Логіко-математичний розвиток.
Тема: Число і цифра 6. Орієнтування у часі: пори року
Мета: удосконалювати вміння дітей рахувати кількісною та порядковою лічбою, визначати предмет за порядком, навички орієнтування в просторі; навчати орієнтуватися у часі: пори року;познайомити з числом і цифрою 6; поглиблювати етичні явлення про добро і зло; розвивати мислення, вміння встановлювати логічні зв’язки; виховувати повагу до думки інших; формувати навички спільної діяльності.
Матеріал: віртуальна дошка Jamboard, відео про число і цифру 6.
Хід заняття
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вихователь.
Миле дзеркальце, скажи Та всю правду розкажи. В яку казку хочем завітати, |
Із героями пограти? Лунає легка мелодія. Відповідь воно дає,Казка в гості до нас йде. |
— Щоб дізнатися, яка казка сьогодні до нас прийшла, потрібно відгадати загадку.
Загадка
Жила я у гномів, ласкава та ніжна,
І пташок я слухала спів дивовижний,
Мов кров, мої губи, волосся — мов нічка,
А личко — як сніг. Мене звуть... (Білосніжка).
— Із якої казки ця героїня? Скільки було гномів у казці? Білосніжка їх загубила. Допоможімо їй знайти гномів!Щоб знайти друзів Білосніжки, необхідно виконати завдання.
ІІ. ОСНОВА ЧАСТИНА
Дидактична гра «Яка пора року»
https://jamboard.google.com/d/1r9MdLoKsqpeelzgP7GoBTYoWKNbMwqFiEiT8-PB0Sy0/edit?usp=sharing
Перший аркуш
Дидактична вправа «Збери сніжинки»
https://jamboard.google.com/d/1r9MdLoKsqpeelzgP7GoBTYoWKNbMwqFiEiT8-PB0Sy0/edit?usp=sharing
Другий аркуш
Знайомство з числом і цифрою 6.
https://jamboard.google.com/d/1r9MdLoKsqpeelzgP7GoBTYoWKNbMwqFiEiT8-PB0Sy0/edit?usp=sharing
Третій аркуш
Навчальне відео
https://www.youtube.com/watch?v=U6y7tF2Mgl8
Фізкультхвилинка
Діти виконують вправи за змістом вірша.
Ми — будівельники малі, нахились до землі, (Нахили тулуба вперед.)
Потім встали, руки в боки, і зробили три підскоки, (Підскоки на місці.)
Будівельники-майстри із діток виходять.
Он який високий дім із кубиків зводять. (Стають навшпиньки.)
Кубик на кубик, кубик на кубик — (Удари кулачка по кулачку.)
Це вже гараж для машин наших буде. (Імітування їзди на автомобілі.)
Ми набавились, награлись,
Жартували і сміялись, (Посміхаються одне одному.)
Час за столики сідати, (Сідають на місця.)
Треба іграшки прибрати. (Удари кулачка по кулачку.)
Робота на картках
https://jamboard.google.com/d/1r9MdLoKsqpeelzgP7GoBTYoWKNbMwqFiEiT8-PB0Sy0/viewer?f=2
Четвертий аркуш
Дидактична вправа «Повтори за зразком»
https://jamboard.google.com/d/1r9MdLoKsqpeelzgP7GoBTYoWKNbMwqFiEiT8-PB0Sy0/viewer?f=2
Шостий аркуш
ІІІ. ПІДСУМОК
- Що нового ви дізналися?