовищем пересування. Удосконалювати правильну вимову звуків (ж, ш, ч, р). Збагачувати словник дітей назвами видів транспорту та професій людей, що керують транспортом: водій, пілот, капітан; розширювати пізнавальні можливості дітей у набутті знань про матеріали та властивості предметів. Закріплювати знання дітей про роботу світлофора, формувати вміння правильно переходити вулицю. Вдосконалювати навички наклеювання предметів, що складаються з окремих частин (автомобіль). Викликати зацікавленість дітей за допомогою художніх творів. Розвиваюча: розвивати увагу, спостережливість, пізнавальну активність та дрібну моторику пальців та кисті рук. Виховна: виховувати інтерес до професій людей які керують транспортом (корабель, машина, літак). |
Обладнання: |
Демонстраційний матеріал: Картинки з зображеннями транспорту. Роздатковий матеріал: Робочі зошити, олівці. Розрізані картинки із зображенням транспорту для групової аплікації «Види транспорту», клей, серветки, ватман, фарби гуашеві, пензлики, стаканчики. |
Використані джерела інформації:
|
vseosvita.ua/library/znavci-transportu-zanatta-z-oznajomlenna-z-dovkillam-z-prioritetom-movlennevih-zavdan-z-ditmi-serednoi-grupi-92742.html. |
|
Хід заняття: |
Організаційна частина: |
Встало вранці ясне сонце, Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Сіли- встали, сіли – встали, Бачте як розвеселяли. Нумо дружно, нумо всі, Звеселяємось усі. |
Вихователь: |
Стукотить, торохтить по вулиці: |
Вихователь: |
Сподобався вам вірш? А скажіть, чи можна їздити на курці чи на кішці? А чому? (відповіді дітей). |
Вихователь: |
Діти, сьогодні ми з вами будемо говорити про транспорт. Розглядати, малювати та створювати самостійно плакат з усіма видами транспорту, які будемо вивчати. |
Дидактична гра «Їде, пливе, літає» |
Хід гри: вихователь показує діткам картинки із зображеннями видів транспорту (повітряний, водний, наземний) діти уважно розглядають та відповідають по черзі. - Що за транспорт? (назвати його). - Який він? (повітряний, водний, наземний). - Хто керує цим транспортом? (діти розмірковують) |
Вихователь: |
Молодці діти! З цим завданням ви справилися. Давайте з вами ще поговоримо про транспорт та вияснимо, хто ж керує транспортом у повітрі, в морі, а хто ж на дорозі. |
Вихователь: |
Перед вами лежать зошити. Подивіться уважно, що саме зображено на малюнку? (який транспорт та які професії людей ми там можемо побачити). Завдання: з’єднати професію з видом транспорту (Машина – водій, літак – пілот, корабель – капітан). |
Мовленнєва вправа «Хто чим керує» (продовж речення) |
Хід вправи: Діти виходять та сідають на килимочку в коло. Вихователь по черзі передає по колу м’ячик та запитує:
Водій керує (чим?)… (автомобілем, вантажівкою, автобусом); велосипедист керує… (велосипедом). |
Вихователь: |
Молодці. Зараз ми з вами трішки відпочинемо. |
Фізкультхвилинка: |
- Сіли ми в автомобіль: дир.-дир, дир-дир. А тепер в тролейбус сіли і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш-ш. У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж-ж. Ось на потязі я мчу: чух-чух-чух-чух. Любимо ми мандрувати, але час нам працювати. |
Мовленнєва вправа «Що із чого?» |
Хід вправи: Вихователь передає м’ячик по колу, пропонує дітям по черзі завершити речення: Машина з металу – металева машина. Літак з паперу – паперовий літак. Човник з пластиліну – пластиліновий човник. Потяг з картону – картонний потяг. Ракета зі снігу – снігова ракета. Вантажівка з дерева – дерев’яна вантажівка. Фургон з брезенту – брезентовий фургон. Сидіння зі шкіри – шкіряне сидіння. Колесо з гуми – гумове колесо. Рейки з заліза – залізні рейки. Сидіння з хутра – хутряне сидіння. |
Вихователь: |
Я для вас приготувала сьогодні ще одне цікаве завдання, яке придумала не сама – мені допоміг наш світлофор. Послухаємо завдання? Виконаємо його? |
|
Вихователь зачитує дітям розповідь |
Вихователь: |
В одному місті жили автомобілі. Вони їздили по вулицях, возили людей, вантажі, дотримувались правил дорожнього руху. Одного разу на місто налетів сильний злий вітер. Він подув так сильно, що у автомобілів розбивалося скло, відлітали колеса, кабіни, кузов. Це все побачив добрий чоловік, він зібрав всі автомобілі і приніс до нас, щоб ми полагодили їх. Вони лежать у коробці. |
Вихователь: |
- Давайте полагодимо автомобілі? (Діти збирають автомобілі приклеюють колеса, кермо, і оживляють їх) |
Підсумок: |
- А на чому їздять люди?
- Давайте пригадаємо, який транспорт ви бачили на вулицях нашого міста, та про який транспорт ми сьогодні з вами говорили? - Чим корисний транспорт? Чим шкідливий транспорт? - Діти, хто керує транспортом? - Як називається транспорт який ходить по морю? - Який транспорт літає в небі?(Відповіді дітей) |
Аплікація: |
Діти створюють разом з вихователем картину «Транспорт в моєму місті». |
Вихователь: |
Діти, ви сьогодні гарно попрацювали, дізналися багато цікавого та корисного, нового та повчального. |
|
(Вихователь з дітьми розміщує колективну роботу |