Заняття з розвитку мовлення для середньої групи
Вихователь: Веремейчик Світлана Іванівна
Тема: «Ходить гарбуз по городу» (з використанням наголівників)
Мета: розвивати зв’язне мовлення дітей. Збагачувати словниковий запас назвами овочів. Вчити чітко вимовляти слова, будувати прості речення. Розвивати пам’ять, увагу, артистичність. Виховувати інтерес до українського фольклору.
Матеріали:
-наголівники (гарбуз, морква, буряк, капуста, огірок, цибуля тощо)
-ілюстрації овочів
-кошик з іграшковими або справжніми овочами
-аудіо або текст пісні «Ходить гарбуз по городу»
Попередня робота:
Розгляд овочів
Вивчення пісні
Бесіда про город, овочі, працю людей
Хід заняття:
1. Організаційний момент (1–2 хв)
Вихователь:
— Діти, сьогодні ми підемо в гості на город. Там живуть овочі. Вони люблять розмовляти і співати. Хочете познайомитися з ними?
2. Мотивація. Сюрпризний момент (2–3 хв)
Вихователь дістає кошик з овочами.
Запитання:
Що це?
Де ростуть овочі?
Які овочі ви знаєте?
3. Основна частина
Бесіда «Овочі на городі» (3–4 хв)
Діти описують овочі:
Який він? (колір, форма)
Де росте?
Що з нього готують?
Дидактична гра «Назви ласкаво» (2–3 хв)
Гарбуз — гарбузик
Морква — морквинка
Цибуля — цибулька
Інсценізація пісні з наголівниками (7–10 хв)
Діти одягають наголівники овочів.
Вихователь — «Гарбуз» або оповідач.
Діти по черзі виходять і говорять коротку фразу:
Наприклад:
— Я морквинка. Я росту в землі. Я помаранчева і солодка.
— Я капуста. Я зелена і кругла.
Потім виконують пісню або її частину з рухами.
Руханка «Збираємо овочі» (2–3 хв)
Діти «збирають» овочі:
Нахилились — зірвали
Поклали в кошик
Понесли додому
Гра «Один — багато» (3 хв)
Один гарбуз — багато гарбузів
Одна морква — багато морквин
4. Підсумок заняття (3 хв)
Запитання:
Які овочі запам’ятали?
Хто ким сьогодні був?
Що найбільше сподобалось?
5. Рефлексія (1–2 хв)
Метод «Кошик настрою»:
Діти кладуть картинку овоча в кошик, якщо заняття сподобалось.