11 травня о 19:00Вебінар: Трудові відносини в закладі освіти: права, обов’язки та соціальні гарантії

Зимові види спорту. Хокей із шайбою. Презентація.

Про матеріал
Презентація. "Зимові види спорту. Хокей із шайбою" розроблена для покращення проведення уроків фізичної культури.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Хоке́й із ша́йбою, кана́дський хоке́й або просто: хоке́й, го́кей, гакі́вка (англ. hockey, від фр. hoquet — «палиця пастуха з гаком») — гра на льодовому майданчику, в котрій дві команди намагаються ключками закинути круглу шайбу у ворота суперника, які захищає воротар. Популярний у багатьох країнах: передусім у Канаді й США, в Росії, Швеції, Фінляндії, Чехії, Словаччині, Латвії, Білорусі, де він є головним видом спорту. Є олімпійським видом спорту, входить до програми зимових олімпійських ігор.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

. Коли з'явилася гра в хокей, точно встановити неможливе. Ігри з ключками і м'ячем існували у різних народів: у Стародавньому Єгипті, Стародавній Греціїї («керетізейн», «керетізін», грец. κερητίζειν), у Середньовічній Європі. Монгольські даури грають у гру «бейкоу», схожу на хокей, вже близько 1 000 років. Предками гри у хокей на льоду можна вважати такі ігри, як шотландське шинті, а також голландський «ейсколф» (IJscolf). Останній являє собою льодовий варіант «колфу» — гри, що нагадує гольф. В аналогічну гру «кнатлейкр» (knattleikr) грають вже протягом тисячоріччя у Норвегії, згадки про неї містять й ісландські саги. Існує свідчення, що в Англії для гри у хокей на льоду замість м'яча використовували bung — чіп з корку або дубового дерева, прообраз сучасної шайби. Британські військослужбовці й поселенці принесли гру в хокей до Північної Америки. У 1825 році Джон Франклін пише, що «гра у хокей на льоду була ранковою зарядкою» на Великому Ведмежому озері під час однієї з його арктичних експедицій. Втім, відоме, що подібні ігри існували тут ще до приходу європейців: Сайлас Тершес Ренд описує у 1894, що мікмаки (корінне населення Нової Шотландії) грали в гру «тооадіджик» (tooadijik), а також «волчамаадіджик» (wolchamaadijik). Останній варіант з'явився, ймовірно, після знайомства з хокеєм колоністів.

Номер слайду 8

Початком історії сучасного хокею з шайбою можна вважати 3 березня 1875 року. Саме тоді на ковзанці «Вікторія» у Монреалі був проведений перший офіційний матч між двома командами (по 9 гравців), де замість традиційного м'яча використовували «плаский круглий шматок дерева». Ворота в цій грі були 2,4 м завширшки: дещо ширші порівняно із сучасними. «Шматок дерева» надалі отримав назву puck — від шотл. ґел. puc або ірл. poc («тикати», «завдавати удар»). У 1876 році повідомляли, що в Монреалі відбулася гра, проведена «за правилами „Хокейной Асоціації“» («Асоціація» була першою англійською організацією з хокею)[14]. У 1877 році монреальська газета The Gazette опублікувала список семи правил, шість з яких ґрунтувалися на правилах «Хокейної Асоціації» (тільки там шайба називалася ball), і одне нове правило пояснювало порядок розв'язування суперечок[15]. Перший клуб з хокею з шайбою, University Hockey Club, засновано також 1877 року[16], потім з'явилися Quebec Hockey Club (1878) і Montreal Victorias (1881). У 1880 році число гравців у команді скоротили до семи. У Європі першим матчем з канадського хокею вважається гра у Санкт-Моріці 1885 року між командами Оксфордського і Кембріджського університетів, але письмових свідчень, які б це підтверджували, не збереглося. У Сполучених Штатах, де популярним було «льодове поло» (хокей з м'ячем), перший матч з хокею з шайбою був зіграний 1893 року — між командами Єльського університету і університету Джонса Гопкінса. Піонером цієї гри у США вважається фінансист Малколм Грін Чейс, який, познаймившись у 1892 з канадськими хокеїстами в Ніагара-Фоллс, створив власну команду зі студентів Єльського, Браунського і Гарвардського університетів.

Номер слайду 9

На 1893 році лише в одному Монреалі налічувалося близько сотні команд, окрім того, хокейні ліги існували по всій Канаді. У Вінніпезі гравці уперше стали використовувати захисні крикетні щитки для захисту ніг воротаря, вони також запровадили прийом, зараз відомий як кистьовий кидок. Воротні сітки набули стандартного вигляду в Канадській аматорській хокейній лізі у 1900 році. Позиції лівих і правих захисників стали приходити на зміну позиції приймаючого гравця і позиції каверпойнт (запозичених з крикету) у 1906. Ковзанка «Вікторія», де відбувся перший матч з хокею з шайбою, знищена у 1925 році. Найстарішою чинною хокейною ареною є Арена Меттьюса в Бостоні, збудована 1910 року.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

.

Номер слайду 12

Використані джерела: Copyrighted free use, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=335648 https://www.teylersmuseum.nl/nl/collectie/kunst/o-006-ijsvermaak Web Gallery of Art: Зображення Info about artwork, Суспільне надбання (Public Domain), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15451340 https://uk.wikipedia.org/wiki/Хокей_із_шайбою https://www.google.com.ua/search?q=%D1%85%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D0%B9+%D1%96%D0%B7+%D1%88%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D0%BE%D1%8E&sxsrf=ACYBGNTavzgLiydWW1gf0LOnfubmtIqsQQ:1577026679461&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi8_Z6YwsnmAhXFrIsKHWphC_0Q_AUoAXoECBIQAw&biw=889&bih=621#imgdii=sfBwTmzcX07zLM:&imgrc=pltAUEsuUPD81M:

Номер слайду 13

Презентацію розробив учитель фізичної культури, початкових класів та Захисту Вітчизни “Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Полтавської міської ради Полтавської області” Бардін А.О.

Номер слайду 14

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Кондратьєва Аліна Володимирівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
5 січня 2020
Переглядів
841
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку