Знайомство-гра з майбутніми першокласниками.

Про матеріал

Даний матеріал допоможе в ігровій формі провести знайомство з майбутніми першокласниками. Усі завдання доповнюються малюнками і відповідними матеріалами. Музичний супровід також додає настрою. Батькам та дітям дуже сподобалося!

Перегляд файлу

1

 

ТЕМА  Знайомство-гра з майбутніми першокласниками.

МЕТА : познайомитися з дітьми для подальшої співпраці, зацікавити дітей до занять; розвивати увагу, пам'ять, мислення, просторове уявлення;розвивати навички аналізу, синтезу, узагальнення; сприяти фізичному розвитку дітей; виховувати поважне відношення один до одного, сумлінність до праці.

Хід заняття

  1. Знайомство
  • Добрий день!
  • По місту пройшла новина, що у вашому садочку багато майбутніх першокласників. Я – ваша майбутня вчителька. Мене звуть _________

А тепер я хочу познайомитися з вами. Я принесла сьогодні до вас мячик-знайомчик, за допомогою нього ми дізнаємось, як вас звуть.

  • Передавайте мячик один одному і називайте свої імена. (я – Іринка)
  1. Мотивація початку гри.
  • Поки ми оце знайомились, сідали

До нас гості завітали.

(Звучить музика «В гостях у казки»)

  • А хто ж це до нас завітав? Ви їх впізнали?
  • Червона шапочко, Снігуронько, чого це ви до нас завітали?

Снігуронька. Ми дізналися, що в цій групі майбутні першокласники. Тому прийшли перевірити, чи готові вони до школи.

Ч.Ш. Ми принесли багато чарівних завдань. І якщо ви їх виконаєте вірно, то перед вами відкриється цікавий шкільний світ.

- Діти, спробуємо переконати наших гостей, що ми розумні, кмітливі, спостережливі?

3.   Випробування 1.  Загадки про казкових героїв.

Ч.Ш. Так, як ви іще малі,

То добре знаєте казки.

Бабусі вам розповідали,

Матусі уночі співали.

Отож подивимось як раз,

Який у вас казок запас.

Сн. Хто утік від баби з дідом,

Не зміг сидіти на вікні,

Зустрів у лісі різних звірів

І кожному співав пісні? (колобок)

Ч. Ш. До школи прямує хлопчак дерев’яний,
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Як називається ця книжка?
А як зветься сам хлопчисько?
От підказка, друзі, вам:
Його дівчинка Мальвіна
Називала…
(Буратіно) 

Сн. З їжачка хто насміхався,
Перегнати намагався?
Вихвалятися мастак,
Звуть вуханя цього як?
(Заєць)

Ч. Ш. Він звірят усіх лікує,

Від халепи їх рятує,

І зайчат, і мавпенят,

Бегемотів, тигренят.

Вилікує він за мить,

Все, що в звірів заболить,

Наш добрий лікар … (Айболить)

СН. Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
(Червона Шапочка)

  1.               Випробування 2.  Вірші-задачі.
  • Всіх героїв відгадали. Молодці!

А тепер розвяжіть вірші-задачі

Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг.

Скільки кошенят усіх? (З + 1)

 

 

В дитсадочку залюбки

Забавлялись малюки.

3 машинки,

Ляльок 5,

2 ведмедика на стільчику сидять.

Діти крикнули: «Ого!»

Скільки іграшок всього?

 

 — Васильку, ти чому сердитий?

    Слив не можу полічити.

П'ять було, одну я з'їв.

Скільки мамі залишив? (5 — 1)

 

Їжачок  по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

2- під березою, 3- під осиною.

Скільки їх буде в корзині? (5)

 

Ось горобчик прилетів.

Чик і братик поруч сів.

Приєднались два дружки,

Вбрані в сірі кожушки.

Скільки разом стало всіх?

Порахуйте швидше їх ? (4)

 

 

  1.               Випробування 3. Назви одним словом
  • І з математикою у вас добре. А тепер перевіримо вашу уважність.
  • Мені казкові герої передали цікавий конверт. В ньому є малюнки, на яких різні предмети. Ви їх називаєте, а потім добираєте спільну назву.
  1.               Випробування 4. Складання прикладів за малюнками.
  •                  Ускладнюють нам завдання. Перевіряють нашу уважність. Складіть приклади за малюнками.
  1.               Фізкультхвилинка
  •                  Наші гості вже стомились і пропонують нам трішки відпочити.
  1.               Випробування 5. Познач предмети числом
  •                  А чи знаєте ви цифри? Перевіримо зараз. Порахуйте предмети і виберіть потрібне число, помітьте його прищіпкою.
  1.               Випробування 6. Знайди літеру
  •                  А зараз нам гості пропонують відвідати чарівний ліс. Ви спитаєте, а чим же він чарівний? А тим, що там живуть літери, а нам треба їх назвати.
  •                  Знайдіть їх у лісі і назвіть.
  1.          Підсумок заняття

Закінчується заняття-гра!

Вже додому вам пора!

Попрацювали ви завзято.

Дуже гарні ви малята!

До школи ви готові,

То ж прийміть наші запрошення.

 Шановне  дошкільнятко!

Збирайся в перший клас.                                                                                                                                          

  Бо тут тебе чекають стежинки «Букваря»,

Твій клас, і дошка, й парта, й вчителька твоя.

Тебе матуся й тато до школи приведуть.

Роботи в нас багато – отож, у добру путь!

Тобі, дитино, в школі учитись і рости,

Тож май міцне здоров’я, і хай тобі щастить!

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Меньшикова Ольга
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Савон Віта Володимирівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 липня 2018
Переглядів
5102
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку