ЗАНЯТТЯ «НА ОДИНЦІ ВДОМА»

Про матеріал
МЕТА. Продовжити формувати правила безпечної поведінки дітей вдома за відсутності дорослих; навчити аналізувати ситуації, що можуть стати загрозою безпеки та здоров’я в домашніх умовах; вчити учнів уникати небезпечних місць у своєму мікрорайоні/населеному пункті; ознайомити із порядком дій у ситуації опосередкованої небезпеки, виклику рятувальних служб, об’єктивно реагувати на пропозиції незнайомців, розсудливо діяти, якщо до квартири проникли крадії; виховувати обережність, винахідливість, вміння виходити з небезпечних ситуацій. Обладнання. Ілюстрації, таблиці, інтерактивна дошка, ноутбук.
Перегляд файлу

                               ЗАНЯТТЯ 6

                       «НА ОДИНЦІ ВДОМА»                                                   МЕТА. Продовжити формувати правила безпечної поведінки дітей вдома за відсутності дорослих; навчити аналізувати ситуації, що можуть стати загрозою безпеки та здоров’я в домашніх умовах; вчити учнів уникати небезпечних місць у своєму мікрорайоні/населеному пункті; ознайомити із порядком дій у ситуації опосередкованої небезпеки, виклику рятувальних служб, об’єктивно реагувати на пропозиції незнайомців, розсудливо діяти, якщо до квартири проникли крадії; виховувати обережність, винахідливість, вміння виходити з небезпечних ситуацій.                                                                                                                                     Обладнання. Ілюстрації, таблиці, інтерактивна дошка, ноутбук.

                                                       Зміст заняття

1 .Організаційний момент.                                                                     2. Актуалізація опорних знань.                                                              Бесіда.(перегляд тематичного відео 6.1)                                             –Пригадайте, що таке безпека. ( Це ситуація, коли здоров’ю, життю людини нічого не загрожує).                                                                                                                       – Яке слово протилежне, тобто є антонімом до слова безпека? ( Небезпека.)                            – Що таке небезпека? ( Ситуації , які загрожують життю, здоров’ю чи добробуту людини.)                                                                                                                       – Назвіть об’єкти чи місця, де небезпека може чатувати на людину.                                              – У народі кажуть : « Мій дім–моя фортеця»! Чи може небезпека бути у власному домі? Де вона прихована?                                                                                      – Часто буває, що ви залишаєтеся вдома сама через те, що батьки затримуються на роботі, чи вирішують інші справи. Зоставшись наодинці, а й навіть з братом чи сестрою, ви стаєте повними  господарями свого помешкання. Бувають випадки, що виникають непередбачені, часом небезпечні ситуації, і не тільки з предметами, а й з небезпечними людьми.                                                                      – Які люди можуть бути небезпечними для дітей, які залишаються вдома самі?              – Яку небезпеку для здоров’я і життя можуть завдати злодії, шахраї, злочинці?             – Що радять батьки, коли ви самі залишаєтесь вдома?                                                           Бесіда за малюнком і запитаннями.                                                                                         – Чи правильно чинять діти,  зображені на малюнках?                                                   Обгронтуйте свої міркування.                                                                                                   – Якими мають бути дії  дітей на малюнку? Чому так думаєте?                                                          Вчитель читає текст «Що потрібно знати й уміти, аби уникнути небезпечних ситуацій, коли ти сам (сама) удома?»                                                                                      Робота в парах.                                                                                                                         Розіграйте сценку. Ви вдома самі. У двері подзвонили і сказали:                                « Ми з аварійної служби. Нам терміново необхідно перевірити труби в квартирі». Якими будуть ваші дії?                                                                                          Бесіда.                                                                                                                                             – Як поводитися, коли хтось дзвонить чи стукає у двері ?                                                             – Що робити, коли незнайомець вдається до вмовлянь?                                                           – Що робити у випадку, коли у вічко бачите незнайомого хлопчика чи незнайому дівчинку?                                                                                                                              – Як діяти, якщо незнайомець намагається відчинити двері?                                                  – Як діяти, якщо вдома немає телефону?                                                                                      – Як діяти, якщо зловмисника не чути деякий час?                                                                 – Як діяти, коли за вашої відсутності незнайомці відчинили двері вашого помешкання?                                                                                                                                                               Фізкультхвилинка.                                                                                                                               Бесіда.(демомструю додаток 6.1)                                                                                               Пригадайте номер телефону усіх рятувальних служб.                                                           – Яку інформацію потрібно надати диспетчеру?                                                                  Обговорення ситуації.                                                                                                              Якось, коли Оленка та Андрій були самі вдома, раптом подзвонили у двері.                  – мабуть, це мама! – радісно скрикнула Оленка і побігла відчиняти.                                   – Зачекай! – зупинив її Андрій. –мама ніколи не дзвонить, в неї є ключ. Давай краще запитаємо, хто це. Оленка, розгубившись, зупинилась, а Андрій підійшов до дверей і голосно запитав:                                                                                                          – Хто там?                                                                                                                                    – Відчиніть, будь ласка, – пролунав незнайомий жіночий голос.                                           Діти розгублено подивилися одне на одного.                                                                          – Хто ви? Що вам потрібно? – знову запитав Андрій.                                                              – Дайте попити водички! – почулося з-за дверей.                                                                                       « Дивно, – подумав Андрій. – Попити води можна де завгодно. Навіщо за цим підійматися до нас на п’ятий поверх?» Оленка потягла брата за руку.                                 – Може, впустимо її? Що нам – води шкода?                                                                           Але Андрій хитнув головою:                                                                                                     – Цієї жінки ми не знаємо. Якщо ми її впустимо, невідомо, що ще їй                                 Нікому ! Хіба ти забула?                                                                                                         Тим часом знову пролунав дзвоник.                                                                                         – Відчиніть! – повторив настирливо голос.                                                                            – Ні! – рішуче відповів Андрій. – Ми не можемо вам нічого дати. Скоро прийдуть батьки. у них . У двері більше не дзвонили . Оленка і Андрій нетерпляче чекали на батьків.                                                                                                 Повернулася додому мама і відчинила двері своїм ключем. Оленка і Андрій кинулися до неї та почали розповідати про те, що сталося, доки вони були вдома самі.                                                                                                                                                 – Мабуть це погано, що ми не дали їй попити? – запитала Оленка.                                     Запитання:                                                                                                                                – Хто з дітей діяв правильно?                                                                                                  – Що на це сказала мама?                                                                                                         – Ви вчинили правильно! –відповіла мама. – Якщо цій жінці справді потрібна була вода, вона б її знайшла і без вашої допомоги. Тільки невідомо, що їй було треба насправді. Якщо вона увійшла б і почала тут розпоряджатися, ви самі про це пожалкували б . Запам’ятайте: ви нікому не повинні відчиняти двері! Тепер Оленка і Андрійко, коли залишаються вдома самі, завжди пам’ятають мамині слова. Якщо у двері подзвонить хтось із сусідів або знайомих, він відразу зрозуміє, що батьків немає вдома і треба зайти пізніше, а якщо прийде погана людина, щоб хитрощами проникнути в квартиру, то вона туди не потрапить. Діти нікому не відчинять.                                                                                                          (перегляд тематичного відео 6.2)

 

Розігрування подібних ситуацій.                                                                                           (За задумом учнів.) Аналіз поведінки дійових осіб.                                                                                      Інсценізація «До  мене зателефонували».                                                                              ( У ролі співрозмовника мое бути вчитель.)                                                                          – добрий день, хлопчику (дівчинко). Ти зараз вдома сам (а)?                                                    – Я знайома твоєї мами . Терміново маю передати їй важливі документи.                             Скажи мені свою адресу.                                                                                                           – Через 10 хвилин я буду в тебе. До зустрічі.                                                                            Обговорення поведінки співрозмовника (хлопчика, дівчинки).                                                    Висновок. Не розмовляйте довго по телефону з незнайомими людьми . Не говоріть, що вдома самі. Не називайте своєї адреси, номер квартири.                               Колективне обговорення фільму «Сам удома».                                                                              – Які способу захисту своєї домівки від злодіїв використав головний герой фільму– Кевін?                                                                                                                            VI. Підсумок заняття.                                                                                                                 Обговорення вірша-жарту Григорія Остера.                                                                            Якщо ти надовго вдома                                                                                                             залишився сам-один,                                                                                                                   Пропонуємо зіграти у захоплюючу гру.                                                                                      Зветься гра «Відважний кулінар».                                                                                              чи «Відважний кулінар».                                                                                                          Сенс її– в приготуванні                                                                                                             страв, поживних і смачних.                                                                                                                                            Ось рецепт такої страви:                                                                                                                                           в татусеві черевики                                                                                                                         влити мамині парфуми,                                                                                                              потім черевик духмяний                                                                                                               щедро обтрусить вапном.                                                                                                            Далі вкинути в каструлю,                                                                                                          у якій щавлевий борщик,                                                                                                     і поставити каструлю                                                                                                                 на малесенький вогонь.                                                                                                                      Можна ще приготувати                                                                                                           зі шкарпеток пиріжки.                                                                                                                 Буде що на стіл подати,                                                                                                              як повернуться батьки    

                                                    Григорій Остер                                                                       –Які наслідки можуть мати такі розваги?

docx
Додано
6 лютого
Переглядів
30
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку