Конспект заняття з розвитку мовлення: «Буть добрим»
Мета: Закріплювати вміння дітей зв’язно, послідовно і виразно переказувати літературний твір близько до тексту; формувати вміння відповідати на запитання повною відповіддю, використовуючи слова автора ;вчити переказувати текст від імені героїв; формувати інтонаційну виразність мови; розвивати пам’ять, увагу і пізнавальні інтереси дітей.
Матеріали: казка Ігоря Січовика «Добре бути добрим», загадка.
Хід заняття
1.Організаційний момент
Діти, сьогодні я розповім вам казку. А про що буде ця казка, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку.
Загадка
В хаті я мишкою ганяю,
Вуса, ще з дитинства маю,
Лапками чешусь щодня.
Я пухнасте….
(Кошеня)
Правильно, діти, в цій загадкі говориться про кішку. Ось і ця казка, яку я вам хочу розповісти про кошенят. Написав цю казку письменник — І.Сичовик, а називається вона «Добре бути добрим».
2. Розповідання казки без установки на запам’ятовування
— Діти, зараз я вам розповім казку.
3. Бесіда за змістом
— Діти, як називається казка, яку я вам розповіла?
— А хто ж придумав цю казку? (цю казку придумав письменник І. Січовик )
— Дітки, про кого розповідається в цій казці?
— Скажіть мені, будь ласка, які були кошенята?
— Скільки всього було кошенят?
— Розкажіть мені, що зробило кошеня на початку казки?
— Чому стали робити кошенята? (Виправдовуватися).
— Що сказала мама-кішка наступного разу?
— Що після того зробили кошенята?
— Чим закінчилася казка? (Відповіді дітей.)
Фізкультхвилинка
Кошенята білі сидять
І вусами ворушать.
Ось так, ось так!
І вусами ворушать.
Кошенятам холодно сидіть,
Кошенятам холодно стояти,
Треба поскакати.
Стриб-скок, стриб-скок!
4. Підсумок заняття, перекази дітей.