Баштанський ЗДО№2 «Віночок»
Ясельна група
Вихователь ; Гінжул Н.В.
Мета. Розвивати вміння впізнавати співвідносити і
називати кольори( синій,жовтий); закріплювати
поняття» один – багато»; розвивати увагу, мову,
мислення; виховувати взаємоповагу до товари-
шів.
Матеріал: кольорові кульки, стрічки, малюнок клоуна.
Хід заняття
1.Сюрпизний момент.
Подивіться, хто завітав?(Клоун).
Хоче дізнатися про різні види кольорів.
Що приніс із собою?(різнокольорові кубики)
ВИХОВАТЕЛЬ, Візьміть кульки.
1.Кульки піднімемо вгору.
В небо синє у блакить.
Покружляємо, покружляємо.
2.Кульки за спину сховаємо.
Трішечки пострибаємо.
Ми стрибаємо, як зайчата
Дружно, весело,завзято.
2.Мотивація
Хочете погратися з кульками?
3.Робота над матеріалом.
ВИХОВАТЕЛЬ. Подивіться, якого кольору у вас куль-
ки
Давайте назвемо кольори.(Діти називають та повторюють за вихователем.)
Скільки кульок у Сашка?(1)
А тепер витягнемо ручки вперед і скажемо, скільки всього кульок?(Багато).
Дидактична гра «Моя кулька».
Мета: розвивати увагу, мислення.
На стільчиках лежать кубики синього та жовтого кольорів.
(Вихователь знаходиться біля першого стільчика.)
Скільки кубиків я тримаю?(1)
Який колір у мене в руках?(Синій).
Підбіжіть до цього стільця в кого в руках кульки синього кольору.
Скільки кубиків я тримаю?(1)
Який колір у мене в руках?(Жовтий)
Підбіжіть до цього стільчика в кого в руках кульки жовтого кольору.
Скільки стало всього геометричних фігур?(багато).
Покладіть кульки в корзинку.
ВИХОВАТЕЛЬ,Давайте подивимося ,який сюрприз приготував нам ще клоун.
Що це ?(стрічки)
Скільки стрічок?(Багато).
Візьміть 1 стрічку.
Сашко, якого кольору у тебе стрічка?(Синього. Діти повторюють.)
Підніміть до гори руки в кого є стрічка синього кольору.
Марійка, якого кольору в тебе стрічка?(Жовтого)
Підніміть до гори руки в кого є стрічка жовтого кольору
Скільки їх?(Багато).
Підсумок.Клоуну дуже сподобалося у нас на занятті. Він дякує за допомогу і говорить до побачення.