Заняття з технології плетіння ґердану на верстаті .

Про матеріал
План – конспект заняття з технології плетіння ґердану на верстаті. Тема уроку: Ґердан. Плетіння правої частини. Урок 1. Як ви пам’ятаєте ґердан це нагрудна прикраса у вигляді петлі з суцільної або ажурної смужки різної ширини, яка одягається через голову на шию, з'єднані спереду медальйоном кінці прикрашають груди. Сьогодні ми почнемо плетіння фрагменту правої частини ґердану.
Перегляд файлу

План – конспект

Заняття з технології плетіння ґердану на верстаті .

Тема:                Ґердан. Плетіння правої частини. Урок 1.

Мета:   -    закріпити знання в техніці плетіння «ткацтво на верстаті»;

  • навчити виготовляти ґердан способом ткання на верстаті;
  • розвивати творчу художню уяву;
  • естетичний смак;
  • виховувати любов до українського народного мистецтва,  інтерес і повагу до народних традицій.

Завдання:

  • актуалізувати знання дітей про символіку кольорів та орнаментів ґердану;
  • закріпити знання з техніки «ткацтво на верстаті»;
  • почати виконувати фрагмент правої частини ґердану.

Тип заняття: комбінований, формування та закріплення нових знань і вмінь.

Обладнання, наочність:

  • виставка ґерданів;
  • зразки готових фрагментів ґердану;
  • схема плетіння «ткацтво на верстаті» (додаток 1);
  • схема «Орнамент у ткацтві на верстаті» (додаток 2);
  • інструкційна картка для практичної роботи «плетіння правої частини ґердану» (додаток 3);
  • голка, нитка, ліска, бісер, ножиці, верстак.

Методи проведення:

  • теоретичні
  • практичні
  • з теоретичним поясненням по ходу роботи.

Основні поняття: бісер, ґердан, орнамент, ткацтво бісером.

Література:

  1. Прикрась свій дім / Л.П. Гуара, Л.Є. Жоголь, Н.М. Ісупова та ін… - К.: Техніка, 1988. – 304 с.
  2. Артамонова Є.В. Бісер. – М.: Ексмо, 2007. – 192 с.

Хід заняття:

  1. Організаційна частина.

Перевірка присутніх. Активізація уваги учнів. Повторення правил з техніки безпеки роботи з голками та ножицями.

  1. Оголошення теми, мети та завдань заняття.

«Плетіння правої частини ґердану».

Розповідь керівника

На сьогоднішньому занятті ми згадаємо символіку кольорів, вчитимемося плести праву частину ґердану на верстаті.

Як ви пам’ятаєте ґердан це нагрудна прикраса у вигляді петлі з суцільної або ажурної смужки різної ширини, яка одягається через голову на шию, з'єднані спереду медальйоном кінці прикрашають груди. Сьогодні ми почнемо плетіння фрагменту правої частини ґердану. Наша основна задача дотримуватись схеми обраного орнаменту.

  1. Актуалізація опорних знань.

Візерунки й кольори мають свою символіку.

Згадайте, що означають різні кольори? Це наше традиційне сприйняття кольорів.

Червоний – радість, життя, любов.

Жовтий – Сонце, Місяць і зорі.

Блакитний – небо, здоров’я.

Зелений – воскресіння, пробудження природи.

Білий – ясність, чистота.

Чорний – це колір землі.

  1. Формування нових знань.
  1. Демонстрація  готових фрагментів ґердану, зробленого  педагогом.
  2. Проблемна ситуація. Подивіться на зразки фрагментів ґердану. Порівняйте з тим, що ви бачили на виставці ґерданів. Чи можна виплести те саме, що й намалювати? (Ні, кожен матеріал має свої особливості й, відповідно, можливості. Проте можна і потрібно використати відомі нам знання про символіку кольорів і техніку плетіння.)
  3. Робота з дидактичним матеріалом «ткацтво на верстаті» (додаток 1), (додаток 2). Згадування технології плетіння на верстаті та орнаменту у ткацтві.
  4. Ознайомлення з карткою «плетіння правої частини ґердану» (додаток 3). Опрацювання схеми плетіння бокової частини ґердану.
  5. Фізкультхвилинка
  1. Формування нових умінь.  Практична робота.
  1. Творча робота.

Почніть плетіння бокової (правої) часини ґердану, використовуючи картки зі схемою та орнаментом, обраного малюнку. (додатки 1, 2, 3).

  1. Інструктаж з техніки безпеки:

          а) не брати голки, ножиці до рота;

         б) не підносити ножиці до очей;

         в) передавати ножиці зі зімкнутими лезами, кільцями до товариша, 

             зберігати їх у футлярі.

      3.  Підготовка до роботи інструментів і матеріалів.

      4. Виконання практичної роботи за інструкційною карткою. (додаток 3)

VII.    Підсумок і рефлексія заняття.

  1. Демонстрація робіт.
  2. Рефлексія заняття:
  • Що нового ви дізналися та навчилися на сьогоднішньому занятті?
  • Чи було вам цікаво?
  • Що би ви хотіли побажати собі та іншим?

 

  1. Домашнє завдання.

Опрацювання плетіння фрагменту ґердана.

 

 

 

ДОДАТКИ.

Додаток 1

Схема плетіння «ткацтво на верстаті»

Додаток 2

Схема «Орнамент у ткацтві на верстаті»

Додаток 3

Інструкційна картка для практичної роботи

«плетіння правої частини ґердану»

 

1

 

docx
Додано
11 березня 2021
Переглядів
960
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку