"Здоровому все здорово"

Про матеріал
У матеріалі виховного заходу розкривається необхідність здорового харчування, заняття різними видами спорту для зміцнення імунітету дитини.
Перегляд файлу

Тема:Здоровому – все здорово

Клас:3

Мета:

  •  поглибити знання учнів про здоров’я, формувати уявлення про здоровий спосіб життя, його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку;
  • учити висловлювати свої думки повними реченнями, розвивати інтерес до занять спортом та правильного харчування;
  • виховувати бажання дбайливого та бережливого ставлення до свого здоров’я.

Матеріально-технічне забезпечення:

  • дидактичне забезпечення: карточки з завданнями, олівці,карточки з малюнками.
  • технічні засоби навчання: ноутбук, мультимедійна дошка, проектор.
  • використані джерела інформації:

       «30 дитячих загадок про овочі»[Електронний ресурс]// портал «Mamabook» - 2019.–Режим доступу: https://mamabook.com.ua/30-dutyachuh-zagadok-pro-ovochi/

     Дитячі вірші про вітаміни,корисну та шкідливу їжу[Електронний ресурс]//портал«Mamabook»-2019.-Режимдоступу: https://mamabook.com.ua/dutyachi-virshi-pro-vitaminu-yuju/

     Снопова Г.В.Дидактична гра «Вгадай вид спорту по показу». [Електронний ресурс]  / Г.В.Снопова  //портал «Всеосвіта». –2020. – «Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/didakticna-gra-vgadaj-vid-sportu-po-pokazu-316695.html

     Дорошенко С.Л «Казка про здорове харчування» »[Електронний ресурс] /С.Л.Дорошенко//портал «Всеосвіта».-2021.- «Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/kazka-pro-zdorove-harcuvanna-456125.html

Складова  моделі успішного випускника: громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника:здоровий спосіб життя.

Педагогічний інструментарій:

-підхід: особистісно-орієнтований;

-технологія:колективно-групового навчання.

-форма роботи: виховне заняття.

Ознаки успішного зростання випускника:усвідомлення громадських обов’язків.

Хід заняття

І. Вступ

Вихователь:

Слайд 1

Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

Як є здоров’я день при днині,

Можливість є йти до мети.

Тоді є радість, щастя, диво,

Краса у крапельці роси.

Тоді людина йде щасливо

Серед безмежної краси

Й чарівність світу відчуває.

Для неї в хмурість — дні ясні.

Вона всі труднощі долає

Й співає радісні пісні.

Вона — здорова! Це чудово,

Бо їй нічого не болить.

Вона добро творить готова.

І це прекрасно! Можна

Вихователь:

 

 

Вихователь:

  Про що говориться у прочитаному вірші?

(відповіді дітей)

 

Що ж таке здоров’я?

Здоров'я — це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості.

Що відноситься до здоров'я?

У передмові Статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) йдеться про те, що здоров'я — це не лише відсутність хвороб або фізичних вад, а й стан повного фізичного, психічного та соціального добробуту.

Зараз стало популярно їсти корисну їжу, пити якісну воду та дихати очищеним повітрям. Все це вважається модним, але не кожен собі це може дозволити. Купити їжу та питво без добавок дуже складно, це практично неможливо. Вона або шалено дорога, або недоступна. Але є вихід - вирощувати самому або знайти людину, яка вирощує сама і купувати у нього. Ті, хто хочуть бути здоровими, не потребуватимуть великих грошей. Все, що потрібно - це бажання бути здоровим.

 

ІІ. Основна частина

Учень 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учень 2

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 2

Рух — це життя.

Він зміцнює здоров’я.

Клітинку кожну

Він зігріває кров’ю.

Без руху швидко

Стане кволим тіло.

Тож, склавши руки,

Не сиди без діла!

О спорт! О спорт!

Це просто клас!

Дружіть із ним завжди.

Здоров’я, юність, силу дасть

І творчої снаги!

Що б займатися спортом, не обов'язково купувати дорогий абонемент в спортзал, досить знайти майданчик, неподалік від будинку та спокійно займатися там. Адже вам насправді потрібен спорт, а не комфортний душ або стоянка. Люди часом плутають справжні потреби з потребами, які їм нав'язують рекламою. Щоб нічого не боліло.

Спортом слід займатися для того, щоб тіло перебувало в русі. Рух необхідно для нормального життя людського організму. Пам’ятайте й те, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях.

Гра « Вгадай вид спорту по показу»

Мета: Закріплювати вміння виконувати рухи, характерні для деяких видів спорту, і дізнаватися їх по показу.

 Устаткування: картинки із зображенням різних видів спорту.

 Хід гри : Вихователь показує картинку із зображенням виду спорту одному з дітей, який відтворює характерне для даного виду спорту рух. Решта дітей вгадують назву.

Всі вітаміни смачненькі –

І солодкі, і кисленькі.

Їжте, діти, їх охоче,

Кожен, хто коли захоче.

Щоб були ви здоровенькі

І красиві, й рум’яненькі,

Щоб росли міцними й дужими,

До хвороб були байдужими.

«Хто до ста років хоче жити, той правильно їсти повинен вміти» – говорить народна мудрість.

Ви зрозуміли,що для того,щоб бути здоровим потрібно правильно харчуватися і вживати овочі та фрукти.

Розумова розминка «Вітамінний бум»

Мета: розвивати логічне мислення,пам’ять,словниковий запас.

Правила гри: діти діляться на дві команди : команда «Овочі» та команда «Фрукти». Вихователь роздає карточки з загадками кожній команді. На виконання завдання дається 10 хвилин. Виграє та команда,яка дасть найбільше правильних відповідей.

Матеріал для розминки :

 Кожен знає, ця дівиця

На городі – мов цариця.

Коси довгі, та й платтячко рожеве має.

(Морква).

Я – смачний, кругленький,

Маю щічки червоненькі.

(Помідор)

Хто мій зуб з’їдає сміло –

Здоровим буде неодмінно.

 (Часник).

У землі вона зростає

І брунатний колір має.

Її смажать і печуть,

Її варять і товчуть.

Овоч цей всі люблять дуже,

Як же він зоветься, друже?

(Картопля)

З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

В пирогах мене печуть

І в салат мене січуть!

(Капуста)

Борщ із нього варить ненька,

В нього шкурочка тоненька,

Солодкуватий він на смак,

Фіолетовий…

(Буряк)

На городі виріс дужий,

Круглий, жовтий і байдужий

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?..

(Гарбуз)

Є солодкий, є гіркий,

Різні форми має.

Є худий, а є товстий,

Кожен його знає!

(Перець)

На смак чудова, жовта, медова,

Їсть її малий Павлуша.

Здогадались, що це? _ _ _ _ _.

(Груша)

В нас деревина така у дворі,

Фрукт цей з дитинства дають дітворі,

Корисне, доступне та дуже смачне,

Багате залізом та поживне.

(Яблуко)

Ця жовтогаряча пані

В бархатистому жупані.

І солодка, і пригожа

На компот й варення гожа.

(Абрикоса)

 

Цього фрукту по шматку

В чай добавлю для смаку.

Запашистий та кисленький,

Наче сонечко жовтенький.

(Лимон)

Чи то жовта,

Чи то синя

Соковита господиня.

Чи то сонце,

Чи то злива —

Пригостить нас влітку...

(Слива)

Він солодкий, соковитий,

Сонцем півдня він налитий,.

Не росте цей фрукт у нас

Товстошкурий _ _ _ _ _ _.

(Ананас) 

Робота в групах

Визначення корисних та шкідливих продуктів з поданих слів .

(На дошці прикріплені малюнки із зображенням харчових продуктів: молоко, яблуко, сік, сир, картопля, чіпси, мівіна, сухарики, копчена ковбаса, компот, газований напій, кока-кола, солодощі, мед, риба, олія, морозиво, смажене м’ясо, солоний огірок, гамбургер).

А зараз ми з вами разом прочитаємо казку про здорове харчування,яку написали учні 9 класу.

Слайд 3

ІІІ. Заключна частина

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

Гра «Назвіть зайве слово».

а) Суп, каша, борщ, буряк, вареники, вермішель, пиріжки, запіканка.

 

б) Морква, капуста, буряк, картопля, м’ясо, цибуля, часник, кріп.

 

в) Печиво, чай, сік, молоко, кава, компот, лимонад, вода.

Висновок:

Хто дружити з вітамінами буде –

Всі незгоди позабуде.

Виросте міцним, здоровим,

Переможе всі хвороби.

Займайтеся улюбленим видом спорту,починайте день з ранкової гімнастики, чистість зуби,вживайте вітаміни,гуляйте на свіжому повітрі і тільки тоді ви будете відчувати себе щасливими дітьми!

 

docx
Додано
28 січня
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку