Метою конференції є поглиблення та систематизація знань з ролі води у житті людини, характеристики водних ресурсів, методів дослідження і аналізу якості питної води за хімічними та мікробіологічними показниками, використання води на харчових виробництвах та виховання раціонального і дбайливого ставлення до води.
Викладач: Шановні студенти та шановні викладачі ! Сьогодні ми запросили вас на студентську конференцію, де розглядаємо основну проблему сьогодення «Вода – це життя!». Для розкриття суті проблеми ми узагальнили теоретичні знання та практичні вміння, отримані студентами на заняттях аналітичної хімії, екології та мікробіології. Демонстрація слайда 1.
Викладач: Метою конференції є поглиблення та систематизація знань з ролі води у житті людини, характеристики водних ресурсів, методів дослідження і аналізу якості питної води за хімічними та мікробіологічними показниками, використання води на харчових виробництвах та виховання раціонального і дбайливого ставлення до води. Демонстрація слайда 2.
Викладач: При підготовці до конференції студенти групи Т-21 отримали завдання під керівництвом викладачів Абрамової Т.С., Тютько С.В. і Ларіною Р.О. провести:
Демонстрація слайда 3
З результатами проведеної роботи вас ознайомлять:
Демонстрація слайда 4
Викладач: Кожен блок представив результати своєї роботи у вигляді рефератів, презентацій, відеоматеріалів, плакатів, лабораторних досліджень та збірників статей. Право вести студентську конференцію ми надаємо ведучим: Глянь Тетяні і Гордєєву Сергію.
Перший ведучий:
Пам’ятайте, люди назавжди:
Неможливо жити без води.
Це життя колиска, це – дощі,
Це роса і квітка на межі,
Це тумани, ріки і моря,
Джерело у спеку це – життя ,
Це кришталь озер і джерело,
Шурхіт хвиль і шторму дикий рев ,
Це струмочок у травах між дерев,
Зелень трав, веселки кольори.
Пам’ятайте, люди назавжди.
Другий ведучий: Вода є унікальним елементом земної поверхні, і саме через наявність великої кількості води нашу Землю також називають «блакитною планетою». Незважаючи на таку кількість води, більша її частина міститься в океанах і морях, і тільки 0,6% загальної кількості живильної вологи придатні для споживання. Вже сьогодні існує загроза виникнення та загострення проблем із питною водою на кшталт проблем з використанням енергоносіїв таких, як нафта, газ та вугілля. Демонстрація слайда 5
Перший ведучий: Вода використовується у сільському господарстві (зрошення), промисловості (як сировина, а також як охолоджувальний та нагрівальний засіб) та для побутових цілей (споживання, особистої гігієни, миття, відпочинку тощо). В наші часи нераціональне використання та забруднення води є достатньо серйозною проблемою, що може привести до катастрофи. Оскільки всі ми споживаємо воду, то й несемо відповідальність за її збереження. В основу збереження водних ресурсів покладено два фундаментальні принципи: раціональне використання та охорона.
Другий ведучий: Сьогодні ми узагальнимо наші знання про надзвичайно важливу для людства речовину, без якої на Землі не було б життя. Слово надається історикам – дослідникам… Демонстрація слайда 6,7
Перший ведучий: Вода, на жаль, має не тільки важливі життєві властивості, а і може бути джерелом негативного впливу на організм людини. Яку думку з цього приводу мають представник санепідемстанції?
Демонстрація слайда 8
Якість питної води регламентується діючими стандартами: ГОСТ 2874-82 «Вода питьевая» та СаНПіН «--------»
Демонстрація слайда 9
Технолог-
Демонстрація слайда 10, 11, 12
Другий ведучий: Представники лабораторії дослідили якість питної води і представили свої результати Демонстрація слайда 13, 14, 15, 16
Перший ведучий: Як поліпшити властивості та якість води нас проінформують екологи
Екологи: (презентація екологи) Демонстрація слайда 17, 18
Висновок: Повертаючись до проблеми конференції ми маємо зробити висновок вода є джерелом життя при дбайливому та бережливому ставленні людини до водних ресурсів.