Баштанський ЗДО №2 Віночок
Ясельна група
Вихователь:
Гінжул Н.В.
Тема. Квадрат. Закріплення понять великий , малий.
Мета: закріплювати знання про квадрат та понять великий,малий ;вчити дітей визна-
чати предмет за розміром; закріплювати назви кольорів: розвивати увагу, па-
м ять мислення;виховувати інтерес до пізнання нового.
Матеріал: іграшка-зайчик,хатинка,дерева ;морквинки з картону,квадратики. лист;
музичний супровід.
Хід заняття
1.Сюрпизний момент.
(Стукають у двері. Листоноша з листом.)
Вихователь забирає листа і дякує листоноші.
Вихователь.
Ой,що це?(Лист.)
На яку фігурку схожий лист?(Квадрат.)
Що це у квадрата?(Кути.)
А це сторони, вони всі рівні.
Якого кольору квадрат?
Лист схожий на квадрат.(Дістаю листівку.)
А листівка на що схожа?(квадрат)
Який квадрат великий чи маленький?
Якого кольору?
Малята,хочете дізнатися ,що у цьому листі написано? Але ж ви ще не вмієте читати. Тоді я сама його прочитаю. Лист цей прийшов до нас із лісу,від Зайчика.
(Відкриваю лист читаю.)
«Дорогі малята,любі хлопчики й дівчатка.
Холодної зимової днини
Я святкую іменини.
Всіх вас до себе в гості
Хочу запросити,
Й чимось смачненьким пригостити.
Тож до лісу вирушайте,
До моєї хатинки завітайте.»
2.Мотивація.
Ну що. Вирушаємо до лісу до хатинки,щоб привітати Зайчика.
3.Основна частина.
- Діти,а що любить їсти Зайчик?
Так. Дуже полюбляє моркву. Ось у мене кошик. Ми можемо зібрати Зайчикові у подарунок морквинки й покласти їх у цей кошик. Гаразд.
Дидактична гра «Великий – малий».
Яка за розміром ця морквинка велика чи мала?(Велика.)
А ця ?(Маленька.)
Покладемо у кошик тільки великі морквинки. Маленькі відкладемо окремо.
Вихователь.
Вирушаємо у подорож.
Погляньте ,малята, цей ліс,мабуть не простий. У ньому діються якісь дива.
Ой,хто це?(Білочка.)
Вона пропонує взяти Зайчикові подарунки.
Дидактична гра »Вибери подарунок схожий на квадрат.»
На столі лежать предмети-подарунки(книжечка,кубик..і т.д.)треба вибрати ті, які відповідають формі квадрата.
Покладемо в кошик..
Дякуємо білочці за пізнавальні подарунки.
Фізкультхвилинка
А ще вона пропонує трішечки погратися.
Що це?(Шишки).
Візьмемо їж в долоньки і виконаємо різні рухи.
Вихователь.
Йдемо далі. Малята. знову діються якісь дива. Мабуть,сердита хуртовина по лісу гуляла й наробила шкоди.
Що це таке довгої форми?(Доріжка)
Щоб потрапити до хатинки треба її відремонтувати.
А це що?(Квадратики.)
Їх треба вставити на свої місця.
Який це квадрат великий чи малий?
Якого кольору?(Діти називають всі кольори.)
Починаємо ремонтувати.
(Діти беруть по одному квадратику називають колір , розмір та вставляють.)
Вихователь. Молодці,ви впорались із цим завданням.
Але,ми повинні пройти по цій доріжці, щоб потрапити до Зайчикової хатинки.
(Підходимо до хатинки стукаємо в двері.)
Виходить Зайчик .
Вітаємо.
Добридень Зайчику. Вітаємо з Днем народження. Візьми подарунки від нас.
Зайчик
Дякую за подарунки. Пропоную посвяткувати і весело погратися.
Гра «Зайчик».
Зайчик
Дякую за розвагу і подарунки. І хочу вас пригостити смачненьким.(Дає печиво.)
(діти дякують.)
Зайчику ходімо з нами,разом посмакуємо.
Вихователь.
Давайте скажемо Зайчику на яку фігурку схоже печиво?(Квадрат.)
А квадратики іноді бувають смачненькими.
Підсумок.
Вирушаємо до групи по стежці через лісок.
Ось і закінчилась наша подорож. Тому зараз будемо сідати і смакувати печиво.