Збережемо природу Землі разом бо цікавий світ навколо тебе.

Про матеріал
Поглибити і розширити знання дітей про роль природи, її вплив на людину, про необхідність збереження і охорони природного середовища. Підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати. Через віршовані твори показати природоохоронність навколишнього світу. Розвивати пізнавальну активність, спостережливість, увагу, пам’ять, мовлення. Формувати навички роботи з фізичною картою,виразного декламування віршованих творів. Виховувати дбайливе, господарське ставлення до природи, бажання брати участь у посильній природоохоронній роботі.
Перегляд файлу

Інтегрований урок з природознавства + позакласне читання

Вчитель Скадовського ліцею №3 Скадовської міської ради

Пашкова Світлана Анатоліївна.

 

Тема: Збережемо природу Землі разом бо цікавий світ навколо тебе.

Мета: Поглибити і розширити знання дітей про роль природи, її вплив на

            людину, про необхідність збереження і охорони природного середовища. Підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати. Через віршовані твори показати природоохоронність навколишнього світу. Розвивати пізнавальну активність, спостережливість, увагу, пам’ять, мовлення. Формувати навички роботи з фізичною картою,виразного декламування віршованих творів. Виховувати дбайливе, господарське ставлення до природи, бажання брати участь у посильній природоохоронній роботі.

 

Метод. – дидактичне забезпечення: підручники «Я і Україна 4 клас», зошити з друк. основою, схеми, ілюстрації за темою, виставка дитячих малюнків на тему «Планета Земля в небезпеці – захистимо її», фізична карта півкуль, відео запис «Прости, Земля».

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент:

 Привітання:      - Усміхнемося сонечку:

                                    «Здравствуй, золотаве!»

                                    Усміхнемось один одному,

                                    Поглянемо ласкаво.

                                    Хай сьогодні в наше серце

                                    Світлий день додасть тепла.

                                    Друзям всім ми усміхнемось,

                                    Побажаємо добра!

 

ІІ. Етап орієнтації:  

      1.Підсумок фенологічних спостережень: - фронтально

          - Яка зараз пора року?

          - Який сьогодні день?

          - Яке число і місяць?

          - Яка тривалість дня і ночі?

          - Яким стало небо? Чи змінився його колір?

           - Який дме вітер?

           - Чи випадали опади протягом тижня?

           - Які зміни відбулися в житті рослин? Тварин?

           - Яку корисну справу ви зробили для природи минулого тижня?

 2.Робота у зошитах:

    А) .Повідомлення  «Синоптика»:

           

-На минулому тижні сонце опустилося ще нижче, переважала хмарна

              погода. Найвища температура була +6 градусів, а найнижча +4. Був

              короткий дощ 9 листопада, 16 листопада, 11 листопада пролітав сніжок.

             Спостерігався Пн. – Зх. вітер.

 

    Б) Позначення учнями погоди у зошитах.

 

 3. Перевірка домашнього завдання:

 

  А) Робота у парах: Гра « Перевір свої знання»

 

                           - Показати назви океанів:

& Океан – крихітка.

& Найбільший океан.

& Який океан з’єднує Європу та Північну Америку?

& Найтепліший океан.

& Найсолоніший океан, за міфами тут жив титан Антлант.

& Омиває 50 країн Світу. Його називають Великий, або ..

 

   Б) Показ океанів на фізичній карті.

 

4. Мотивація навчальної діяльності:

   А) Бесіда:

       - Пригадайте, що ми вивчали у розділі « Планета Земля»?

( Планети, материки Землі, океани, рослини і тварини материків та океанів )

 

   Б) Продовжити  речення:

   Щоб вижити самій, людині треба………

( охороняти природу і бережливо до неї ставитися) 

 

ІІІ. Етап покладання мети, проектування:

 

        1.Оголошення теми і мети уроку:

        2. Ознайомлення з планом діяльності:

 

 

План уроку:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Етап організації виконання плану діяльності:

1.Розповідь учителя:

-Так, дійсно, щоб вижити самій, людині треба охороняти природу і

 бережливо до неї ставитися. На всіх стадіях свого розвитку людина була тісно пов’язана з навколишнім середовищем. Але з тих пір, як з’явилося багато машин і механізмів, небезпечне втручання людини в природу різко посилилося.

   Заводи, фабрики та електростанції виготовляють багато корисного для людини, проте вони створюють небезпечні для природи умови. Це величезна кількість відходів, що забруднюють атмосферу, воду, грунт. Отрута, яка міститься у відходах виробництва, знищує рослини і тварини, загрожує життю людини. Усі відходи, що зливаються у річки, потрапляють до морів і океанів. Це спричиняє загибель риб і морських тварин, птахів.

   Із морських танкерів, що зазнали аварії, у моря виливаються величезна кількість нафти, яка отруює навколишнє середовище. Від розливів нафти гинуть тисячі птахів, морських видр, тюленів, дельфінів.

   Від спалювання нафти, вугілля і газу в атмосфері накопичується вуглекислий газ, що призводить до виникнення парникового ефекту – потепління на всій планеті. Це може призвести до танення льодів. Унаслідок цього підвищиться рівень води в океанах, води яких затоплять багато островів.

   Крім того, парниковий ефект може призвести до виникнення тайфунів, посух і повеней, що загрожує не тільки рослинам, а й життю людей.

 

2.Колективна робота:

- Складання ланцюга загибелі природи від отруйних речовин:

  (відходів)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Повідомлення «Експерта»:

   В атмосферу щорічно викидається понад 120 млн. тон вугільного пилу, близько 300 млн. тон промислового та побутового аерозолю ( викиди автомобілів, літаків, телевізорів, заводів) .

   На території України забруднено 5 млн. гектарів землі. Серед них Чорнобильська земля. 7 тисяч км квадратних площі України займають території стихійного лиха. У 78 містах України забруднене повітря перевищує допустимі норми у 60 разів.

4. Робота з підручником: с 104 – 105.

   а) Читання статті;

   б) Складання опорної схеми: ( під час читання заповнення)

              Що наносить шкоду природі

 

 

 

 

 

 

Фізкультхвилинка:

                                     Ми планетою мандруємо,

                                     Океанами пливемо,

                                     Як пінгвіни ми пірнаємо,

                                     Як кенгуру – пострибаємо,

                                     Як жирафи – голови понахиляємо,

                                     Як колібрі політаємо,

                                     І додому повертаємо!

 

5. Рольова гра « Порушники природи»:

         -Діти, до нас у клас листоноша приніс тривожну телеграму від жителів лісу, ось послухайте що в ній повідомляється:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

        - То ж давайте, діти, розповімо вірші українських поетів, які ви підготували на сьогоднішній урок нашим порушникам  спокою у природі: Водомуту, Птахолову, Шумовику.,

  • щоб вони зрозуміли, що природу нищити не можна.

 

6. Літературні читання:

     А)Виступи дітей: розповідь напам’ять віршів укр.. поетів.

     (додаток) 

      Б) Обіцянки порушників:

    Шумовик:      Йтиму садом, полем, а чи лугом –

                           Буду я природі вірним другом.

                           Не столочу навіть і трави,

                           І скажу їй: - Зеленій, живи!

 

Птахолов:           Коли лісом буду я іти,

                             Теж посію зерна доброти.

                             Побажаю дереву і пташці,

                            Щоб віки жили у мирі й щасті!

 

Водомут:              Природо рідна, всі ми твої діти,

                              Про тебе дбати мусимо весь час.

                              Щоб все жило, щоб все цвіло довкола

                              Й не соромно тобі було за нас.

 

   В). Колективне читання вірша :

 

               А краса живе в усьому:

               На землі і в небесах,

               В світлі сонечка ясному,

               У замріяних лісах,

               У степу, на хлібній ниві,

               Там, де пташка п’є росу …

                І щоб ви були щасливі,

                Треба бачити красу.

                Треба слухати і чути

                Пташку в морі веснянім.

                І для себе світ відкрити,

                І себе знайти у нім.

                                             ( А. Костецький )

7. Природоохоронні заходи:

          Складання асоціативного куща:

 

 

 

 

 

 

£ Діяльність кожної людини;

£ Висаджування рослин;

£ Очисні споруди;

£ Заповідники; заказники;

£ Національні парки;

£ Червона книга;

 

8. Хвилинка – цікавинка: Це цікаво!

 

               &Ще з 40 – х років ХІХ століття люди започаткували традицію відзначати День Землі.

             & Перший День Землі відзначили 22 квітня 1970 році.

             & У 1994 році День Землі проголошено всесвітнім.

              & Ще у 1948 році – заснований Міжнародний Союз охорони природи. Ця організація взяла під свою опіку рідкісні види рослин і тварин.

              & Міжнародна організація «Грінпіс» - бореться за збереження лісів, океанів, рослин і тварин на Землі.

              & Кожна країна створила свою Червону книгу. На сторінках якої заносяться види тих тварин і рослин, життя яких врятовано, або треба врятувати.  

 

9. Вправа « Мікрофон»: 

           - А що конкретно можемо зробити ми?

                ( висловлювання учнів )

 

V. Етап контрольно – оцінювальний:

  1. Підсумок уроку:  - Над якою темою вели розмову?

                                   - Чому вчились?

                                   - Що було головне на уроці?

                                   - Що для себе взяли?

  2.Розгадування кросворду  «Друзі»:

  - Розгадавши кросворд дізнаємось, ким ми повинні бути нашій планеті: 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

                            

4.

 

 

 

 

         

5.

 

 

 

 

 

 

                  

                                   

 

                                              Питання:

1.Завдання людства – охороняти і берегти……….Землі.

                                                                ( Природу )

2.Домівка для птахів та деяких звірів, очисник повітря.

                                                                 ( Дерево )

3.Очисні ……. .                                  ( Споруди)

4.Невеличка водойма під назвою Синяк неподалік від міста Свалява на Закарпатті.

                                                                ( Озеро )

5.Таке велике, що займає увесь світ, таке маленьке, що в щілину зайде.

                                                                  ( Повітря )

 

3.«Віртуальна акція»:Захист планети Земля долонями:

    - Своїми долонями захистимо нашу планету і пообіцяємо їй берегти її.

 ( приклеювання долоньок під відео запис «Прости Земля» )

 

4.Механізм оцінювання, ситуація успіху.

       ( оцінюються найактивніші учні  - фішками )

5. Домашнє завдання: с. 104 – 105 підр.

-Написати свої пропозиції щодо збереження природи на планеті Земля.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок

( природознавство + позакл.читання у 4 класі )

Збережемо природу Землі,

бо цікавий світ навколо тебе

 

                                                             Вчитель: Пашкова С.А.

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Природознавство 4 клас (Андрусенко І.В.)
Додано
16 листопада 2021
Переглядів
1266
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку