Парад квітів біля школи. Хлібодарівський НВКДонецька область Волноваський район. Трудова акція. Підготувала вчитель біології Панченко Марина Олександрівна
Номер слайду 2
Мета акціїПідтримання та збагачення квіткової зони на території школи. Формувати в учнів екологічну самосвідомість. Виробляти в учнів художньо-естетичні смаки. Поглибити знання учнів з предметів природничого циклу. Виховувати дбайливе відношення до навколишньої природи
Номер слайду 3
Створення цієї клумби починалось у 2011 році. Проектували самі учні і вчителі. Був оголошений конкурс на кращій проект. Учні 11 класу зробили школі подарунок - домовилися за щебінь та бутовий камінь і повикладали доріжки. Цибулини тюльпанів приносили з дому всі бажаючі. Згодом були висаджені рози, іриси, півонія та 4 сосни.2012 рік2011 рік
Номер слайду 4
Навесні тут справжня краса. Водночас розквітає безліч тюльпанів. Для фотосесій – це найулюбленіше місце. Клумба стала прикрасою не тільки школи, а і всього села. Як сніжок розтане, теплі стануть дніРозквітнуть тюльпани в квітні навесні. Переливи всюди, різні кольори,Красивіють люди, дачки і двори.
Номер слайду 5
займаємося посадкою в грунт однорічних квітів. Восени збираємо з них насіння. Щоб влітку наша клумба була яскрава, навесні
Номер слайду 6
На шкільній клумбі дуже багато ірисів (в народі – півникі). Квіти ірисів асоціюються з теплими сонячними променями та нагадують нам, що літо вже на порозі. Заповнити паузу між ранніми весняними і літніми рослинами нам допомогають саме ці квіти. Українці люблять півники за невибагливість і добре зимування. А ще півники чудово розростаються. Чудово, коли краса поруч і коли вона схожа на веселку.
Номер слайду 7
Королевою клумби є троянда. Своєю красою вони нас чарують до самих морозів. Троянди! Квіти просто чарівні! Вражають кольором людину. І квітнуть ціле літо день при дні У світлу й дощову годину. Дарують аромат п’янкий, тонкий, І мають надзвичайну вроду. Й казковий усміх-погляд чарівний Тому давно ввійшли у моду. Бо стільки в квітах сонця і тепла, Та ласки, ніжності і світла. Краса троянд до серця пролягла Й любов’ю щирою розквітла.
Номер слайду 8
Прикрасою клумби є геліопсис. Яскраво-жовті квіти цієї рослини викликають посмішку, тому що асоціюються з сонечком. І назва відповідна - геліос- від грецької helios – сонце і opsis – схожий. Іноді цю рослину називають золотими шарами. Жовтий колір піднімає настрій, стимулює на творчу діяльність.
Номер слайду 9
За ніжних пелюсток красою. Зливалась в пахощах з росою,У сяйві місячному Ясно. Панянка Цинія прекрасна. Усім з дитинства знайома квітка цинія, її народна назва — майор (майорці). Вона цвіте рясно і тривало з червня-липня до заморозків, потужні міцні стебла не потребують опори. Улюблениця наших квітників: невибаглива у догляді, легко розмножується, ефектна на клумбі. Вона вабить зір багатющим спектром барв та форм пелюсток, прикрашає сад улітку, пожвавлює його смутні фарби восени. Квітка з «погонами» майора
Номер слайду 10
Клумба не обходиться без чорнобривців – наших традиційних квітів. Заквітчали щедро осінь Чорнобривців квіти милі, Запашні руді близнята. Задивились в неба просинь, Мов злетіти ввись хотіли, Жовто-карі оченята.
Номер слайду 11
«Багата наречена», «сніг на горах» і «ранній сніг» - це все назви однієї рослини у нашому квітнику, а саме - молочай облямований. За латиною зветься маргината (Euphorbia marginata), ім’я це він отримав через те, що в період цвітіння його можна порівняти з чудовими сніговими кулями. Квітка має білу облямівку на листочках, цим він і відрізняється від багатьох інших видів. На листочках квітки сніжно-біла облямівка, за допомогою якої кущ гармонійно виглядає і дарує зимову свіжість.
Номер слайду 12
На клумбі знайшлось місце для сосни – це хвойне вічнозелене дерево, яке є атрибутом новорічних свят. А також вона вважалася деревом життя. Сосенки радують не тільки своїм виглядом, а й легким природним запахом2012рік2016рік2019рік
Номер слайду 13
На цих фото видно,якої висоти досягли наші улюблені дерева – сосни. Сосни - це дуже гарні й душевні дерева. Здавна вважається, що сосна живить людей внутрішньою енергією, допомагає позбутися від депресій і недуг. Треба просто постояти поруч з сосною, подивитися вгору, на дерево.
Номер слайду 14
Сентябринка (айстра виргинська, новобельгійська) - осіння радість для втомленого садівника: цвітуть пізно восени, легко переносять заморозки, прикрашають квітник багато років, невибагливі в догляді і прості у використанні. Сентябринки - одні з найбільш пізніх квітів що радують нас своїм цвітінням, коли вже падають з дерев жовте листя.
Номер слайду 15
Які дивовижні ці квіти,У кожній чарівність своя. Всі різні, та й що говорити —У квіти закохана я. Дивитись годинами можна. На ніжні пелюстки в росі. Дивує і радує кожна,А щастя дарують усі.
Номер слайду 16
Протягом літніх канікул робота на квітнику продовжується. Діти прополюють та при потребі поливають рослини. Особливого догляду квіти потребують і восени. Діти зрізують стебла, що відцвіли, збирають достигле насіння та опале листя. Адміністрація школи спільно з учнівським та педагогічним колективами сприяє активізації роботи по покращанню стану зовнішнього озеленення школи, організації спільних практичних дій по оздоровленню та благоустрою навколишнього середовища. Внаслідок цього в учнів відбувається розвиток почуття дбайливого господаря.