Заняття з грамоти з використання конструктора Легодля старшого дошкільника "Хто, хто в теремочку живе?"

Про матеріал
Заняття з грамоти для дітей старшого дошкільного віку з використанням Лего технології.
Перегляд файлу

Відділ освіти виконкому Покровської у місті ради

Комунальний заклад дошкільної освіти

(ясла - садок) № 280 комбінованого типу

Криворізької міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Хто – хто в теремочку живе?»

заняття з грамоти з елементами LEGO конструктора

для дітей старшого дошкільного віку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                   Підготувала:

                                                                                                                вихователь

                                                                                                                    Газиєва Ю.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Кривий Ріг

          Мета: в ігровій формі перевірити знання дітей з грамоти, отримані на протязі першого півріччя, закріпити уміння добирати слова – ознаки до слів: заєць, вовк, лисиця, ведмідь, уміння дітей про довгі та короткі слова, проводити звуковий аналіз слів (вовк, миша, ліс, дім, дуб, оса); складати та описувати схеми речень за допомогою цеглинок конструктора LEGO, визначити кількість слів у реченні; удосконалити вміння дітей розрізняти приголосні та голосні звуки, визначати місце звуків у словах, порівнювати їх між собою. Активувати словник дітей образними виразами: мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик, лисичка – сестричка, ведмідь – набрід. Розвивати дрібну моторику пальців. Виховувати інтерес до заняття, бажання допомагати друзям.

          Матеріал: площинні фігури звірів до казки «Теремок», будиночок, д/гра «Який? Яка?», д/гра «Довгі – короткі слова», д/гра «Розшифруй схему», д/гра «У віконечко поглянь – речення складай», слова – схеми та фішки для проведення звукового аналізу слів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

І Вступна частина

Організаційний момент

Добрий день, мої малята!

Любі хлопчики й дівчата!

Я вас щиро всіх вітаю,

Та заняття починаю.

 

     Діти вітаються і сідають за столи.

     Артикуляційна гімнастика.

     Самомасаж долоньок.

Сюрпризний момент

     Вихователь виставляє на дошку площинне зображення теремка.

     Вихователь: - Ой, погляньте, дітки, що це? (теремок). Поки ми з вами віталися, до нас казка завітала. Це – маленький теремок: ось віконця, ось замок. Та чомусь він порожній та сумний! Щоб теремок звеселити, треба його заселити.

 

ІІ  Основна частина   

     А для цього треба виконати завдання. Пригадайте, хто у казці прийшов до теремка першим? (відповідь дітей). Вона з’явиться у нашій казці, якщо ми виконаємо перше завдання.

     Завдання 1.

     Перше завдання – запитання:

  • Що таке звуки?
  • Що таке букви?
  • Які є букви?
  • Які є звуки?
  • Скільки голосних звуків? Назвіть їх.
  • Як поділяються приголосні звуки?
  • Якими фішками позначаємо голосні тверді та м’які приголосні звуки?

     Після відповідей дітей, з’являється Мишка – шкряботушка.

     Вихователь: - Дивись, Мишко, яка гарна хатинка.

                             Не хатинка, а дивинка.

                             Будеш ти тут жити,

                             Смачні млинці пекти та пиріжки ліпити.

     Вихователь, ставить мишку у теремок.

     Вихователь: - Хто у теремку з’явився другим (відповдь).

   

 Завдання 2.

     Вихователь: - Жабка скаче: ква – ква – ква!

                               Ось хатиночка яка!

                               Але щоб у терем їй увійти,

                               Треба на питання «Який? Яка?» відповісти.

                               Д/гра «Який? Яка?»

     Діти розглядають предмет, ставлячи питання, добирають певну кількість слів – ознак.

    Вихователь: - Ось і Жабку – скрекотушку в теремок ми заселили. Хто третім прийшов до теремка? (Зайчик  - побігайчик)

                           - Ось і зайчик, скік та скік,

                            Він стрибає без зупинки,

                            Хоче також у хатинку.

                            Ви йому допоможіть,

                            Довгі та короткі слова знайдіть.

     Завдання 3.

     Діти розглядають на картці малюнки, промовляють слово, визначаючи на слух його тривалість та під кожним словом  викладають довгі або короткі цеглинки LEGO.

     Вихователь: - Треба трішки відпочити,

                             Фізкультхвилиночку зробити.

Фізкультхвилинка

Стали дружно на носки,

А тепер – п’ятки.

Руки ставимо в бочки,

Робимо присядку: раз – два – три!

Плещемо усі руками: раз – два – три!

Тупаємо всі ногами: раз – два – три!

Покружляли – руки в боки: раз – два – три!

На носочках скоки – скоки: раз – два – три!

     Вихователь ставить зайчика у теремок.

     Вихователь: - Хто після зайчика прийшов до теремка (Лисичка - сестричка)

     Завдання 4.

     Вихователь: - Поки ми тут з вами грали, нас картки з фішками чекали.

                             Що зображено – назвіть.

                             Фішки ви до рук беріть.

                             Та моделі слів складіть.

                             Чітко звуки промовляйте,

                             Які то звуки – називати!

     Проводиться звуковий аналіз слів: одна дитина біля дошки, а всі за столом. Дитина називає звуки в заданому слові, характеризує їх та позначає на схемі фішкою (ліс, дім, вовк, миша).

     Вихователь: - Молодці, справились і з цим завданням.

     Вихователь ставить Лисичку у теремок.

     Вихователь: - Хто прийшов до теремка після Лисички? (Вовчик - братик)

                             Вовчик – братик поспішає,

                             Поселитись в теремі бажає.

                             Ви йому допоможіть,

                             Розшифруйте схему та швидше речення складіть.

                             Схеми цих речень усі запишіть.

                             LEGO – цеглинки у руки візміть.

     Завдання 5

     Запитання:

  • З чого складається речення? (зі слів)
  • Які є слова? (довгі та короткі)
  • Як позначаємо початок речення?
  • Як позначаємо кінець речення?

     Діти розглядають зашифровану схему, будують речення та викладають його на «полі» за допомогою LEGO – цеглинок, визначаючи кількість слів у реченні.

     Вихователь ставить вовчика у теремок.

     Вихователь: - Хто з’явився після вовчика – братика у теремку? (Ведмідь - набрід)

     Завдання 6.

     Вихователь: Увага! Останнє у нас завдання,

                            З словами тепер починається гра.

                            Уважними будьте, не поспішайте,

                            У яких будиночках слова живуть, визначайте!  

      Д/гра «Буква шукає своїх друзів»

      Вихователь показує предметні картинки, а діти називають, що зображено на них і по першому голосному звуку у слові «ставлять» їх у будиночки із зображенням букви.

      Вихователь: - Ось і закінчилась наша гра,

                               Звірят у теремку ми розселили,

                               Живуть вони між собою дружно,

                               А нам із вами дякують дуже.

ІІІ Заключна частина

     Підсумок

  • Чи сподобалось вам наше заняття?
  • Що цікавого було на занятті?
  •  Чим запам’яталось вам воно?

     Діти, ви сьогодні молодці. Ось від звірят вам яблучка.

 

docx
Додав(-ла)
Газиєва Юлія
Пов’язані теми
Дошкільна освіта, Розробки уроків
Інкл
Додано
26 грудня 2022
Переглядів
197
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку