Заняття з граматики В старшій групі на тему: "ЧАРІВНА СКРИНЬКА СЛІВ"

Про матеріал
МЕТА: розвиток інтересу дітей 5 - 6 років до навчання грамоті ЗАВДАННЯ: Освітні: продовжувати вчити: - голосні, тверді і м'які, дзвінкі і глухі приголосні звуки. - визначати місце звука в слові (на початку, в кінці, в середині). - проводити звуковий аналіз слова; - продовжувати готувати руку до письма; -закріплювати вміння ділити слова на склади. Розвиваючі: - пам'ять, логічне мислення, творче мислення, вміння висловлювати свою точку зору - дрібну моторику рук -розвивати рівновагу, спритність; -пояснювальне мовлення, спостережливість, увагу.
Перегляд файлу

 

ДНЗ «КОЛОБОК»

 

 

 

 

 

 

 

Заняття з граматики

В старшій групі на тему: "ЧАРІВНА СКРИНЬКА СЛІВ"

Набір для творчості "Чарівна скринька" B7003 | Купити в інтернет-магазині  Goodtoys


              

                                                                                          

 

 

 

 

 

 

                                                                                 Підготував вихователь :                                            

                                                                                 Столярова Галина Григорівна


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МЕТА:

 розвиток інтересу  дітей 5 - 6 років до навчання грамоті

 

ЗАВДАННЯ:


Освітні:

 продовжувати вчити:
- голосні, тверді і м'які, дзвінкі і глухі приголосні звуки.
- визначати місце звука в слові (на початку, в кінці, в середині).
- проводити звуковий аналіз слова;
- продовжувати  готувати руку до письма;
-закріплювати вміння ділити слова на склади.

Розвиваючі:
- пам'ять, логічне мислення, творче мислення, вміння висловлювати свою точку зору
- дрібну моторику рук

-розвивати рівновагу, спритність;

-пояснювальне мовлення, спостережливість, увагу.

виховні:
-виховувати інтерес до заняття, організованість, цілеспрямованість.

-аналізувати свою роботу на занятті.

 

 

Демонстраційний матеріал:
Посилка з листом, загадки в різнокольорових конвертах, будинок з 6-ма замками, картка із зображенням квітки, картки-зразки літер, картки для звукової схеми слова

 

 

                                           ХІД ЗАНЯТТЯ:

 1. Організаційний момент.

 

 Привітання.
Я всміхаюсь сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квітоньці -
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
- Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся -
Зичу їм добра!


 

 

            Вихователь: Діти! А тепер ми привітаємо один одного:
- Як індійці: складають руки разом і притискають їх до грудей;
- Як китайці: тиснуть руку самому собі;
- Як латиноамериканці - обіймаються;
- Як жителі Крайньої півночі - труться носами;
- Як японці - кланяються.

 

Сюрпризний момент.  (Стук у двері)

           Вихователь: Діти! До нас прийшла посилка! Написано: «Від Діда Грамотія  з країни АБВГДейки»! Давайте її відкриємо і дізнаємося, що там всередині.

Книга «Казка "Ріпка". Маски для дитячого свята» – , купить по цене 50 на  YAKABOO:Книга «Казка "Ріпка". Маски для дитячого свята» – , купить по цене 50 на  YAKABOO:Вікторина " У світі казки чарівної"


           
                                  «Дорогі діти групи« Капітошка »!

            Пише вам Дід Грамотій  з країни АБВГДейки! До мене дійшли відомості, що ви дуже допитливі дітки і любите займатися. Я надіслав для вас подарунок. Але будиночок чарівний, з 5-6  замками. До кожного замку є свій ключ. Знайти ключі нескладно, потрібно лише відгадати, де вони лежать. Мої чарівні помічники сховали ключі у вас в групі. Відгадайте мої загадки і дізнаєтеся, де шукати ключі. Прикладіть ключі до замків і будиночок відкриється! Правда, є ще один секрет! Але про це ви дізнаєтеся пізніше. Бажаю успіху! «Дід Грамотій. »

           

 

Вихователь:

 

 Ну, що, цікаво дізнатися, що знаходиться в скриньці? Будемо шукати ключі?Для цього вам, діти, треба розділитися  команди за формою та кольором.  В цьому вам допоможуть геометричні фігури.

