Конспект заняття
З розвитку мовлення
На тему: «Вивчення напам’ять вірша
«Зайчика злякались» автор Платон Воронько»
молодша група
Підготувала
Вихователь:
Бубало Вікторія Іванівна
2023 р.
Програмовий зміст:
а) вчити дітей розуміти зміст вірша, відповідати на питання за змістом використовуючи слова, фрази та речення з тексту;
б) розвивати увагу, пам’ять, мислення, діалогічне і монологічне мовлення;
в) виховувати любов до тварин, віршів.
Обладнання: книжка, ілюстрація героя із вірша, портрет автора вірша.
Словарна робота:
1) активізувати вживання слів: злякались, поховались, засміялись.
Підготовка вихователя:
1) опрацювала програму з розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля» з розділу «Художня література» і додаток, БКДО 2021 р.
2) опрацювала методичну літературу з питань вивчення з дітьми віршів напам’ять;
3) підібрала вірш для вивчення напам’ять за віком дітей, ілюстрацію героя із вірша.
Підготовка дітей:
1) систематично проводяться з дітьми заняття та індивідуальна робота з вивчення віршів;
2) проводилися спостереження, читалися вірші з дітьми;
3) діти були ознайомленні з новими словами вчора.
Хід заняття
1. Вступна частина
Розміщую дітей на стільчиках, півколом, напроти себе.
Звертаюсь до дітей зі словами загадки:
* * * *
Ми читаємо його на святах
(Вірш)
(Пропоную дітям здогадатися про що це. Несподівано з’являється книжка. Демонструю дітям книжку, пропоную розглянути, що в ній є).
2. Основна частина
1) Повідомлення теми
- Діти, ми сьогодні вивчимо вірш «Зайчика злякались», автором якої є видатний дитячий поет Платон Воронько.
(Демонструю дітям портрет Платона Воронька)
- Хочу декілька слів сказати про поета. Платон Воронько зміг знайти шлях до дитячого серця, дарувати дітям радість, пронизувати усмішку, зігріту лагідною добротою у своїх віршах.
2) Читання вірша вихователем
Читаю дітям вірш виразно, інтонаційно, емоційно, не поспішаючи. Спонукаю та нагадую дітям слухати уважно.
- Діти, слухайте уважно і розкажите про, що розповідається у вірші
Зайчика злякались
Ми ходили по гриби,
Зайчика злякались,
Поховались за дуби,
Розгубили всі гриби,
Потім засміялись –
Зайчика злякались!
3) Повторне читання вірша вихователем
- Діти, послухайте ще раз вірш, бо будите відповідати на запитання.
4) Бесіда за змістом вірша
- З чого починається вірш?
- Як називається вірш, який я вам прочитала?
- Хто написав вірш?
- За чим ходили?
- Кого злякались?
- Де ховався зайчик?
- Що розгубили?
- Чому засміялися?
- Чим закінчується віршик?
6) Повторне читання вірша вихователем
- Слухайте уважно діти, бо будимо вчитись запам’ятовувати віршик.
7) Розповідання вірша дітьми
Викликаю 3-4-х дітей і використовую такі прийоми керівництва для вивчення вірша:
- підказка слова (поховались)
- запитання (ну, з чого почнем вчити віршик?)
- нагадування (нагадую дітям слово або рядок із вірша: поховались за дуби, розгубили всі гриби)
- заохочування (так, добре, розповідай наступний рядок)
3. Заключна частина
Підсумок
- Який ми віршик вчили?
- Про кого цей вірш?
- З чого починається вірш?
- Чим закінчується вірш?