Знаходження значень виразів і розвʼязування задач на застосування вивчених таблиць множення та ділення.

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 3 класу згідно вимог нової української школи. Метою уроку є : формування предметних компетентностей: вправляти учнів у засвоєнні вивчених випадків табличного множення та ділення; вдосконалювати уміння розв’язувати задачі та обчислювальні навички; вчити дотримуватись чесної гри; розвивати пам'ять, мислення, вміння працювати в групах, самостійно; збагачувати словник учнів; виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, старанність, самостійність, інтерес до предмету, бажання вчитися. - формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, математична, уміння вчитися, ініціативність і підприємливість; інформаційно-комунікаційна .
Перегляд файлу

№ уроку:33(17) Клас: 3

Предмет: математика

Тема. Знаходження значень виразів і розвʼязування задач на

застосування вивчених таблиць множення та ділення.

Мета: - формування предметних компетентностей: вправляти учнів у

засвоєнні вивчених випадків табличного множення та ділення;

вдосконалювати уміння розв’язувати задачі та обчислювальні навички; вчити

дотримуватись чесної гри; розвивати пам'ять, мислення, вміння працювати в

групах, самостійно; збагачувати словник учнів; виховувати у дітей почуття

взаємодопомоги, старанність, самостійність, інтерес до предмету, бажання

вчитися.

- формування ключових компетентностей: спілкування державною

мовою, математична, уміння вчитися, ініціативність і підприємливість;

інформаційно-комунікаційна .

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Форма: ділова економічна гра.

Обладнання: кубик Блума, цеглинки Лего, грошові банкноти, мультимедійна

система (презентація).

Очікувані результати: застосовують правила порядку виконання дій під час

обчислень значень виразів без дужок та з дужками; розвʼязують задачі на

визначення тривалості події; користуються формулою обчислення периметра

прямокутника; володіють навичками табличного множення і ділення.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

Самоналаштування.

 

Сьогодні в нас цікава гра –

Змагатись буде дітвора.

 

Заплющіть очі та промовляйте:

- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

- Я – особиста творчість.

- Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.

ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

У нашій країні успішно розвивається підприємницька діяльність. Щоб

стати успішним підприємцем потрібно бути розумним, працьовитим,

економним, наполегливим. Всього цього треба вчитись змалку, тому

пропоную вам погратися в ділову економічну гру.

Ви будете в ролі підприємців.

Дохід – це грошові надходження, які отримують люди.

Прибуток – це різниця між доходами і затратами.

Кожен з вас за допомогою своїх знань буде поповнювати свій бюджет,

але може і втрачати його, якщо буде неуважним і припускатиметься помилок.

 

У кожного є каса. За правильні відповіді ви будете отримувати кошти, за

неправильні – повертати їх. Кожен з вас одночасно буде і касиром.

Підприємці завжди пов’язані з банком. Тому я буду в ролі головного банку.

Банкір, тобто я, буду виплачувати премії за активну роботу на уроці.

Але мені потрібно два економісти, які будуть уважно спостерігати за роботою

усих учнів і назначуть – кому і за що премія. Моїми помічниками будуть

Валерія та Матвій Гонта. Домовляємось з вами дотримуватись чесної гри.

У кінці уроку ми визначимо найкращих підприємців.

Девіз нашого уроку: «Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилина не втратилась марно»

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

1. Усний рахунок.

Підприємці повинні добре знати таблицю множення та ділення, щоб

швидко рахувати свої прибутки. За кожну правильну відповідь отримуєте 10

гривень. В цьому нам допоможуть цеглинки (хто підняв неправильну цеглинку

– обчислює вголос).

 

6*8=48 35:7=5

3*9=27 42:6=7

7*10=70 81:9=9

 

Чудово.

2. Каліграфічна хвилинка.

 

Урок продовжимо без зупинки

з каліграфічної хвилинки.

 

- Підприємець перераховуючи свої прибутки – сортує їх у пачки. У пачці

стільки купюр, скільки дорівнює кругле найменше трицифрове число.

- Що це за число? (100).

- Запишіть рядок цифри 100.

3. Індивідуальна робота. Розвʼязування виразів.

Підприємець повинен швидко рахувати та правильно вести всі записи,

пов’язані з підприємницькою діяльністю.

Зараз ви самостійно розвʼяжете вирази. За кожну правильну відповідь

отримаєте 20 гривень, а за неправильну – повертаєте 10 гривень.

На це завдання у вас 4 хвилини.

Вирази: 1) 8*6+3*9=75 3) 8*9-7*6=39

2) (85-36):7=7 4) 8*3:6=4

Перевіряємо. Яка відповідь у першому виразі?

 

У другому?

Назвіть результат третього виразу.

Відповідь четвертого виразу дорівнює …

Молодець. В тебе є прогрес. Краще не буває. У тебе добре виходить.

 

4. Пальчикова гімнастика.

 

Наші пальчики трудились,

Так що навіть і втомились.

Пальчик, пальчик

Тук, тук, тук

По цеглинці

Тук, тук, тук.

Раз, два, три(по колінах)

Ти цеглиночку бери.

 

5. Розв’язування задачі.

Підприємці, починаючи свою діяльність ще багато чого не знають,

зустрічаються з багатьма труднощами. Їм потрібно багато читати, вчитись,

радитись із спеціалістами, щоб успішно розв’язувати завдання, які стоять

перед ними.

А тепер розвʼяжемо задачу. Прочитайте уважно умову задачі. За самостійно

правильне виконання візьмете з каси – 100 грн. Хто бажає працювати

самостійно – підніміть зелену цеглинку. Всі інші працюємо колективно над

розвʼязанням задачі. Час виконання – до 7 хв.

Задача

За 7 днів майстриня розписала 35 глиняних виробів. За скільки днів вона

розпише 45 таких виробів, якщо продуктивність її праці буде кожного дня

однакова?

 

Розвʼязання

1) 35:7=5(в.)- розписувала за один день;

2) 45:5=9(дн.) – розпише.

Відповідь: за 9 днів.

Хто виконував самостійно – перевірте правильність виконання.

Сподіваюсь на вашу доброчесність. Якщо правильно розвʼязали –

візьміть кошти.

6. Фізкультхвилинка.

Підприємці, хоч і дуже зайняті люди, але їм теж потрібен час на

відпочинок, і вони його знаходять. (Під музичний супровід діти виконують

вправи)

7. Робота з геометричним матеріалом.

Хто з підприємців успішно працює, той має багато грошей. А надійний

спосіб захисту власних заощаджень під час криз – це золоті зливки.

Хто правильно і першим виконає наступне завдання – отримає 50 грн.

Завдання: Чоловік придбав золотий злиток - довжина якого 9 см, а ширина

8 см. Накресліть його.

Знайдемо периметр прямокутника.(Р=(9+8)*2=34 м 2 )

Так тримати!

 

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія. Оцінювання.

1. Кубик Блума. Аукціон запитань.

Підприємці дуже ризиковані люди. Пропоную вам «купити» запитання за 10

гривень. Якщо правильно розв’яжете завдання, то отримаєте 100 гривень.

- Хто бажає?

1. Назви компоненти дії множення. (множник, множник, добуток)

2. Поясни як знайти периметр квадрата. (всі сторони додати або одну сторону

помножити на 4.)

3. Пригадай множники, добуток яких 49. (7*7)

4. Як знайти невідоме ділене? (Щоб знайти невідоме ділене, потрібно частку

* на дільник)

5. Поділись враженнями від сьогоднішнього уроку.

6. Запропонуй куди б ти витратив отримані тобою кошти.

2. Виплата премії.

Пора нараховувати премії.

Валерія кому та за який вид роботи ти б нарахувала премію у сумі 100

гривень?

Матвій! А ти кому?

Цілком слушно або У тебе дуже добре виходить.

3. Підрахунок зароблених грошей.

Порахуйте кошти. Хто у нас найкращий підприємець?

4. Домашнє завдання. С. 47, №265, 267(на вибір)

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 лютого 2023
Переглядів
476
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку