Лабораторно-практична робота №_
Тема: Засоби «Пошук рішення» та «Підбір параметрів»
Мета: розглянути механізм використання засобу «Підбір параметрів».
Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, опорний конспект.
Хід роботи
1. Створіть у власній папці документ МS Excel та перейменуйте його на «Прізвище_ЛПР№9» (ПКМ → у меню, що з’явилося, обираємо «Створити» → Документ Microsoft Excel).
2. Запустіть створений документ будь-яким відомим вам способом.
3. Розв’яжіть задачу №1, використовуючи засіб «Підбір параметрів» у табличному редакторі.
Для виклику діалогового вікна «Підбір параметрів» оберіть вкладку «Дані» → група кнопок «Прогноз» → кнопка «Аналіз "якщо"» → «Підбір параметра» → вводимо у вікні наступні параметри:
❖ в полі «Установити у клітинці» – вкажіть адресу комірки з формулою;
❖ в полі «Змінюючи значення клітинки» – адресу комірки, значення якої потрібно буде змінювати до тих пір, поки формула не поверне результат, вказаний в полі «Значення».
Коли натиснете ОК, буде виконано підбір параметру.
Задача №1:
У місті Гадяч відкрилася нова кав’ярня «F&J». Будь-яке горнятко кави коштує 29 грн. Власнику хоче отримати виручку в 20 000 грн. Визначте, скільки горняток кави потрібно продати?
Розвязання:
• Перейменуйте назву листа на «Задача1»
• Створіть таблицю за зразком.
Зразок
• В комірку В3 введіть формулу для визначення виручки: =В1*В2.
• Виділіть комірку В3 і виконайте команду оберіть вкладку «Дані» → група кнопок «Прогноз» → кнопка «Аналіз "якщо"» → вводимо у вікні наступні параметри:
❖ в полі «Установити у клітинці» – вкажіть В3;
❖ в полі «Значення» – вкажіть суму виручки, яку хочете отримувати; ❖ в полі «Змінюючи значення клітинки» – адресу комірки В2; ❖ натисніть ОК, буде виконано підбір параметрів.
4. Розв’яжіть задачу №2 за попереднім зразком, використовуючи засіб «Підбір параметрів» (табличка повинна бути на новому аркуші документа).
За один робочий день працівник отримує 350 грн. Скільки днів йому потрібно працювати, щоб придбати машину за 19000 грн.?
5. Збережіть документ та оформіть висновки до роботи.
Лабораторно-практична робота №_
Тема: «Засоби "Пошук рішення" та "Підбір параметрів"»
Мета: розглянути механізм використання засобу «Пошук рішення».
Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, опорний конспект.
Хід роботи
1. Створіть у власній папці документ МS Excel та перейменуйте його на «Прізвище_ЛПР№10» (ПКМ → у меню, що з’явилося, обираємо «Створити» → Документ Microsoft Excel).
2. Запустіть створений документ будь-яким відомим вам способом.
3. Додайте до стрічки вкладку «Розробник» (меню «Файл» → розділ «Параметри» → вкладка «Налаштувати стрічку» → у розділі «Основні вкладки» поставте позначку біля «Розробник»).
4. У вкладці «Розробник» розгляньте групу кнопок «Надбудови» та натисніть «Надбудови Excel».
У діалоговому вікні, що з’явилося поставте позначку біля розділу «Пошук розв’язання». 5. Розв’яжіть задачу №1 та задачу №2 використовуючи засіб «Пошук розв’язання» у табличному редакторі.
У кав’ярні продається два різновиди кави: Еспрессо − 15 грн та Латте – 25 грн. Інформації відносно потенціалу прибутку та того, на який різновид кави потрібно робити ставку, немає. Кавомашина може виготовляти на тиждень 460 горняток кави (обох різновидів). Обмеження в кількості поставки вершків дозволяє виготовляти не більше 200 чашок Латте на тиждень. Визначіть скільки горняток кави і якого різновиду потрібно продати, щоб отримати максимальний прибуток.
Розв`язання:
• Перейменуйте назву листа на «Задача1» • Створіть таблицю за зразком.
• Введіть в комірки задані формули:
❖ у комірку В3 – =В1*В2;
❖ у комірку В7 – =В5*В6;
❖ у комірку В9 – =В3+В7;
❖ у комірку В11 – =В2; ❖ у комірку В12 – =В6;
❖ у комірку В13 – = В2+В6.
• Оберіть клітинку В9 (сумарний дохід) та виконайте команду «Розв’язувач».
• У діалоговому вікні, яке з’явилося, обрати в полі «Змінюючи клітинки змінних» комірки В2, В6.
• У частині діалогового вікна «Розв’язувач», де задається інформація для обмеження, натисніть «Додати» та введіть умову: ❖ В13<=E2; ❖ В12<=E3. • Запустіть пошук рішення даної задачі.
6. Розв’яжіть задачу №2 за попереднім зразком, використовуючи засіб «Розв’язувач» (табличка повинна бути на новому аркуші документа).
На швейному підприємстві кожного місяця виробляється 700 одиниць продукції трьох зразків: сукні, светри та спідниці. Вартість однієї сукні – 300 грн, светра – 250 грн. спідниці−185 грн.
Зважаючи на поставку тканин, за місяць можна зшити не більше 168 спідниць та 159 суконь.
Порахуйте, яку кількість кожної речі потрібно зшити, щоб отримати максимальний прибуток.
7. Збережіть документ та оформіть висновки до роботи.