Заняття з малювання в молодшій групі на тему "Дикі тварини"

Про матеріал
Заняття з малювання в молодшій групі на тему "Дикі тварини", дає можливість дітям краще закріпити і удосконалити знання про диких тварин. Діти дізнаються про особливості зовнішнього вигляду тварин, про те, де вони живуть, як називається їх житло. На занятті діти вчаться правильно тримати і працювати широким пензликом, а також замальовувати дану площину.
Перегляд файлу

Дикі тваарини

(Заняття з малювання в молодшій групі)

О.О.Білоус,

керівник гуртка ДНЗ №9

 

Мета: вчити дітей слухати і відгадувати загадки. Закріплювати і удосконалювати знання про диких тварин. Вчити відмічати характерні особливості зовнішнього вигляду тварин, де вони живуть. Активізувати предметний словник (нора, лігво, барліг, дупло). Вчити дітей замальовувати дану площину широкими пензликами (паралоном) та гуашевими фарбами. Викликати цікавість до малювання та задоволення від самого процесу. Розвивати увагу, пам’ять, мислення. Виховувати інтерес до живої природи, охайність.

Матеріал: іграшка білченя, слайди «Дикі тварини», фарби, пензлики, аркуші паперу з намальованим деревом та дуплом восковою паличкою.

 

Хід заняття

 Стало холодно

 Вкрилась кригою вода

 Довговухий зайчик сірий

 Став зайчиком білим.

 Перестав ведмідь кричати:

 Спати ліг він у бору.

 Хто скаже, хто знає,

 Коли це буває? (взимку)

-Про кого я зараз говорила? (про зайчика, про ведмедика)

-Ці тварини дикі чи домашні? (дикі)

-Чому їх називають дикими? (тому, що вони живуть в лісі)

-Я хочу, щоб ми опинились в зимовому лісі і подивилися, хто ще там живе.

На екрані появляється картинка зими.

Чується плач.

-Ой, діти, хто це плаче?

З’являється іграшкова білочка.

-Чому ти плачеш?

-Я загубилась і не можу знайти свій будиночок. Допоможіть мені, будь ласка.

-Ну що, допоможемо? (так)

-Вирушаємо шукати будиночок білочки. Діти, звірі в лісі дуже лякливі і щоб їх побачити нам треба відгадати загадку.

На дошці появляється картинка із зображенням лігва.

-Білочко, це твій будинок? (ні)

-Ану відгадайте чий це дім?

 Хто зимою холодною

 Ходить сердитий та голодний? (вовк)

Вовк який? (сірий, великий, сердитий).

-Це будинок вовка і називається він лігво.

З’являється картинка лисячої нори.

-Білочко, це твій дім? (ні)

-Відгадайте чий?

 В темнім лісі проживає,

 Довгий хвіст пухнастий має,

 Їй на місці не сидиться, а зовуть її…(лисиця)

-Так, це будинок лисички і називається він нора.

Лисичка руда, хитра, пухнаста.

З’являється на екрані картинка з кущиком.

-Білочко, може ти в снігу спиш? (ні)

 Влітку сіренький,

 А взимку біленький.

 Довгі вуха має,

 Швидко стрибає. (зайчик)

 Зайчик маленький, літом сірий, взимку білий. Він поміняв свою сіру шубку на білу, щоб на снігу його не було видно, щоб не спіймала лисичка.

 Діти, ви мабуть вже стомилися, давайте трошки відпочинемо.

 Фізкультхвилинка:

Сірий зайчик сів і жде,

Спритно вушками пряде,

Зимно зайчику стояти,

Треба трошки пострибати:

Скік-скік, скік-скік, скік-скік,

Треба добре пострибати,

Пострибавши відпочити.

З’являється картинка барлоги ведмедя.

-Білочко, може це твій будинок? (ні)

 Взимку спить цей звір в барлозі

 І прокинутись невзмозі.

 Смокче лапу уві сні.

 Хто це? Підкажіть мені. (ведмідь)

-Це будинок ведмедя і називається він барліг. Ведмідь великий, клишоногий, кошлатий.

-А що ведмідь робить взимку? (спить)

-Ну що, діти, ми весь ліс обійшли, а будиночка білочки не знайшли.

Діти, але у нас є аркуші паперу, є фарби, можливо ми на цих аркушах знайдемо будиночок білочки.

 Пропоную дітям взяти великі пензлики і замалювати аркуші паперу.

Діти працюють, в разі потреби індивідуально допомагаю.

-Що з’явилося на ваших малюнках? (дерево з будиночком білки), а називається цей будинок-дупло.

  На екрані з’являється білочка біля дупла.

В кінці заняття білочка дякує дітям, що допомогли їй знайти будиночок – дупло.

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Білоус Ольга
Додано
14 серпня 2019
Переглядів
11081
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку