Тема. Звук [б], букви Бб . Звуки [г], букви Гг. Українська народна казка « Колосок ».
Мета:
формувати навичку раціонального читання, виробляти вміння читати складами та цілими словами, використовуючи прийом стеження; повторити звукове значення вивчених букв, алфавіт ; вдосконалювати знання про чарівний світ казки;
розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, вміння працювати з текстом;
виховувати почуття взаємодопомоги , пошани та бережного ставлення до української мови та України .
Обладнання. Таблиця «Алфавіт», картки зі словами, ілюстрації до казки.
Структура уроку
|
1. |
Організаційний момент. |
1 хв |
|
2. |
Формування (закріплення) знань про букви, звукове значення вивчених букв, алфавіт. Формування навичок читання. 2.1. Оголошення теми, завдань уроку. 2.2. Повторення про букви та звуки українського алфавіту. Розгляд будиночка «Алфавіт». Вправа 2. 2.3. Виконання пісеньки «Алфавіт». 2.4. Вправа «Фотоапарат». Вправа 3. 2.5.Перегляд презентації написання великих рукописних літер Б і Г. Вправа 4. 2.6. Вправа 5( Черепаха – Сорока ). 2.7. Вправляння у швидкому темпі читання. Вправа 6 «Пісенька про коника стрибунця».
|
3 хв
0,5 хв 0,5 хв 1 хв
1 хв 1 хв 1 хв 1 хв 2 хв |
|
3. |
Фізкультхвилинка пісня «Моя Україна». |
2 хв |
|
4. |
Робота над українською народною казкою « Колосок». 4.1. Вправа 9. Вправляння у швидкому темпі читання. 4.2. Вправа 10. Хвилинка Знайка. 4. 3.Вправа 11. Завдання Питайлика. Поговорима про казку.( Сюжет. Персонажі. ) 4.4. Вправа 12. Тлумачний словничок. «Повітряні кульки» 4.5. Вправа 13. «Сорока та черепаха» 4.6. Читання з диктором уривка казки. 4.7. Фізкультхвилинка. Релаксація. |
1,5хв 1,5 хв 1 хв 1 хв 2 хв 3 хв 3 хв |
|
5. |
Розвиток читацьких вмінь. 5.1. Виконання завдання Знайка. Вправа 15. 5.2. Перегляд фрагменту мультфільму.
|
2 хв 3 хв |
|
6. |
Підсумок уроку Пісня «Лише у нас на Україні » |
3 хв |
Зміст уроку
1.Організаційний момент
Учитель: Урок розпочався!
Учні: До праці мерщій!
Усі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо, чітко, старанно,
Щоб кожна хвилина не втратилась марно.
Учитель:
- Подивилися на мене,
Посміхнулися усі.
Чи готові до роботи?
Молодці!
- Хай першими сядуть дівчатка – наша краса, а потім хлопчики – наша сила.
Щоб урок наш був цікавим і змістовним, як ви будете працювати?
Девіз уроку.
Слухати уважно!
Читати виразно!
Працювати старанно!
- Я також очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, старанними , уважними .
2. Формування (закріплення) знань про букви, звукове значення вивчених букв, алфавіт. Формування навичок читання. ( напам’ять співають діти пісню «Алфавіт» )
2.1. Оголошення теми, завдань уроку.
На уроці мандруємо до чарівного світу української народної казки та до будиночку «Алфавіт», пригадаємо букви та звуки українського алфавіту.
Читаємо тему уроку використовуючи прийом стеження:
Звук [б], букви Б б . Звуки [г],букви Г г. Українська народна казка « Колосок »
2.2. Вправа 2 . Повторення про букви та звуки українського алфавіту. Розгляд будиночка «Алфавіт».
Сьогодні у алфавітній сімї заховалися букви.Запишіть їх .
2.3.Виконання пісеньки «Алфавіт».
2. 4. Вправа 3. Вправа «Фотоапарат».
А зараз пограємося. Приготували очки - фотоапаратики. Готові? Увага на екран. Чи всі «віконечка» були заповнені?
(Перевірка. 2 дітей , запис біля дошки.)
2.5. Вправа 4. Перегляд презентації написання великих рукописних літер Б і Г.
2.6. Вправа 5 ( Черепаха - Сорока)
А повправлятися у швидкому темпі нам допоможе чистомовка. Спочатку прочитають хлопці , як повзе черепаха. (Хором).
- А хором всі разом прочитаємо, як досвідчена сорока, яка швидко розносить новину. (Читають хором )
2.7. Вправа 6. Вправляння у швидкому темпі читання
«Пісенька про коника стрибунця »
Почитали, а тепер поспіваємо. Але спочатку познайомимося із складами.
Увага на завдання Розумниці та Розумника.
Розумниця (БИ).
3.Фізкультхвилинка. Пісня «Моя Україна».
4.Робота над українською народною казкою
« Колосок »
4.1. Вправа 9. Вправляння у швидкому темпі читання.
Переходимо на казкову сторінку.
Зараз прочитайте визначення мовчки , а тепер читаймо повільно разом , як повзе черепаха , а тепер швидко, як скрекоче сорока .
4.2. Вправа 10 . «Хвилинка Знайка ».
Прочитайте текст мовчки , а тепер читають дівчата , поступово прискорюючи темп .
4.3. Вправа 11. Завдання Питайлика.
4.4. Вправа 12. «Повітряні кульки». Тлумачний словничок
( Словникова робота .)
4.5.Вправа 13. « Сорока та черепаха ».
1ряд – повільно,
2 ряд – швидше,
3 ряд – найшвидше.
4.6. Слухання уривка казки з диктором .
Уважно послухаємо уривок казки і відповімо на питання:
-Як же звали мишенят ? ?
Слухання запису.
Відповіді на запитання.
4.7. Фізкультхвилинка. Релаксація.
5. Розвиток читацьких вмінь
5.1.Вправа 15. Виконання завдання Знайка .
Знайко хоче перевірити, чи були ви уважними.
Знайдіть у тексті відповіді на запитання.
5. 2.Перегляд фрагменту мультфільму.
- Перегляд.
- Відшукати в тексті речення до побаченого..
- Прочитати. Озвучити.
6. Підсумок уроку –
Ми вивчали ….
Тепер я вмію …..
Тепер я знаю….
Мені було цікаво ……
Пісня «Лише у нас на Україні ». ( « Перший дзвоник « )
Урок читання
за Всеукраїнським науково – педагогічним
проектом «Інтелект України»
в 1 класі
Тема уроку:
Ой ти, ненько Україно, я тебе люблю.
Звук б, буква Бб. Звук г, буква Зз.
Українська народна казка:
« Колосок »
СШ №234 м. Київ