…. Таке красиве українське слово – плекаймо, піклуймося, любімо, цінуймо, доглядаймо, шануймо. Але ж – плекаймо! Немов у долонях зігрітий паросток, политий любов’ю і ніжністю рідних, доглянутий вчителем, збережений державною мудрістю. Паросток, який стане коренем, цвітом і колосом життя. Паросток, який дасть якісний і цінний урожай, заколоситься полем, збереже і примножить традиції роду людського.
№Заходи. Строк. Відповідальний1 Відвідування пітомника з метою знайомства з вирощуванням садженців. Квітень. Директоркл. керівники2 Складання проекту плодового саду. Квітень. Вчит. Труд. Нав. І креслення.3 Підбір асортименту для сада. Травень. Директоруч. біології4 Закупка необхідних знарядь. 5 Розмітка посадкових міст стосовно проекту. Травень. Уч. Трудового навчання6 Підготовка грунту під плодовий сад: А)звільнити від бур’яну;Б)культивація;Осінь 7 Доставка дерев з пітомника. Осінь. Завхоз,директор. 8 Розмітка дерев стосовно проекту. Учні 9-11 кл. вчит. біології9 Посадка рослин. Учні, працівники закладу10 Догляд за насадженнями: А)мульчіровання грунту;Б)полив садженців;В)прополка;Г)підпушування;Літо План роботи щодо посадки молодого саду
Сорт. Кол-во. Черешня. Мелитопольская ранняя2 Валерий Чкалов2 Ярославна2 Дончанка4 Абрикосы Донецкий краснощёкий4 Мелитопольский ранний3 Чёрный принц3 Айва Ябловидная2 Грушевидная2 Персики Донецкий жёлтый3 Валиант3 Вишня Чёрнокорка4 Посадочный материалсорт. Кол-во. Яблони осеннего сорта Акане10 Слава победителям10 Гала 10 Лобо5 Белый налив5 Яблони зимнего сорта Голден резистент15 Грани Смит15 Кальвиль снежный15 Румяный альпинист15 Зимнее плесецкое15 Глостер15 Груши Артёмовская зимняя4 Выжница4 Изумрудная4 Янтарная4
Учні вчаться правильно доглядати за садом Для цього застосовують комплекс агротехнічних заходів по догляду за грунтом, надземною частиною дерев і за врожаєм плодів. Полив. Вважається, що низькорослі сади потребують встановлення зрошувальних систем, оскільки їхня коренева система знаходиться близько до поверхні ґрунту і швидко пересушується. Але ми скористалися шлангом, та відрами.
Побілка стовбура і скелетних гілок плодових дерев вапняним розчином захистить дерева від сонячних опіків і морозобоїн, а також від шкідників. Щорічне обрізування – обов’язкова умова для інтенсивного карликового саду. Необхідною є не лише ранньовесняна обрізка, а й літнє формування крони – прищипування, відгинання та видалення пагонів.
Основна навчальна діяльність. Позакласна діяльність. Додаткова діяльність. Екологія. Біологія. Хімія. Фізика. Природознавство(клас «Під відкритим небом»)Класні години. ЕкскурсіїІнформаційні хвилини. Мистецтво. Естетика. Сільське господарство. Садівництво. Селекція. Використання шкільного саду в навчальному процесі осн
Діти навчаються проводити вимірювання на місцевості, креслити в різних масштабах, обчислювати площу. Звичайно, найбільш цінні сади для уроків природи та біології, адже тут під рукою лабораторія з навчальними матеріалами. Тут можна без проблем спостерігати за життям комах, равликів та інших безхребетних. Діти, пізнавши природу, полюблять цілий світ живих істот. А також сад – це сполучна ланка між молоддю, вчителями, батьками та мешканцями села.
Плекайте сад: яскравої душі У кожного багато має бути, Щоб у життя вкладалися пісні, Яких і поколінням не забути. Плекайте душу- хай вона, як сад, Духмяниться земними почуттями, Аби, як час настане, в небесах Яскравіти вечірніми зіркамиги, можна «заземлитись»- налаштуватись на позитивні зміни в житті.
Фруктовый сад – словно в раю,Здесь буйство красок, ароматов,Здесь гость почтенный дорогой. Лелеет чувств своих парады. Здесь жизнь кипит, цветы растут,И насекомые в работе,А соловей который день. Любовь приносит в каждой ноте. И фрукты пышут красотой,К земле склонили ветви низко. И вкус прекрасного плода. Жизнь наполняет новым смыслом.