Конспект заняття
розваги-подорожі з елементами нетрадиційного малювання
для дітей молодшої (різновікової) групи
Тема: «У пошуках Пензлика»
Мета:
нестандартних ситуаціях, самостійно розв’язуючи проблеми, що
склалися;
колективного малювання.
Обладнання: гуаш різних кольорів у банках і тарілочках, серветки,
кришечки різного діаметру, кольорові воскові олівці.
Матеріал: лялька Оля, лялька Андрійко, Їжачок, Ведмідь, Сова.
Хід заняття:
Сонечко вітається,
Приязно всміхається.
Буду з вами гратися,
Гарно посміхатися.
(Вихователь пропонує дітям привітатися один з одним та з сонечком)
Вправа повторюється кілька разів та закінчується, коли діти усміхнені.
(Вихователь звертає увагу на ляльку дівчинку та хлопчика)
(Діти заглядають під шафу, знаходять там Їжачка).
- Добридень, Їжаче! Чи не підкажеш нам, де пензлика шукати?
- А ви пригостіть мене яблучками, тоді скажу! (Дає дітям аркуш паперу
круглої форми, у вигляді тарілочки).
- Давайте поміркуємо, як можна намалювати яблучка без пензля? (Діти відповідають)
- Справді, можна зробити відбитки кришечками, картоплею, поролоновими губками. Шукайте такі речі.
4. Вправа «Гудзиковий масаж»
(Заповніть велику коробку (наприклад з-під взуття) ґудзиками, бажано, щоб їх було багато, а тепер разом з дітьми зробіть таке:
(Серед ґудзиків знаходять кришечки, поролонові губки для малювання яблучок для Іжачка)
- Пригощайся, Їжаче!
- Дякую! Понесу діткам своїм, і ми разом поласуємо! А ви ідіть стежкою до
Ведмедика, він допоможе!
(Діти ідуть по колу під музику виконують різні рухи імітуючи рухи тварин – ведмедика, зайчика, пінгвіна)
(Зустрічають Ведмедика і сідають за столи).
- Ведмедику! Чи не знаєш ти, як нам пензлика знайти?
- А ви пригостіть мене малинкою, тоді скажу!
- Діти, як можна намалювати ягідки, якщо пензлика у нас нема? Треба це
зробити гарно і швидко! Так, правильно, намалюймо пальчиками! (Діти
малюють пальчиками ягідки у кошику).
- Ось, Ведмедику, повний кошик малини, пригощайся!
- Дякую вам! Ідіть цією стежкою до Тітоньки Сови, вона все знає і обов’язково вам допоможе!
(Діти проходять по ребристій доріжці на килимок).
6. Вправа «Лісова галявина» (музичний супровід, аромолампа)
- Діти, відправляємося в чарівний ліс до Тітоньки Сови. Лягайте зручніше на килимок, заплющить очі і уявіть, що ми опинились на лісовій галявині, де яскраво світить сонечко, співають пташки, літають метелики, ростуть гарні квіти. Давайте вдихнемо повітря і відчуємо, як воно приємно пахне. Почуємо як шумить струмок. На нашій галявині бігають багато звірів. (Після чого діти сідають на стільчики)
- Тітонько Сово! Підкажіть, будь ласка, де знайти Олиного пензлика!
- А навіщо вам пензлик? Адже світ давно уже розфарбований, і все навколо
темне і тьмяне! Таким я бачу його вночі!
- Ні, тітонько, ви помиляєтесь! Світ – яскравий, кольоровий, радісний! Діти,
розкажіть Сові, які кольори ви знаєте! (Діти називають кольори).
- Я вдень сплю, і мені дуже шкода, що вночі не видно тих кольорів, про які
ви казали!
- А ми намалюємо тобі феєрверк! Він кольоровий, радісний, і його добре
видно на нічному небі!
7. Колективне малювання
(На аркуші ватману діти кольоровими восковими крейдами малюють зірочки феєрверку – виконуючи команди вихователя).
- Але ж це світле небо, я нічого не бачу!
- Нічого, ми зараз зробимо так, що воно стане темним, як уночі! (Губкою,
змоченою у фарбі, створюю фон, восковий малюнок проявляється).
- Спасибі вам, діти! Яка я щаслива, що побачила так багато яскравих
кольорів! Насправді я слідкувала за вашою подорожжю і зрозуміла, що ви
дружні, працьовиті діти! Умієте знаходити вихід із складного становища,
умієте працювати разом, допомагати друзям. Сподіваюсь, ви допоможете Олі навчити її братика правильно поводитись із пензликом: не натискати сильно, малювати за ворсом, акуратно мити і витирати після роботи. Тоді він не буде ображатися, а стане вам гарним помічником. Виходь, пензлику! В цьому садочку тебе не образять ні діти, ні ляльки.
8. Вправа «Пензлик танцює»
Узяти пензлик за дерев’яну сукню. Розслабити руку, щоб вона застигла в повітрі, схожа на диригентську паличку: 1 – легкий, розмашистий рух рукою вправо; 2 – вліво. Під час вправи рухається плече, передпліччя, кисть і пензлик. (Повторити 3 рази)
9. Підведення підсумків (разом з дітьми вихователь розглядає дитячі роботи)