Заняття з майбутніми першокласниками "Подорож до лісу".

Про матеріал
Заняття з майбутніми першокласниками за темою "Подорож до лісу". Вправи, які підібрані, допоможуть дитині закріплювати знання про геометричні фігури; поняття “зліва”, “справа”, “між”, “перед”, “після”; розширювати словник, збагачувати знання про тварин. А також вправи сприятимуть розвитку уяви, мислення, пам’яті, фонематичного слуху. Підвищуватимуть інтерес до пізнання навколишнього світу, до навчання у школі.
Перегляд файлу

Заняття з майбутніми першокласниками

 

Тема.  Подорож до лісу.

Мета. Учити правильно тримати ручку, олівець, сидіти за партою. Закріплювати знання дітей про геометричні фігури; поняття “зліва”, “справа”, “між”, “перед”, “після”. Розширювати словник, збагачувати знання дітей про тварин. Розвивати уяву, мислення, пам’ять, фонематичний слух. Виховувати інтерес до пізнання оточуючого світу, до навчання у школі.

 

                                                    Хід заняття

I. Повторення матеріалу.

1. Повторення правил поведінки у школі.

2. Гра «Відгадайте слово»

Шко- (ляр, рка, ла), олі-(вець), учи-(тель), уче-(ниця), порт-(фель), руч-(ка), пе-(нал), зо-(шит), дош-(ка), крей-(да).

II. Повідомлення теми заняття.

- Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у подорож до лісу. В таку чудову подорож,    сповнену несподіванок, беруть тільки справжніх друзів — сміливих та відважних.

III. Вивчення нового матеріалу.

- Діти, що таке ліс? Хто з вас коли-небудь бував у лісі?

- Хто живе у лісі?

- Як слід поводитися в лісі?

 

1. Гра “Гра з м’ячем”.

     Розгриза соснові шишки,

     Їсть грибочки і горішки,

     Скаче з гілочки на гілку

     Лісова красуня -... (білка).

- А у білки новина:

має календар вона.

І, вмостившись на вікні,

вчить вона тижневі дні.

 

Білка старанно читає,

з понеділка починає.

Він весь тиждень розпочав,

бо багато має спав.

 

Другий день вівторок зветься,

до роботи теж береться,

чого перший не встиг,

йому другий допоміг.

 

Середа в календарі

до вподоби дітворі,

бо за нею ще два дні -

і нвстануть вихідні.

 

Що за день настав тепер?

День четвертий — то четвер.

Він завжди із віку в вік

йти за середою звик.

 

Проминуло кілька днів,

зовсім календар змарнів.

Раз, два, три, чотири, п’ять -

будем п’ятницю вітать.

 

День суботній — номер шість.

Завітав до білки гість.

Він приніс гостинці їй,

бо сьогодні вихідний.

 

А в неділю — знає білця -

коли сьомий день скінчиться,

тижню підійде кінець.

А хто вивчив — молодець!

 

- Назвіть одним словом:

понеділок, середа, четвер, субота;

січень, березень, червень, вересень;

зима, весна, літо, осінь;

червоний, блакитний, зелений, рожевий;

сметана, молоко, сир;

штани, шуба, куртка, сорочка;

тарілка, чашка, сковорідка, ложка;

горобець,ворона, соловей, дятел.

- Назви декілька слів. Меблі - ..., ..., ...; транспорт -... , ... , ... .

 

2. Вправи на розвиток фонематичного слуху. Гра “Знайди помилку”.
Рука, рука, рiка, рука, рука.
Мак, мак, мак, лак, мак, мак.
Бак, бак, рак, бак, бак, бак.
Мити, мити, мити, пити, мити.
Мишка, мишка, шишка, мишка, мишка.

 

3. Гра “Розфарбуй правильно”.

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий,

Вдень ховається, вночі –

Йде  шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок,

Як він зветься? … (їжачок).

- Діти, що збирає на свої голки їжачок? (Яблука, груші, гриби).

- Ой, діти, дивіться! Їжачок замість груш та яблук приніс нам картку з геометричними фігурами.

- Подивіться уважно на фігури, намальовані перед вами. Назвіть їх.

- Розфарбуйте фігуру між великим колом і прямокутником в зелений колір, а фігуру праворуч від трикутника — в червоний колір.

- Розфарбуйте фігуру між прямокутником і квадратом у жовтий колір, а останню фігуру — в синій.

- Фігуру зліва від трикутника — в оранжевий колір.

4. Гра “Встав цифри”.

Був тут дід Цифроїд,

що їсть цифри на обід

Замість печива до чаю.

Встав, яких не вистачає!

 

5.  Розмальовування їжачка за цифрограмою.

6. Фізхвилинка.

     Раз, два — дерева,

     три, чотири — вийшли звірі,

     п’ять, шість — пада лист,

     сім, вісім — птахи в лісі,

     дев’ять, десять — це сунички

     підвели червоні личка.

 

7. Обведення по контуру малюнка.

 

Я маленький, я вухатий,
Сірий, білий, волохатий.
Я стрибаю, я тікаю,
Дуже куций хвостик маю.
(Заєць).

- Зайчик бідний, полохливий. Всього він боїться. Лисицю і вовка лякається. Допоможіть йому заховатися у лісі. Намалюйте ліс, невідриваючи руки.

8.Малювання по клітинках малюнка.

Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами,
Весь, як є, —
Жорстока лють,
Очі в нього так і ллють.
Зачаївся ось, примовк.
Грізний звір цей, звісно, ...
(Вовк)

- Діти, давайте намалюємо паркан, щоб страшний вовк не забрався до нас із лісу.

9. Гра “Знайди тваринку”, штриховка малюнка.

Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав,
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)

- Ведмедик приготував нам завдання. Допоможіть йому знайти на малюнку лісових тваринок.

- Заштрихуйте тваринку, яка вам сподобалась.

10. Гра “Допоможи тваринці дістатися додому”.

Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

- Хитра лисичка букварик загубила. Де ж ти, лисичко, його поділа?

                 Де твій букварик?

                 В портфелі новому.

                 Ну, а портфель де?

                 У столику дома.

                 Взяв би зі столу.

                 Так стіл же замкнувся.

                 То відімкнув би.

                 Ключа я позбувся...

                 Де ж це той ключ?

                 У портфелі новому.

                 Ну, а портфель де?

                 У столику дома...

- Треба в ліс усім іти та букварика знайти. Допоможіть тваринам дійти додому. Намалюйте стежки, щоб вони не загубилися.

IV. Підсумок заняття.

- Ось і завершилася наша подорож. Чи сподобалося вам подорожувати лісовою стежинкою? Яких тваринок ви зустріли на шляху? Які завдання вам найбільше сподобалися?

- Лісові друзі за вашу старанність приготували вам подаруночки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
18 січня 2023
Переглядів
294
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку