Конспект відкритого заняття в старшій групі
«Ялиночка»
(Нетрадиційне малювання)
Мета: розвивати творчі здібності за допомогою нетрадиційних технік малювання.
Освітні завдання: ознайомити з новою технікою малювання - малювання по солі, або посипання сіллю, вчити малювати пейзаж, використовуючи в одному малюнку різні образотворчі матеріали і нетрадиційні техніки малювання (малювання по солі . або посипання сіллю, малювання зім'ятим папером); розширювати й поглиблювати знання дітей про хвойні дерева, будову дерева.
Розвиваючі завдання: розвивати самостійність, почуття ритму і композиції; розвивати сенсорні уміння - координацію руки і очей при малюванні, дрібну моторику пальців рук; розвивати естетичні та емоційні почуття при сприйнятті художнього слова, музичних творів.
Виховні завдання: виховувати в дітей почуття прекрасного, любов до природи через образотворче мистецтво, поезію; виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчій діяльності; виховувати акуратність при роботі з фарбами.
Матеріали та обладнання: зображення хвойних дерев; аркуш, вірш П. Сінгаївського «Ялинка», фарба, волога ганчірка, серветка, сіль, вода для миття пензля.
Хід заняття:
1. Створення позитивного настрою.
Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітав я вас усіх!
(Діти виконують нахили уперед, начебто кланяються один одному, вітаючись.)
2. Мотивація діяльності.
Вихователь:
— Скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? Як ви здогадалися?
— Які опади найчастіше бувають узимку? Що можна сказати про сніг?
— Чим вкриваються річки й озера узимку? Який буває лід?
— Назвіть, будь ласка, зимові місяці.
— Як вигляд мають дерева взимку? (Тихі, замріяні, вкриті снігом, як ковдрою, одягнені в снігові шуби, дрімають під сніжною ковдрою.)

- Послухайте віршик про ялиночку:
Де й поділись заметілі
Із морозами й вітрами,
Лиш тумани сніжно-білі
Ходять-бродять вечорами.
Понад лугом, понад ланом,
Біля тину, біля хати…
А ялинка за туманом –
Як ведмедик волохатий.
Ніби вибігла із гаю
Й зупинилась на узгір”ї –
І чекає-виглядає,
Чи не йдуть за нею звірі.

Зібралися лісові звірі на галявині біля ялинки, щоб прикрасити її. Аж бачать — дроворуби хочуть зрубати дерево. Лісові жителі прогнали нехороших людей і встигли порятувати деревце. Якби ж усім ялинкам так щастило! От було б гарно. А в оселях, нехай стоять штучні деревця, посаджені в горщик або намальовані. А якщо хтось іще не вміє малювати ялинку, ми навчимо!
Станем в коло, дітвора,
Дітвора, дітвора.
До ялинки вже пора,
Нам пора, нам пора.
Станем в коло й покружляєм,
Покружляєм, покружляєм.
Зупинились й поплескаєм,
Поплескаєм, поплескаєм.
Тупаємо ніжками,
Мов йдемо доріжками.
Наче зайчики, йдемо,
Ідемо ми, ідемо.
Поплигали, поскакали
І за парти посідали.
4. Образотворча діяльність.
— Сьогодні ми з вами виконаємо цікаву роботу намалюємо ялинку, але з використанням нетрадиційної техніки малювання - посипання сіллю.
( Додаток 3)
Виконання роботи:
• Розташувавши вертикально аркуш, знайдіть його серединку.
• Малюємо ялинку
– Доки фарба не висохла, посипати малюнок сіллю, яка надасть роботі зернистості
5. Рухлива гра «Ялинка».
Одна дитина стоїть в середині кола та тримає в руках бубон.
Вихователь з дітьми стають в коло обличчям до «ялинки» і виконують відповідні рухи, проказуючи:
Ой, ялинко зелененька,
Ти була колись маленька,
А тепер ти ось яка-
І висока , і струнка.
Ось така, ось така-
І висока, і струнка.
Біля тебе ми, ялинко,
Заспіваєм пісню дзвінко,
Візьмем руки у бочок,
Затанцюєм гопачок.
Ялинко, пограй з нами!
«Ялинка» з бубном стає між двома дітьми. За командою діти оббігають коло в протилежні сторони. Хто перший підбігає і вдаряє в бубон – той переможець.
6. Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Виставка дитячих робіт. Діти розповідають про свої роботи. Вихователь дякує дітям за малюнки і відзначає, що кожен зміг створити неповторний образ ялинки.