          
Правила правильної вимови та поведінки під час занять


Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова.

 

Чи то лис, чи то ліс,
Чи то кинь, чи то кінь,
Чи то кит, чи то кіт –
Звуки плутати не слід.

 

 

Кожен день завжди і скрізь:
На заняттях, у грі
Звуки  чітко вимовляємо,
Нікуди  не поспішаємо.

 

На занятті будь уважним
І веди себе поважно.
Щоб чогось не пропустити
Та все добре зрозуміти.

 

На занятті  не гукай,
Завжди руку піднімай.
Там, де шум і крик буває
Працездатності немає.

 

            Вихователь: А ось і загадки тут в листі. Шукаємо перший ключ. Він знаходиться там, про що йде мова в загадці:

Замість справжньої дитини

 Є у кожної дівчини.

 Її пестять, одягають,

 Спати ввечорі вкладають.

 І годують її смачно –

Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)


            Діти: Це лялька! Треба шукати там, де ляльки!

Вихователь: Щоб нам ляльку не злякати,

Треба навшпиньках шагати ,

Руки на поясі тримати

            Вихователь: А ключ-то непростий! На ньому завдання. Ось про який секреті говорилося в листі Діда грамотіїв! Впораємося з цим завданням - один замок відкриємо!

                                           Завдання №1.

             Вихователь: Помічники Діда грамотіїв принесли для вас картку із зображенням квітки. Що це за квітка? Спробуйте відгадати.

 

Запалали в чистім полі

   Квіти гарні, всі червоні.

   То палає влітку так

   Польовий червоний ...

 (Мак)


             Діти: Мак

 

Вихователь пропонує одній дитині зробити звуковий аналіз слова на дошці.

             Вихователь: Давайте порахуємо, скільки звуків у слові Мак. Який перший звук?

             Діти: М-м-м ...

             Вихователь: Звук М. Давайте спробуємо проспівати цей звук. М-м-м ... Виходить? А що нам заважає?
 

             Діти: Губи

             Вихователь: Якщо ми не можемо його проспівати, то це який звук?

             Діти: Приголосний


             Вихователь: Правильно! Який другий звук у слові Мак?

             Діти: М-аааа-к! звук А

             Вихователь: Давайте спробуємо проспівати цей звук.

             Діти: А-а-а ...

             Вихователь: Звук А можна проспівати, йому нічого не заважає. Який це звук?

             Діти: Голосний.

             (Вихователь з дітьми пробують проспівати третій звук К і визначають, що він не співається, а значить він приголосний.)

             Вихователь: Молодці, справилися із завданням. Ось вам і перший ключ!

               

Вихователь: Слухайте наступну підказку, де шукати ключ:


Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить. (Книга)

 


             Діти: Книга! Ключ будемо шукати там, де у нас в групі книги!

            Вихователь:

 По мішочу ми візьмем,

З ним на голові пройдем,

Спину рівно ми тримаєм,

Голову не нахиляєм.



                                                   Завдання №2.

             Вихователь: Діти! Пограємо в гру «Закінчи чистомовку». Наш язичок знає багато пісень. Щоб він добре попрацював на занятті ми промовимо чистомовки. Я починаю, а ви продовжуєте.

 

 

       Ли-ли-ли - пісню дружно почали,

        Ло-ло-ло - діло в нас на лад пішло,

        Ем-ем-ем - радість людям ми несем,

        Ли-ли-ли - дуже раді всі були.

 

 

         Ло-ло-ло — побіг зайчик за село.

          Ро-ро-ро – в зайця тепленьке хутро.

          Му-му-му – а морквиночку кому?

           Го-го-го – нагодуємо його.

           Ки-ки-ки - всі дивились залюбки.

 

 

 


 

            Вихователь: Ось ще одна загадка від Діда Грамотія:

Скляний будинок на вікні
З прозорою водою,
З камінням і піском на дні
І з рибкою золотою.
(Акваріум)

 

            Вихователь:

Руки на пояс ставимо всі

Будем стрибати, мов горобці,

Щоб доріжку подолати,

Треба через предмети стрибати.

 

 

                                                Завдання №3.
 

