2 лютого о 18:00Вебінар: Самооцінювання управлінських та освітніх процесів: нормативні орієнтири та особливості проведення

Знайомство з базовими елементами об'ємної аплікації

Про матеріал
У перекладі з латині слово «аплікація» означає «прикладання». Щоб зробити картинку в цій техніці, вам потрібно вирізати різні фігури з одного матеріалу і прикріпити їх на основу, яка є фоном. Для роботи можна використовувати папір, тканина, крупу і безліч інших підручних засобів. Розглянемо більш детально, які бувають види аплікації і в чому полягають особливості їх створення.
Перегляд файлу

Клас. 7-Б

Знайомство з базовими елементами об'ємної аплікації

Заняття 3

У перекладі з латині слово «аплікація» означає «прикладання». Щоб зробити картинку в цій техніці, вам потрібно вирізати різні фігури з одного матеріалу і прикріпити їх на основу, яка є фоном. Для роботи можна використовувати папір, тканина, крупу і безліч інших підручних засобів. Розглянемо більш детально, які бувають види аплікації і в чому полягають особливості їх створення.

Склеювання квітів цим способом називається флористикою. Щоб виготовити гарний бутон, досить зібрати трохи засушених листків, плодів, соломи, тополиного пуху. Також знадобляться різні види черепашок, шишок, насіння, кісточок, трави і не тільки. Який би матеріал ви не вибрали, вам потрібно буде під час роботи враховувати особливості його текстури. Він повинен добре триматися на основі і гармонійно вписуватися в композицію твору.

Стандартна класифікація

Існує безліч типів цього хендмейду, серед яких можна виділити три основних:

— декоративна аплікація (створюється за принципом об’єднання між собою різних елементів прикраси);

— предметна (картинки, виконані в цій техніці, складаються з самостійних зображень птахів, дерев, метеликів і т. д.);

— сюжетна (зображує певну дію або подію – снігопад, сімейну прогулянку, гру собаки з м’ячиком).

Це стандартна класифікація даного рукоділля. Крім перерахованих вище пунктів існує маса інших видів таких виробів. Нетрадиційна аплікація може виконуватися в таких техніках.

Стрічки і тканина

Стрічкова. За допомогою цього способу реально створити не одну і не дві однакові фігурки, а будь-яке їх кількість. Вони можуть бути пов’язані між собою в довгу гірлянду або відділятися один від одного. Щоб змайструвати таку саморобку, потрібен великий аркуш паперу. Складіть його за принципом гармошки, намалюйте на верхньому шарі контур майбутньої деталі і виріжте його, захоплюючи всі рівні матеріалу.

Тканинна. Ця аплікація належить до різновидів вишивки. Процес роботи над нею полягає в прикріпленні на тканинній основі елементів з подібного матеріалу. Фіксація деталей виконується з допомогою пришивання або приклеювання. В’язані аплікації виконуються на такому ж базовому матеріалі. Щоб створити подібну річ, ви повинні володіти деякими навичками і вправністю. Зокрема, необхідно вміти акуратно вирізати деталі (справа в тому, що з тканиною працювати складніше, ніж з папером). Також потрібно враховувати, що краї деталей можуть розшаровуватися і обсипатися, що ускладнює процес творчості.

Використовуємо серветки

Салфеточная. Ця декоративна аплікація може зацікавити навіть самих маленьких дітей. Робота з цим матеріалом не тільки принесе масу задоволення, а й зробить свій внесок у розвиток дитини. Фігурки не потрібно вирізати ножицями, завдяки чому малюк не зможе травмуватися.

Види аплікації з використанням такого матеріалу прекрасно розвивають дрібну моторику рук і тактильне сприйняття (особливо корисно для цього використовувати матеріали з різними текстурами). І, природно, ваше чадо буде розробляти фантазію і втілювати ідеї у реальність.

Шукаємо матеріали на кухні

З крупи. Багато видів аплікації припускають використання нестандартних матеріалів. До таких належать, наприклад, крупи і макарони. Робота над виробом надзвичайно корисна для дрібної моторики дитини. Адже під час перебирання маленьких частинок він розробляє свої пальці і вчиться робити щипкові руху.

Крім того, якщо маляті вже виповнилося більше одного рочку, для нього дуже важливо бачити наочний результат своїх праць. Тому дітям дуже подобається збирати картинки з крупи. Найбільш універсальні матеріали для даного виду творчості – манка, рис і пшоно. Їх можна розфарбувати гуашшю, щоб зробити деталі більш яскравими і привабливими. Незвичайність композиції додадуть також макарони у формі спіральок, бантиків, черепашок.

Звертаємося за допомогою до природи

Декоративна аплікація, зроблена з соломи. Такі вироби виглядають дуже стильно: промені сонця грають у їх лініях, що відливають золотом. Справа в тому, що поверхня цього матеріалу глянсова і ідеально рівна, завдяки поздовжнім волокон, з яких він складається. Ці мікроскопічні смужки здатні максимально відбивати світло, якщо розмістити їх у правильному положенні по відношенню до сонця.

Компонуйте форми своєї композиції з деталей, які лежать під різними кутами відносно джерела світла. В цьому випадку ви зможете домогтися того, що кожен елемент буде красиво блищати і переливатися. У цій техніці можна виготовляти цілі картини, а також прикрашати книжкові закладки, різні шкатулки і рамки.

З гербарію. Засушені квіти, трава і листя – дуже популярний матеріал для створення виробів. Ці деталі легко доступні для школярів і маленьких дітей. Схеми аплікацій дуже прості у виконанні і не вимагають багато праці. Але, перед тим як приступити безпосередньо до процесу створення вироби, потрібно прогулятися і зібрати необхідні матеріали. Це не тільки цікаве і захоплююче заняття, воно також прищеплює дітям любов та дбайливе ставлення до природи. Крім того, такі прогулянки дуже корисні, адже проходять на свіжому повітрі.

Творимо з обривків

Ще один цікавий вид творчості – обрывная аплікація. Вона створюється за принципом викладання мозаїки. В якості основи найкраще підійде картон, а матеріалом для роботи стануть аркуші кольорового паперу різних відтінків. Їх необхідно розірвати на безліч маленьких шматочків, з яких і буде формуватися картинка.

Прикріплювати отримані «пазли» можна клеєм або двостороннім скотчем. Другий варіант ідеально підійде для маленьких і креативних дошкільнят. Діти можуть навіть заздалегідь не обривати фрагменти папери. Нехай дитина докладе потрібну частину листа до скотчу та притисне його тупою частиною олівця. Цим способом заповнюється вся поверхня майбутньої картинки і формується її кольорова гамма.

Обрывная аплікація існує не тільки у своєму класичному вигляді, описаному вище. Вона еволюціонувала, завдяки чому з’явилося таке її відгалуження, як хандигырим. При роботі в даній техніці корейцями була створена спеціальна папір – ханді, її виготовляють вручну. А коли приходить час використовувати цей матеріал, його шматочки змочують і відривають за обрисами від аркуша. Працюючи з ханді, можна створити картини, які ніби написані аквареллю чи олією.

 

 

docx
Додано
25 лютого 2019
Переглядів
410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку