Тема: «Книга знань»
Програмовий зміст: закріпити в дітей знання про книгу, її складові, правила поводження з книгою. Вчити назви та ознаки весни. Формувати естетичні почуття під час виконання завдань, практичні навички під час вирізування, букв, цифр. Виховувати дбайливе ставлення до природи; культуру спілкування в колективі однолітків.
Тип заняття: індивідуально-групове.
Вид заняття: комбіноване.
Підготовча робота: робота з LEGO-матеріалами, закріплення прикмет про весну, відгадування загадок, робота з книгою.
Хід заняття
ВСТУПНА ЧАСТИНА:
Вихователь: - Діти, сьогодні до нашої групи завітали гості. Давайте з ними привітаємося (з використанням цеглинок LEGO - ч.ц. – червона цеглинка, з.ц. – зелена, ж.ц. – жовта, б.ц. – блакитна, с.ц. – синя, п.ц. – помаранчева).
- Доброго ранку всім нашим гостям
- Доброго ранку тобі і мені
-Доброго ранку сонце привітне
-Доброго ранку рослини зелені
-Доброго ранку небо блакитне
-Всім ми даруєм посмішки ясні
Подивіться, яка башточка у нас з вами вийшла.
ОСНОВНА ЧАСТИНА:
Вихователь: - Сьогодні до нас ще завітав один гість, який живе у лісі та мало чого знає. (у групу заносять іграшкового їжачка).
Малята, у нас з вами сьогодні дуже цікаве заняття. Ми з вами вирушаємо у подорож, яка називається «Книга знань». Ми з вами знайдемо сьогодні багато нових відповідей на наші запитання. Але перш ніж нам вирушити у подорож, я хочу дізнатися у вас з яким настроєм ми з вами будемо подорожувати(відповіді дітей)
-А який буває настрій?(відповіді дітей)
Виберіть собі настрій, який буде допомагати вам подорожувати (діти беруть собі смайлики з відповідним настроєм і одягають на себе).
- Доріжка до «Книги знань» дуже буде цікавою, а зараз я пропоную вам трішечки перевірити наші знання. Дайте відповіді на мої запитання:
( відповіді дітей).
- Молодці дітки, ви відповіли вірно на всі мої запитання. Подивіться будь ласка на наш куточок, що в ньому змінилося?
(відповіді дітей)
Вихователь: -Так, з’явилося дуже багато книжок, ніби в книжковому магазині. А ви були в книжковому магазині?
- Пригадайте, що ви там бачили?
- Які книги?
- Навіщо так багато книжок,
(відповіді дітей)
На наших поличках розмістилося безліч книжок. Які книжки вам найбільше подобаються?
(відповіді дітей)
Зараз я і перевірю, чи добре ви їх знаєте. Я читатиму загадку, а ви маєте назвати назву казки.
Їсть смачненькі калачі
Тут лисичка прибігає
Швидко півника хапає
Біжить котик рятувати
В лиски півника забрати
(котик і півник)
Вихователь:Погляньте, як книги розмістилися на наших поличках: стоять рівненько, гарненько, в один рядок і чекають коли їх візьмуть допитливі дітлахи.А мені дуже цікаво чи полюбляють наші гості читати книжки і про що. Давайте в них запитаємо:
-Чи є в них дома книжки?
-Чи люблять вони читати?
-Про що ці книжки?
(інтерв’ю дітей в дорослих. Вправа «Мікрофон»
Вихователь: -Зрозуміло, що кожному хочеться читати книжки охайну, цікаву, яскраву. Мабудь ніхто не хоче брати до рук книжку пом’яту, порвану. Тому, як треба поводитися з книжками?
(відповіді дітей)
І якщо трапилося так, що книжку хтось пошкодив, у нас з вами є книжкова майстерня. Куди я вас і запрошую
(діти відправляються до майстерні)
Вихователь: - Скажіть мені будь ласка, з чого складається книжка?
(відповіді дітей)
Все вірно малята, але ви бачите, що в нашої книжки не має обкладинки. Давайте разом з вами зробимо обкладинку для нашої «Книги Знань»
(колективна робота дітей)
Ось ми з вами і зробили яскраву, дуже гарну книгу. Ви всі гарно впоралися з завданням.
А в мене для вас є ще декілька запитань, скажіть мені будь ласка:
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Назвіть мені всі весняні місяці?
-Які зміни відбуваються весною в навколишньому середовищі?
(відповіді дітей)
Діти, у мене для вас ще є одне дуже цікаве завдання, наступна сторінка з нашої книги, яку ми перегорнемо, це буде майстерня художників, де ми з вами на склі різнокольоровим піском відтворимо нашу квітучу та чарівну весну.
(колективна робота дітей).
ПІДСУМОК:
Подивіться, яка гарна картина у вас вийшла . Сьогодні всі були молодці, гарно відповідали, працювалив майстерні. Допомогли їжачку дізнаватися багато цікавого і тому у їжачка піднявся настрій. Малята, давайте подаруємо веселі смайлики їжачку та нашим гостям. На цьому наше заняття підходить до кінця, ми кажемо всім «До побачення».
КЗ «Краснопавлівський ДНЗ (ясла-садок) «Оленка»
Лозівської районної ради
Харківської області
Комбіноване заняття
на тему «Книга знань»
Підготувала та провела
Вихователь
Зливка Наталья Олександріва
Травень 2019