Звуки [ т ], [т’ ]. Позначенняїх буквами «Т», «т» (те)

Про матеріал

Розробка уроку навчання грамоти для учнів 1 класу з використанням ІКТ

Мета: Формувати вміння правильно вимовляти і виділяти з вимовленого слова звуки [ т ], [т' ], позначати їх у звуковій моделі відповідними умовними знаками та буквами « Т», «т» (те) на письмі, читати склади, слова, речення з новою буквою.

Розвивати уміння добирати слова з певним звуком ,граматичну пильність та уважність.

Удосконалювати навички звукового аналізу слів. Збагачувати словниковий запас учнів

Формувати комунікативну, інформаційну компетентність та компетентність самоосвіти і саморозвитку.

Перегляд файлу

Урок навчанняграмоти, 1 клас.

Звуки [ т ], [т’ ]. Позначенняїх буквами «Т», «т» (те)

Мета. Формувати вміння правильно вимовляти і виділяти з вимовленого слова звуки  [ т ], [т’ ], позначати їх у звуковій моделі відповідними умовними знаками та буквами   « Т», «т» (те) на письмі, читати склади, слова, речення з новою буквою.

Розвивати уміння добирати слова з певним звуком ,граматичну пильність та уважність.

Удосконалювати навички звукового аналізу слів. Збагачувати словниковий запас учнів

Формувати комунікативну, інформаційну компетентність та компетентність самоосвіти і саморозвитку.

Обладнання. Предметні малюнки, зображення букви «Т». комплект фіщок для звукового аналізу, ілюстрації героїв мультфільму «Лунтік», мультимедійна установка.

Тип уроку.Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу   Привітання.

Вчитель.     Любі діти, до нас у клас

                     Завітали гості щирі.

                     Привітайте ж в добрий час

                     Гостей усмішкою й миром.

Діти.            Ми вам раді, люди добрі,

                     І вітаєм щиро вас.

 І запрошуєм ласкаво

 На урок у перший клас.

А тепер давайте налаштуємося на вдалу роботу.

Психоформула.

Щоб нам разом працювати,

Треба разом повторяти:

Я розумний і серйозний ,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберуся,

Я нічого не боюся.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримувать знання.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Діти, а до якого уроку ми приготувалися? Які ви повинні бути на уроці ?

(Відповіді дітей)

А для цього нам треба пригадати девіз:

Міркуємо – швидко!

Читаємо – точно!

Слухаємо – гарно!

Відповідаємо – правильно!

Діти, сядьте всі рівненько,

Не шуміть, сидіть тихенько.

Урок буде не звичайний,

Для всіх нас дуже повчальний.

 

Сьогодні ми з вами вирушимо у гості до вашого улюбленого друга і разом з ним будемо подорожувати. А от до кого ми відправимося , відгадайте.

Знають і дорослі, й діти,

Хто прибув з іншого світу.

Фіолетова тваринка –

Він друг кожної дитинки.

Хто це? Так, це Лунтік.

Він прийшов до нас із вашого дитячого садочка, бо дуже за вами скучив і вирішив нас запросити до себе у гості. Ми зараз відправимося до нього і до його друзів і покажемо, що ми вже вміємо.

 

ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.

Вправа «Мікрофон»

З чого складається наше мовлення?   (з речень)

З чого складаються речення?               (зі слів)

З чого складаються слова?                    (зі звуків)

Які бувають звуки?                                (голосні і приголосні)

На які поділяються голосні?                  (наголошені і ненаголошені)

На які поділяються приголосні?            (тверді і м’які)

 

Розумнички,  Лунтік вже пишається вами. А зараз назвіть всі звуки у слові Лунтік. Скажіть невідомий вам ще звук (Т) , охарактеризуйте його.

Ото ж , ви, зрозуміли, що сьогодні ми вивчаємо звук (Т), а також дізнаємось яку букву на письмі він позначає. Навчимося  читати склади, слова, речення з цим звуком.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

По дорозі Лунтік натрапив на озеро у яке попадали буковки. Допоможемо Лунтіку позбирати їх.

  1. Гра «Впізнай букву»

Охарактеризуйте кожну букву. (Буква М позначає звук М, він приголосний……)

Яке слово можна скласти з цих букв (Міла). Поділіть його на склади, визначте наголос. Яке запитання можна поставити до цього слова (хто?).

А зараз все вивчене пригадай.

До слова Міла схему підбирай.

 

Лунтік радий був зустріти Мілу. Всім відомо, що до друзів не приходять з порожніми руками, тому Лунтік і Міла прихопили з собою для вас літеру Те.

 

  1. Хвилинка фантазії

Тук-тук-тук. Ток-ток-ток. Вибиває молоток.

Ним всі цвяхи заб’єте. Схожий він на букву Те.

На що схожа літера? Місце в Літеродомі.

 

Чим із буквою Те смачненьким

Вас частує ваша ненька.________________________

 

Тепер мені допоможіть

Із Те тваринку підкажіть._______________________

 

Ще раз запитаю я

Чи знаєте із Те ім’я. ___________________________

 

  1. Артикуляційна хвилинка

«Проколоти щічку», «Катаємо кульку», «Хоботок», «Жабенята», «Загаси свічку».

 

У Лунтіка є найкращий друг Кузя. Дуже спритний він і любить різні ігри. Пропонує і нам пограти.

 

  1. Гра «Лото»

ТА   ТО   ТУ   ТИ   ТІ   АТ   ОТ   УТ   ІТ.

Нікуди не ходить Кузя без м’ячика.

 

  1. Гра «Волейбол»   (Твердий склад  -  м’який склад)

 

  1. Гра «Збери квіти»   (робота в парі)

У лісі є дуже гарна галявина на якій ростуть чарівні квіти. Читаємо слова.

 

 

 

 

 

Друзі вирішили зібрати квіти, та не просто, а у два кошики. В 1- слова з твердим звуком Т, а у 2 – з м’яким  звуком.   ПЕРЕВІРИТИ.

 

  1. Гра «Літачки, парашутики»

До Лунтіка, Міли та Кузі підлетів Бджолик і запропонував політати.

То ж гарно всі літаємо,

Слова читати починаємо.

Лі     .      то

Ло      .        то

Тіс        .           то

Міс         .             то

Та            .               то

Тат             .                  ко

Колективно, поодинці.

 

V. Закріплення нового матеріалу.

1. Робота з Букварем

Бабуся Капа та дідусь Шер побачили, що друзі загралися, розгулялися, зібрали всіх і посадили працювати.

А зараз уважними будьте!

Нові знання з Букварика здобудьте!

 

Вправа «Повітряна кулька»    (Читання схем між будиночками у Букварі)

Колективно, поодинці

 

Фізкульпауза

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

 

Діти, погляньте на ваших партах лежать також інші герої нашого мультфільму. Об’єднайтеся у групи за малюночками.

1 група. Павук Шнюк  заплутав павутинкою слова. Ваше завдання скласти зі слів речення і побудувати схему  цього речення.

(Наталку   на   катав   поні   татко )

 

2 група. Вупсень і Пупсень позгризали кінцівки слів.

Ридають літери в кожнім рядочку.

Від слів лишилися тільки шматочки.

Кінець треба додати, щоб ті слова прочитати.

Ту_____, та_______, ті________,то________.

 

3 група. Жабка Клава просить навчити її знаходити нові слова у слові

ЛИСТІВКА – лист, стіл, сітка, вік, Віка…….

 

4 група. Корній Корнійович зовсім недобачати став і розгубив початок і кінець слова. Допоможіть йому.

Мі                 ток

КА                  то

Ті                   сто

Ло                   сно

2. Робота зі скоромовкою

Піявка також дуже хоче приєднатися до друзів. Та от проблема – вона швидко говорить і боїться, що ми її не зрозуміємо. А ви вмієте швидко говорити?

Дружно, швидко вимовляй ,

Скоромовки промовляй.     (Пригадали скоромовки , вивчили нову у підручнику)

 

3. Робота з Букварем

Є у Лунтіка знайома Тітонька Мотя . Вона так повільно ходить, що тільки-но приєдналася до героїв і принесла з собою слова у Букварику.

Читаємо стовпчики  ланцюжком, по одному.

 

Зібралися всі друзі мультфільму і хочуть пограти в       гру «Живі букви»

 

 

 

 

 

Котики                          Тортик                                 Лопата

 

Розумнички! Чудово! Сподобався усім героям наш 1 клас і вони прислали нам листівку. Складаємо пазл і читаємо написане.

K:\Алена\Прочее\Картинки\Лунтик\49.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

VI.Підсумок уроку.

Так яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає?

1.Ось і уроку кінець.

Хто працював – молодець!

Що сподобалось вам – поділіться.

Що не сподобалось – пожалійтеся.

 

2.Гра «Продовж речення»

На  уроці  я  навчився…  .
Мені  сподобалося…  .
Хотів  би  ще  навчитися…  .
Найскладніше  було…  .
Найлегше  було…  .

 

Всі ви, діти, молодці,

Гарно працювали.

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати.

Треба йти відпочивати.

 

3. Рефлексія.

Покажіть сигнальчиком своє ставлення до уроку:

  • Зелений- цікаво, легко;
  • Жовтий – цікаво, важко;
  • Червоний – нецікаво, важко.

 

docx
Додано
19 березня 2018
Переглядів
4234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку