Урок математики (2 клас) до підручника О. М. Гісь,
І.В. Філяк
Тип уроку. Урок – казка.
Тема. Зменшення числа в кілька разів.
Мета. Ознайомити дітей із розв’язанням простих задач на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5 та ділення на 5; розвивати навички самостійної роботи й об’єктивного оцінювання своїх знань і умінь, вміння працювати в групі; створювати умови для розвитку пізнавального інтересу; виховувати доброзичливість у спілкуванні, почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність.
Обладнання: мультимедійна підтримка.
Хід уроку
І Організація класу.
Ген за синіми морями та за темними лісами проти неба на землі жив хлопець в однім українськім селі. Звали його Котигорошко.
Був він дуже сміливий, завжди допомагав друзям, виручав їх із біди.
Та одного разу вирушив він у подорож. Чи довго їхав, чи ні, аж дорога привела його до казкового міста. Навколо було дуже гарно, природа теж була чудова, але всі діти в цьому місті ходили сумні. Не чутно було веселого дитячого сміху.
Не міг цього стерпіти Котигорошко. Вирішив він битися із Змієм і перемогти його. Та от біда – ніхто не знав дороги до царства Змія.
Вирішив сміливець спитати дорогу у столітнього діда, адже той прожив довгий вік і міг знати багато. Прийшов Котигорошко до лісової хатинки.
Він знав, що хоч і вкаже шлях дідусь, не легко буде перемогти Змія. Потрібні йому будуть бойові побратими, бо одному не впоратися.
ІІ Актуалізація опорних знань.
ст. 205 №1. Кожен вираз на множення шукає свою пару – вираз на ділення. Запиши і обчисли.
(Молодці, ви пройшли перше випробування.)
Друге: ст. 205 №2. Розв’язати задачу.
Відеозапис
Ми школярики малі – раз, два, три (крокують).
Ми всі ходимо до школи – раз, два, три.
Всі вчимося, не пустуємо,
Час даремно не марнуємо. Раз, два, раз, два, раз, два, три.
По команді «Ніч» діти закривають очі, обчислюють ланцюжкові вирази. А по команді «День»-відкривають очі і називають результат.
5×4-12+4:2=6
20:4×2+5:3×4=20
Виграв Котигорошко гру і подарував йому дідусь чарівного клубочка. При цьому попередив, що не до самого змієвого царства приведе його цей клубочок. Багато доведеться перешкод подолати. Допоможуть хлопцеві: уважність, рішучість, кмітливість та вірні друзі.
ІІІ Засвоєння нового матеріалу.
Покотився клубочок, а хлопець помчав уперед. Підбіг він до каменя, а від нього відходить три дороги.
Задумався Котигорошко: «По якій же йти?». Тут з нірки вискочила мишка.
Хлопець почастував її хлібом. Мишка сказала: «Не сумуй, хлопче, розв’яжи ось ці задачі, то може й дорогу знайдеш»(Задача №3 (1,2))
-Діти, допоможемо Котигорошкові?
- Спасибі тобі, мишко! - сказав хлопець і швидко помчав прямо по дорозі. А щоб йому не було одиноко, ми разом виконаємо веселу фізкультхвилинку.
Відеозапис фізкультхвилинки
Прибіг Котигорошко до високого дуба і вирішив відпочити.
Ліг він під дубом і заснув. Сниться йому, що дуб говорить до нього людським голосом: « Годі спати, хлопче! Зій не дрімає. Зірви 2 жолуді». Тільки він зірвав 2 жолуді, як вони розкрилися й хлопець побачив наступне завдання, яке йому потрібно було зробити. (с.206 №5)
(Діти виконують завдання)
- Молодець, хлопче!- прошумів дуб. Я подарую тобі свій листочок. Куди він полетить, туди і йди.
Ішов Котигорошко і побачив озеро.
Шукав – шукав човна – немає ніде. Сів і зажурився. Раптом побачив він, як хижа щука женеться за маленькою рибкою. Прогнав хлопець щуку, врятував рибку. А та й говорить:
(С.206 №6,7, скласти вирази за схемами та обчислити їх).
- Давайте, діти, знову допоможемо нашому Котигорошкові. (Діти виконують завдання)
- Ну от з вашою допомогою впорався наш сміливець. Переїхав він озеро і рушив прямо до палацу Змія.
Виповз до нього Змій, у нього 3 шиї, на кожній по три голови. - -- Скільки ж у нього голів, діти? Заговорив він до хлопця:
- Де тобі перемогти мене, у тебе й меча немає?
А Котигорошко сказав…(А щоб дізнатися, що він сказав, давайте розв'яжемо вирази й розшифруємо.
Ключі: 0-М,4-Б, 14-О,17-Р,20-У,42-Я, 60-З,
5×4-3=17 - Р
35:5+7=14 - О
5×9+15=60 – З
20:5+16=20 - У
5×3-15=0 - М
5×8-40=0 - М
40:5+6=14 - О
5×6+12=42 - Я
16:4+56=60 - З
45:5-5=4 - Б
20:4+12=17 - Р
28:4+7=14 - О
24:4+36=42 – Я
Хлопець відповів на всі запитання, тому Змій був змушений повернути вкрадений у дітей сміх. Вони знову могли сміятися та веселитися.
ІY Підсумок урок.
Y Домашнє завдання.