Зміни довкола нас. Колаж «Про мене».

Про матеріал
Навчати правил безпеки праці з інструментами та пристосуваннями, дотриманню санітарних норм під час уроку, організації робочого місця, культури праці, плануванню своїх дій, умінню доводити роботу до кінця;
Перегляд файлу

(«Маленький трудівничок», Л. Роговська)

Урок 1

Тема: Зміни довкола нас. Колаж «Про мене». Правила організації робочого      місця на уроці. Матеріали, інструменти та пристосування, необхідні для роботи. Дизайн-проектування. Виготовлення колажу за зразком.

Мета: ознайомити дітей з альбомом-посібником «Маленький трудівничок» для 2 класу, зі змістом роботи у навчальному році;

 навчати правил безпеки праці з інструментами та пристосуваннями, дотриманню санітарних норм під час уроку, організації робочого місця, культури праці, плануванню своїх дій, умінню доводити роботу до кінця;

формувати навички моделювання, конструювання, дизайн-проектування колажу з готових та дібраних за власним задумом елементів;

розвивати фантазію, уяву, творчі здібності, навички самостійної роботи, зв’язність мовлення;

виховувати естетичні почуття, самоповагу, бажання презентувати інформацію про себе за допомогою яскравого виробу, вдало підібраних матеріалів.

Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, кольорові олівці, фломастери чи кольорові гелеві ручки, дібрані матеріали за власним задумом.

Хід уроку

І. Організація класу

Дзвіночок-веселунчик

Нам швидко дав сигнал.

Покликав до роботи –

Цікавих стільки ж справ!

Умілі наші пальчики

Без творчості втомились.

Заглянемо, які зразки,

В альбомі поселились!

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

1. Розгляд альбому-посібника «Маленький трудівничок» для 2 класу.

- Хто зустрічає нас на обкладинці?

- А кого називають маленьким трудівничком?

 

2. Складання «Асоціативного куща» до слова «трудівничок».

- Які асоціації викликає у вас це слово? Назвіть усі, які малює ваша уява.                                                                                                   - Дорогі дітки, так, звичайно, це ви і є трудівники. Адже ви так трудитесь на уроках! Недарма ж в народі кажуть: «Без труда нема плода», «Всякий труд почесний», «Діло майстра величає». Бажаю цікавої подорожі сторіночками «Маленького трудівничка».

 

3. Правила безпеки на уроці

- Прошу звернути увагу на лівий форзац альбому. Автори потурбувались про вашу безпеку на уроці «Дизайн і технології» та додали правила безпечної праці.

 

4. Робота в групах (поділ за допомогою цеглинок LEGO, заздалегідь розкладених на партах дітей з орієнтацією на верхню цеглинку, відповідно чотирьох кольорів: сині, червоні, жовті, зелені).

- Для опрацювання правил працюватиме чотири групи. Назву своєї групи обираєте колективним рішенням.

Сині«Правила безпеки під час роботи з ножицями»;

червоні«Правила роботи з голкою»;

жовті – «Правила користування клеєм»;

зелені – «Правила використання матеріалів».

(Заслуховування звіту кожної групи).

 5. Підготовка робочих місць

- Діти, ще є прислів’я в українського народу «Добрий початок – половина діла». Як ви його розумієте?

-Від того, як організовано ви розпонете урок, залежить успіх всієї справи.

- Давайте разом складемо правила щодо організації свого робочого місця:

  •          матеріали та інструменти готуємо перед уроком;
  •          не тримаємо на парті зайвих речей;
  •          дбаємо про чистоту та охайність;
  •          дбайливо прибираємо речі на місце;
  •          перевіряємо простір під партою

 

 6.   Бесіда за темою уроку

              Сьогодні кожен з вас

              Складатиме колаж.

 

Колаж – французьке слово,

Допоможе вам чудово

              Про себе розповісти,

Цікавим, творчим змістом.

 

Всілякі дивовижні речі,

Наклей на фон ураз,

Пофантазуй, доречі,

Й отримаєш колаж.

- Дорогі дітки, за літо ви всі так підросли, змужніли і, звичайно, змінились. Ці зміни у кожному з вас і допоможе побачити колаж, який ви складете кожен про себе. «Маленький трудівничок» пропонує вам сьогодні стати дизайнерами-проектантами. Виготовити його за зразком, але з додаванням інформації за власним задумом та з використанням різних технік і матеріалів, принесених вами з дому. Це можуть бути вирізки з газет чи журналів, намистинки, ґудзики, блискітки. Кожна ваша робота буде особлива, неповторна, цікава. Творчого вам натхнення!

ІІІ. Робота над темою уроку

 1. Розгляд сторінок 1, 3 альбому-посібника.

 

 2. Визначення алгоритму дій, опрацювання рубрики «Послідовність виконання» (с. 1).

 

 3. Самостійна практична робота: (поточний інструктаж)

  •          вирізування заготовок (с.3);
  •          добір фону;
  •          добір вторинних матеріалів;
  •          планування колажу прикладанням деталей;
  •          наклеювання, запис інформації про себе, оздоблення.

 

 4. Огляд-презентація колажів.

Вправа «Не хочу хвалитися, але я (у мене, моя, мої, мій) ….»

(Кожен презентує свій колаж, доповнюючи фразу інформацією з нього на вибір.)

 

 5. Прибирання робочого місця.

ІV. Підсумок уроку

1. Сенкан          Колаж

            Оригінальний, цікавий

         Вирізати, клеїти, складати

        Колаж розповів про мене.

                 Зображення

2. Рефлексія

-  Коли на уроці було найважче (тупіт), а коли найцікавіше (оплески)?

  •          вирізати;
  •          клеїти;
  •          фантазувати;
  •          презентувати.

- Вдома ви можете створити інший колаж. Наприклад, про свій день у школі, його уроки та перерви, чи зустрічі та спілкування.

 

docx
Додав(-ла)
Перець Наталія
Пов’язані теми
Мистецтво, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 жовтня 2025
Переглядів
457
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку