Тема: Зимонька – снігуронька
Мета
Мета: формування предметних компетентностей: : вчити учнів бачити й відчувати красу природи, розвивати зв’язки мовлення, логічне мислення, виховувати любов до птахів, шанобливе до звичаїв та традицій українського народ, вчити визначати головну думку вірша, збагачувати словниковий запас , виховувати інтерес до народної творчості, навчити ставити до них питання; активізувати слова тематичної групи; удосконалювати вміння складати речення, виконувати завдання на встановлення відповідності, складати сюжетні пазли.
формування ключових компетентностей:
вміння вчитися: розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, робити посильні висновки;
комунікативної: вчити висловлювати свою думку й доводити її; формувати уміння працювати в парі, колективі;
соціальної: закріпити знання учнів про правила дорожнього руху, правила поведінки взимку під час ігор, на водоймах, Виховувати бережливе ставлення до тварин і птахів, бажання допомогти їм, виховувати усвідомлення необхідності їх дотримуватись.
Обладнання : мультимедійний комплект, ілюстрації казкових героїв.
Хід уроку
І. Організація класу.
Перевірка поглядом готовність учнів до уроку.
1. Загадка. Слайд 2
- Діти відгадайте загадку, і ви дізнаєтесь яка гостя поспішає до нас на урок.
Кружляє ніжний пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма…
Яка пора, скажіть?....(зима)
ІІ. Підготовка до сприймання віршів, оповідань на слух.
Чи здогадались ви, в яку пору року помандруємо?
Ми будемо говорити, читати про зиму.
Давайте розділимось на 3 групи за допомогою сніжинок.
У нашій мові є багато зимових слів. Спробуємо їх пригадати, а допоможуть нам у цьому загадки.
Слайд 3
Холод нам несе мороку,
У турботах лине будень,
Цей останній місяць року
Зветься як? Відгадали(Грудень)
Грудень тихо наступає,
Землю снігом посипає.
Подивись лишень сюди –
Та це ж зайчика сліди.
Де ж наш сірий заховався? –
Він у білу шубку вбрався.
Більше зайчик не боїться
Ні вовчиська, ні лисиці.
Автор: Коваленко Олена
Учні відповідають, і клеять по одній пташці у годівничку.
Годівничка для птахів. Діти говорять як можна допомогти тваринам і птахам взимку і клеять одну пташку на годівничку по черзі.
Вже морози розгулялись
Навколо,
Та в будинок не пускаєм лютий холод
Снігурі злетіли
На збори – віча….
Це який настав зимовий місяць? ( січень)
Подивіться січень йде,
Новий Рік до нас веде.
Покружляли дві сніжинки,
Тихо сіли на ялинку,
А ялинка чепуриться,
Прикраша свою спідницю –
Кольоровими кульками,
Різнобарвними сніжками,
Бо збирається, малята,
Завітать до нас на свято.
Автор: Коваленко Олена
Складання пазлів з ілюстраціями до свят.
Св. Миколая
Новий рік
Різдво
Чи любите ви ці свята?
За що ви їх любите?
Аж тріщіть мороз лютує ,
Сніжна віхола танцює.
А ставок у лід закутий.
Що за місяць , діти? (Лютий)
Лютий морозець гукає –
Малюки нехай тікають.
То пройма до кісточок —
Одягаю кожушок,
Починаю в сніжки грати —
Він хапає рученята,
Одягаю рукавички —
А мороз щипає щічки.
Автор: Коваленко Олена
Які зимові ігри ви знаєте?
Які любите гратися?
Розгляньте розмальовку уважно і розмалюйте тільки той малюнок де ігри проходять безпечно.
Яких правил потрібно дотримуватись під час зимових ігор?
Фізкультхвилинка. Слайд 10
V.Рефлексія.
Мікрофон Слайд 11
Давайте намалюємо словами портрет зими.
Зима (яка?) : чарівна, сніжна, красива, холодна, весела, люта, сурова.