Тема: Звук Д. «В гостях у бабусі»
Мета: Ознайомлення зі звуком Д. Розвиток артикуляційної і дрібної моторики, фонематичного сприймання. Збагачувати словник дітей по темі «Свійські тварини». Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Логопед: - Добрий день! Сьогодні на заняття до нас завітала дівчинка. Вона хоче поїхати до бабусі. А ми повинні зробити зарядку для нашого язичка -артикуляційну гімнастику.
2.Артикуляційна гімнастика
Вправи: «Коник», «Голочка», «Грибочок», «Годинничок», «Посмішка».
А тепер давайте промовимо цей звук. Що у нас рухається коли ми його вимовляємо.
3.Основна частина
Відгадування загадок
1.Хто з хвостиком і з вушками
В кого лапки з подушками?
Як ступа ніхто не чує, тихо крадучись полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від … (Кішки)
2. Як маленький-дзявкотить
Як великий-гавкотить
Може дім охороняти
Та чужинців відганяти (Собака)
3. З рогами, а не бик, доять, а не корова,
Кору здирає, а кошиків не плете. (Коза)
6.Хвіст крючком, а ніс п’ятачком. (Свиня)
Отже кого побачила дівчинка у бабусі?
Ці тварини хочуть з нами погратися.
1.Гра «Слухай звук» Д-д-д-д-д
2.Гра «Цікавий звук». (диференціація д-т)
3.Гра «Впізнай за голосом» (тихі та голосні звуки)
4.Вправа «Визнач перший і останній звук» (слайд)
5. Фізкультхвилинка «Булька» (Слайд)
6.Повторити чистомовки.
Да-да-да –чиста у відрі вода
Ди-ди-ди – розумною рости
Ди-ди-ди – ми діставали плоди
Ді-ді-ді – діти купалися у воді
Ад-ад-ад – у бабусі добрий сад
Ну що ж діти ви молодці виконали всі завдання.
Підсумок заняття