             Вихователь: Ми з вами знаємо, що всі слова можна розділити на склади. Давайте розділимо декілька:СИР,  МУ-ХА, ГРУ-ША,  ДЕ-РЕ-ВО

           

             Вихователь: Молодці, справилися з третім завданням. Ось, тримайте ключик! У нас уже три замки відкриті! Важко? Втомилися? Ви дуже старалися! Давайте тепер відпочинемо. Пригадайте,  хто і в якій казці теж шукав ключик, тільки не простий, а золотий?
 

             Діти: Буратіно! У казці «Золотий ключик».

 

Фізкультхвилинка

 

Буратіно потягнувся,        -                   потягування

Раз нагнувся, два нагнувся,       -          нахили тулуба

Руки в сторони розвів.   -                      руки в сторони

Мабуть, ключик загубив.

Щоб той ключик відшукати,

Всім навшпиньках треба встати   -      піднімаються навшпиньках

І тихенько посідати.   -                          сідають на місця.



           Вихователь: Ну, а щоб нам знайти четвертий ключик, відгадаємо  ще одну загадку:

Довгі палички кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці
Кольорові …
(Олівці)

           Діти: Це олівець! Треба шукати ключ там, де у нас лежать олівці!)

 

 

                                                 Завдання №4.

       

            Вихователь: Ось і четверте  завдання з четвертим  ключем: це гра «Зашифровані матрійки». У Діда Грамотія є подружки, матрійки, не прості, а «зашифровані». На кожній матрійці є склади. Потрібно побудувати матрійок  по зростанню і дізнаєтеся зашифровані слова.

1 стіл - ма - ши - на
2 стіл - мо - ло – ко

3 стіл -  ко-ло-бок

           Вихователь: А п'ятий ключ будемо шукати ось де:

Воно для всіх нас - добрий друг,
Хоч диваком вважається,
Бо навесні вдяга кожух,
На зиму ж – роздягається.

(Дерево)



         

                                       Завдання №5.

            Вихователь: Ось він, ключик, а на ньому наступне завдання - гра «Вгадай та збери літеру».

 

Стали букви у рядок
І побігли в дитсадок.
Хто у них за ватажка?
Ну звичайно, буква А.

 

Що майструє цей хлопчина?
До стовпця – аж три жердини.
- Відгадайте! – всіх зове.
Відгадали? – Буква Е!

 

Місяць, наче буква С,
Придивляється з небес.
Посміхнувся до Славка,
Показавши язика.
Хлопчик крейду дістає
І малює букву Є.

 

Дід брусочок третій клав
Для упору навскоси,
Так він хвіртку змайстрував.
Я ж дивлюся: буква И.

 

Сонечко кругленьке –
Як бублик, колесо.
Точнісінько таке ж воно
Як наша буква «О».

 



 

           Вихователь: Ось і останній ключ нам залишилося знайти. Ну, а де його шукати, постарайтеся вгадати:

Б'ють його, а він не плаче,
Тільки вище, вище скаче!

(м'яч)
           Діти: Це м'яч!

 

                                              Завдання №6.

           Вихователь: Слухайте останнє, шосте завдання! Це гра «Супермаркет». Ми прийшли в супермаркет. Купувати можна тільки ті продукти, в назвах яких є звук «С» на початку слова. Що ви купите? Діти називають речі: сир, сосиски, , сік, сукня, сумка, сорочка.

           А тепер ми вибираємо тільки ті продукти, в назвах яких є звук «Б» в середині слова: ковбаса, риба, бублики,

           Давайте виберемо продукти, в назвах яких є звук «М» і на початку, і в середині, і в кінці слова: молоко, масло, макарони, сметана,


           Вихователь: діти , подивіться, що тут лежить!

           Діти: Це сюрприз «шоколадний алфавіт».

          Вихователь: Можна і пограти з буквами, можна і чай попити! Спасибі Дідові Грамотію! Діти, скажіть, вам сподобалося сьогодні виконувати завдання Діда Грамотія? Що найбільше сподобалося? З виконанням якого завдання у вас виникли труднощі?

     Ви всі молодці!

 

 

 


 

docx
Додано
6 листопада
Переглядів
117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку