Тема: Зв’язок слів у реченні.
Мета: узагальнювати знання учнів про головні слова в реченні, удосконалювати вміння визначати їх у реченні;
вчити встановлювати зв'язок між членами речення за допомогою
питань;
розвивати мовне чуття, виховувати любов до тварин.
Обладнення: презентація
Використані джерела:
1.І. О. Большакова, М. С. Пристінська. Підручник Українська мова та читання. 2 клас 2 частина: Посібник. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 84-85 с.: іл.
Хід уроку:
I. Організаційний момент
2.Щоденні 5 «Читання для себе»
-Діти, розгорніть книги.
-Прочитайте 5 хв.
-Розкажіть про що ви читали.
II. Актуалізація опорних знань.
3.Гра «Розділові знаки»
- Діти, нам Ґаджик прислав повідомлення, але допустив помилки. Подивіться уважно на речення.
- Яку помилку допустив Ґаджик? (Не поставив розділові знаки)
- Давайте виправимо помилки.
4. Робота над вправою 1 (с.84)
- Прочитай речення. Визнач головні слова в реченні.
Удома Роман читає цікаві казки.
• Допиши потрібні слова.
1. (Хто?) Роман (що робить?) читає.
2. Читає (що?) ... .
3. Читає (де?) ... .
4. Казки (які?) ... .
IIІ. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми уроку
Оскільки кожне речення – це окрема родина, мала чи велика, то , як і в кожній родині, слова в реченні взаємозв’язані. Як це відбувається ви зрозумієте, коли навчитеся ставити запитання до кожного зі слів речення, тобто встановлювати зв'язок слів у реченні.
2. Робота за вправою 2 (с.84)
- Установи зв’язок між словами в реченні.
3. Гра ”Нескінченне речення ”.
- Складіть речення, додаючи по одному слову до слова хмарка:
Хмарка пливе.
Хмарка пливе у небі.
Хмарка пливе високо у небі.
Біла хмарка пливе високо у небі.
3.Робота над правилами від Зайчика та Їжачка:
Біла хмарка пливе високо у небі.
- Підмет підкреслюєтеся однією рискою, а присудок двома.
4.Робота над скоромовками.
- Випишіть із поданих скоромовок тільки підмет і присудок:
1. Летів горобець, сів нахлівець, а як вийшов стрілець, то утік горобець.
2.Ворона проворонила вороненя.
3.Сом сердитий спить на сонці,
4.Сивий вус сховав в котомці.
5.Летів горобець через хлівець.
IV. Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота над текстом (3 (с.85))
3.Робота над вправою 4 (с.85)
1. (хто ?) учні(що роблять ?). Йдуть(куди ?)у театр. Йдуть (коли ?) у неділю.
2. (хто ?)Олесь(що зробив ?)розповів. Розповів (кому ?) Дарині. Розповів (про що ?)про вертеп.
3. https://learningapps.org/display?v=pypm0hy3j21
- А зараз ви пограєте в гру
- Перейдіть за посиланням.
VI. Підсумок уроку
1.Рефлексія
-Допоможіть Барашику закінчити речення.