Урок "Звуки [р], [р’]. Позначення їх буквами Р, р («ер»)."

Про матеріал

Урок навчання грамоти (за методом «Когнітивний puzzle»). На уроці діти знайомляться з артикуляцією нових звуків, формуються вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками, школярі навчаються читати склади, слова з новою буквою.

Перегляд файлу

1-А клас

Урок навчання грамоти (за методом «Когнітивний puzzle»)

Тема. Звуки [р], [р’]. Позначення їх буквами Р, р («ер»).

Мета: ознайомити учнів з артикуляцією нових звуків; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати правильну інтонацію, мовлення, мислення; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Стали, дітки, підтягнулись.
Одне одному всміхнулись.
Сіли всі рівненько,
Попрацюємо гарненько.

  • Діти, з чого ви хочете розпочати наш урок? (перегляд відео)

II. Мотивація навчальної діяльності. Тема уроку (визначають учні)

- Сьогодні до нас завітав один з учнів тітоньки Сови, а щоб дізнатися хто це, треба зібрати слово з букв, які написані на дошці.

- Так, це равлик. Привітаємо оплесками нашого гостя. Який звук ми чуємо на початку?

- Як ви гадаєте, яка тема нашого уроку?

Гра «Продовж речення»

- Звуки ми говоримо і … (чуємо)

- Букви ми пишемо і… (читаємо)

- Голосних звуків … (6)

- Приголосні бувають тверді та … (м'які)

Схематичний пока звуків пальцями.

Складання звукових моделей

- А тепер давайте зробимо звукову модель слова равлик.

Роблять звукову схему, ділять на склади, визначають наголошений склад.

V. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком

1. Перегляд відеоролику

- Діти наш гість приніс нам відеозапис від тітоньки Сови, давайте його уважно подивимось.

2. Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад».
— Утворіть склади зі звуками [р], [р’].
2) Гра «Назви звуки».
Учитель називає склад, учні називають звуки, що його утворили.

4. Добір слів з новими звуками
Учні добирають свої слова з новими звуками.

VI. Ознайомлення з новою буквою

1. Розглядання букви. Аналіз її графічної будови. Добирання предметів з навколишнього середовища, схожих на букву р («ер»)

Виліз равлик на стеблину,
Зупинився і завмер.
На собі несе хатину,
А вона — як буква «ер».

2. Місце букви

3. Друкування літер Р, р у зошитах
Повторення правил сидіння за партою, користування ручкою та зошитом.

Фізкультхвилинка

4. Робота в групах

- Діти, яка зараз пора року?

- Які ознаки осені?

- Сьогодні зранку налетів вітер і заніс нам до класу  листочки з дерев. Вони різні, бо осінь розфарбувала їх різними кольорами. Учні у яких жовті листочки підійдіть до першого столика, червоні – до другого, зелені до третього. На дошці ви бачите три автомобіля, вони будуть везти продукти до школи, перша група повинна вибрати овочі, в назвах яких є буква «ер», друга – фрукти, а третя ягоди.

5. Читання складів з вивченою буквою

6. Робота в парах

- Давайте уявимо, що один з вас режисер, а другий актор, який прийшов на кастинг, і повинен прочитати речення з різною інтонацією. (питальна, розповідна, спонукальна)

VII. Робота за Букварем

1. Розглядування малюнків

2. Робота зі складовою таблицею

4 Читання слів за променеподібною таблицею

5 Словниково-логічні вправи

Утворення і читання слів із запропонованих складів.

6 Читання слів у колонках

IX. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Широко розплющу очі,

Роздивлюся все охоче.

(Учні максимально широко розплющують очі.)

Потім мружусь, наче киця,

І заплющую очиці!

(Учні міцно заплющують очі.)

Вправа повторюється 20 разів.

X. Продовження роботи за Букварем (с. 55)

1 Гра «Слухняний ротик». Робота над скоромовкою

1) Мовчазне читання.

2) Читання хором з нарощуванням темпу.

3) Заучування скоромовки.

4) Промовляння скоромовки окремими учнями.

2 Логічна вправа «Хто у кого»

IX. Підсумок уроку

Діти стають в коло
— Яку букву вивчили на уроці?
— Які звуки вона може позначати?
- Що найбільше сподобалося?

  • Посміхніться один одному, побажайте всього найкращого!

 

docx
Додано
8 червня 2018
Переглядів
3201
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку