Заняття з малювання для дітей раннього віку (третій рік життя) "Засвітимо вогники на ялинці"

Про матеріал

Це відкрите заняття для дітей раннього віку(третій рік життя) з використанням інноваційних технологій. Використання проектора,дошки,дидактичні ігри,пальчикові та рухливі ігри та вправи.

Перегляд файлу

Санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)№65 «Лукомор’я»

 

 

 

 

 

 

 

Конспект  заняття з малювання

з дітьми раннього віку

«Засвітимо вогники на ялинці»                               

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                    Підготувала вихователь

                                                                                                                                                    Групи№3

                                                                                                                                                    Ткаченко Л.І.

 

 

 

 

 

 

Кропивницький  2017

Мета:

  •     Учити дітей прикрашати ялинку вогниками (мазками) використовуючи прийом прикладання пензлика з фарбою на аркуш паперу; правильно користуватись пензлем (тримати трьома пальцями над металевою частиною), охайно набирати фарбу на весь ворс, зайву фарбу знімати об край посудини, добре вимивати пензлик після роботи;
  •     розвивати естетичний смак, дрібну моторику, викликати бажання допомагати;
  •     виховувати охайність, самостійність, інтерес до малювання, створити у дітей радісний настрій.

Хід заняття

Психогімнастика «Привітання»

Діти давайте привітаємося із сонечком!

  •         Доброго ранку, сонечко! (Махають руками…)
  •         Доброго ранку, наші ручки! (Плескають в долоні)
  •         Доброго ранку, ніжки! (Тупаємо ніжками)
  •         Доброго ранку, гості! (Махаємо ручками)
  •         Доброго здоров’я!

У садочку так святково.

Що за свято? Ну й дива!

Навкруги все побіліло,

Це до нас прийшла… (Зима)

Яке свято буває взимку? (Новий Рік)

Новий рік іде горами

У червоних чобітках

Сяють ясними вогнями

Скрізь ялинки на хатах.

Розповідь вихователя про Новий Рік.

Розглядання ялинки.

Діти читають вірші про ялинку.

  1. У нас сьогодні весело

В дитячому садку.

Ялиночку принесено,

Поставлено в кутку.

Так гарно-гарно прибрано

Ялиночку у нас

І блискітками срібними,

І безліччю прикрас.

  1. Ой, ялинка зелененька

Ти була колись маленька.

А тепер ти ось яка

І висока, і струнка!

  • Діти чому на нашій ялиночці не світяться вогники?
  • У мене є чарівна паличка. Хочете бути маленькими чарівниками?
  • Давайте скажем разом: раз-два-три-ти ялиночко світи!

Для всієї дітвори.

(Вихователь направляє чарівну паличку на ялинку. На ялинці засвітилися вогники.)

Сюрпризний момент

Дзвенить дзвіночок, приходить сніговик.

Сніговик: Добрий день малята, хлопчики і дівчатка!

Я – веселий сніговик.

Прийшов до вас із лісу.

У вас весело, красиво

Гарно вбрана ялинка,

Вогники на ній сяють.

А звірі в лісі засумували,

І запрошують вас у гості.

  •         Ну, що діти вирушаємо в дорогу до лісу?

Ходьба по «місточку»,  «по слідам зайчиків»

  •         До нас зимонька прийшла

І сніжинки принесла

А чи хочете, малята,

Зі сніжинками пограти?

Д.Г. «Видуємо сніжинки»

  •         Ось ми і потрапили до казкового лісу.

 

На мультимедійній дошці з’являється ялинка без вогників.

 

  •         Діти, погляньте, звірі сумують, що скоро Новий Рік, а вогників на ялинці немає? Допоможемо їм, ми з вами справжні чарівники.
  •         А що треба, щоб ялинка світилась? (вогники)
  •         Якого кольору вогники?
  •         Скільки вогників на ялинці?
  •         Зробимо ялинку красивою з вогниками. Засвітити нам вогники допоможуть  чарівні: фарби та пензлики.

Показ і пояснення виконання роботи.

  • Пензлик тримаю трьома пальцями над металевою частиною, охайно фарбу набираю на весь ворс.
  • Вогники в нас будуть, якого кольору? (Жовтого)
  • Зайва фарба заважає малювати

Слід її об край тарілочки знімати

Пензлик фарбу на ворсинках тримає, малювати починає.

  • Приклали пензлик ворсинками догори і відірвали , засвітився вогник.
  • Малюємо мазки по всій ялинці.
  • Весело пензлик гуляв

Багато вогників намалював

Ворсинки пензлика повинні в чистоті тримати

Необхідно їх від фарби покупати.

Вихователь миє пензлик

  •         Чисті ворсинки пензлик має

Об серветку витирає…

Ось, і засвітила я вогники на ялинці

Гарна ялинка?

Запитання на закріплення роботи

  •         Що ви будете малювати?
  •         Як тримати пензлика?
  •         Якого кольору вогники?

Та другі

Сідаємо за столи.

Звучить музика

Самостійна робота дітей (індивідуальна робота вихователя з дітьми)

  •         Ось і на ваших ялинках засвітились вогники.
  •         Які красиві вогники у вас вийшли.
  •         Закінчуємо роботу, вимиваємо пензлика.

Аналіз робіт

  •         Сніговик, які ти вибереш ялинки для звірят?
  •         Діти, сніговик не може вибрати найкращі, тому що вони всі такі гарні, яскраві, чарівні, новорічні, охайні.
  •         Як яскраво сяють на них вогники!
  •         Йому сподобалися всі ялинки і він хоче їх подарувати тваринам в лісі. Він дякує вам за чудову роботу.

Звучить чарівна музика.

На мультимедійній дошці з’являється прикрашена ялинка.

  •         Ой, діти, погляньте, як ялинка засяяла в лісі!
  •         Звірі радіють і дякують вам.
  •         Ваші пальчики трудились і втомились. Вони хочуть пограти в пальчикову гру «Ялинка».

Гра «Ялинка»

Як у нашої ялинки (показуємо на ялинку)

Та й колючі голочки (вказівними пальчиком показуємо вгору-вниз)

Шишечки і кульки (показуємо кулачки)

Льодяні бурульки (з’єднуємо вказівні  пальчики)

Зірки, зайченята (пальчики в сторони, долоньками вушка зайчика)

Дощик волохатий («фанарики» згори до низу )

Привітаємо ялинку (ручки до грудей, нахил)

Їй поплещемо дзвінко, дзвінко. (плещемо в долоні)

Підсумок заняття

Р.Г. «Потяг»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
23 лютого 2018
Переглядів
10483
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку