Розвивати комунікативні якості і соціальну активність дітей, закріплювати знання дітей про зиму та зимові явища, вміти виділяти характерні ознаки зими; формувати у дітей уміння будувати речення використовуючи мнемотехнічні прийоми, кола Луллія; продовжувати вчити слухати оповідання з використанням технології storytelling; вчити дітей запам'ятовувати вірш за допомогою мнемотаблиці;
розвивати логічне мислення, мовлення, пам'ять, спостережливість;
виховувати співчуття до однолітків та бажання допомагати.
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
(ЯСЛА-САДОК) №3 «НЕЗАБУДКА»
Заняття з комунікативного розвитку дитини
на тему: «Мрія африканської дівчинки»
(старша група)
Підготувала
Вихователь групи № 5
Кавка О.О.
Кропивницький 2023
Мета: розвивати комунікативні якості і соціальну активність дітей, закріплювати знання дітей про зиму та зимові явища, вміти виділяти характерні ознаки зими; формувати у дітей уміння будувати речення використовуючи мнемотехнічні прийоми, кола Луллія; продовжувати вчити слухати оповідання з використанням технології storytelling; вчити дітей запам’ятовувати вірш за допомогою мнемотаблиці;
розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, спостережливість;
виховувати співчуття до однолітків та бажання допомагати.
Матеріал: макет книги, мнемосмужки на зимову тематику, кола Луллія (загадки про диких тварин), мнемотаблиця до вірша Н.Забіли «Наша ялинка», паперові фігури персонажів з мультфільмів та зимові атрибути, поштова коробка, відеозапис динамічної вправи.
Попередня робота: складання загадок за допомогою кіл Луллія, утворення речень за допомогою мнемосмужок.
Хід заняття
Сьогодні я хочу вам розповісти історію про одну дівчинку. А щоб вам було зручно слухати, запрошую вас на килимок (діти сідають на подушки на килимок).
У далекій Африці жила дівчинка на ім’я Зола і була у неї мрія. Дівчинка мріяла побувати на північному полюсі і побачити зиму, оскільки у Африці завжди тепло, навіть взимку, і ніколи не буває снігу. І ось коли вона зібралася у подорож, на її шляху трапилась сильна буря, завірюха, які змусили дівчинку повернутися назад додому. Зола дуже засмутилася, але не переставала мріяти.
Для початку, згадаємо звідки ми дізнаємося про різну інформацію, події, оповідання, казки? (відповідь дітей). Так, з Інтернету, книжок, телебачення, журналів. Ось і ми з вами створимо книжку, з якої Зола дізнається про зиму та зимові явища і події. Але дівчинка не знає нашої мови і не зможе прочитати нашу книжку. Тому я пропоную створити книжку в малюнках та відправити дівчинці поштою.
Перша сторінка нашої книги – це невеличкі речення про зиму, які ми складемо за допомогою мнемосмужок.
Вихователь на прикладі нагадує послідовність утворення речення. Кожна дитина бере собі мнемосмужку і утворює речення (за потреби вихователь допомагає).
Вихователь нагадує послідовність складання загадки, дитина за бажанням складає загадку, інші – відгадують.
Вихователь читає вірш з опорою на мнемотаблицю, пояснює значення незрозумілих слів у доступній для дитини формі. Після повторного читання кожного окремого рядка, діти намагаються відтворити вірш з опорою на мнемотаблицю.
Діти за допомогою друкованих фігурок персонажів з мультфільмів та зимових атрибутів створюють казку на свій розсуд.