Тема уроку Звуковий аналіз простих за будовою слів
Мета уроку :вчити учнів виконувати звуковий аналіз фонетично нескладних слів, послідовно називати звуки на слух та з опорою на графічну схему, будувати звукові моделі слів.Закріплювати вміння складати речення за схемою.Вправляти у вмінні ділити слова на склади та знаходити наголошений склад.Розвивати фонематичний слух,мовлення учнів, зорову пам’ять, мислення. Виховувати вміння цінити дружбу і завжди залишатися справжнім другом.
Обладнання:слайди, олівці та фломастери,клей,магнітики,звукові фішки, матеріали для гри «Мозаїка»,аркуші паперу,записи на дошці
Тип уроку:комбінований
Хід уроку
I Організація класу
Весела пісенька дзвіночка
Покликала нас на урок,
Я бачу ваші милі личка
І очі з безліччю думок.
Ми помандруєм в світ чудовий,
Знаннями гордо всі зовуть.
Та лиш кмітливість і увагу,
Старанність,мислення і думку,
З собою взяти не забудь!
II Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Передай посмішку» (для досягнення згуртованості,позитивного налаштування на роботу)
-Дорогі діти! Візьміться за руки, погляньте одне одному в очі,посміхніться, передайте частинку свого гарного настрою іншому.
Я відчуваю,що від ваших посмішок вже стало затишніше і світліше в класі.
III Актуалізація опорних знань
1Гра «Мозаїка» (Робота в групах)
(Із розрізнених частин утворити малюнок.Частини мозаїки наклеїти на аркуш паперу.)
2 Вправа «Відгадай загадку і виконай завдання»
(Вчитель загадує загадку,кожна група повинна правильно спіймати відгадку і помістити її на дошку.Після того на слайді з’являється правильна відповідь-малюнок-відгадка.)
1) У комору тишком-нишком
Прошмигне-і зловить мишку,
Молочка поп’є охоче,
Ляже й солодко муркоче.
А як пса побачить злого,
Утіка мерщій від нього.
( Кіт)
2)Всю сім’ю охороняє,
В дім нікого не пускає.
Здавна добрий друг людини,
Знати всі його повинні.
(Собака)
3) І пухнастий він,і гожий,
І на зайця дуже схожий,
Та у полі не гасає,
Взимку колір не міняє.
( Кролик)
4)Рогате диво на лужку
Траву пощипує м’яку,
А повертається з лужка
З відром парного молока. (Корова)
5) Я пасуся на лужку
В хутряному кожушку.
Гострі рожки бе-бе-бе,
Налякаю я тебе.
( Коза)
6) На дворі і на току-
Скрізь луна: «Ку-ку-рі-ку!»
Гордо птах цей походжає
Дуже пишний хвостик має.
(Півник)
7)Рожевенька та жирненька,
Наче діжечка кругленька,
Є на рильці п’ятачок,
Замість хвостика-гачок.
( Порося)
-Діти! А тепер давайте вимовимо вголос слова-відгадки,поділимо їх на склади і чітко вимовимо наголошений склад.
-По одному представнику кожної з груп вийдіть до дошки,зніміть любий з малюнків,тільки не той,що був у вашої групи і зафарбуйте так,як було на слайдах.
(Діти у групах виконують дане завдання.)
-Перед вами зафарбовані малюнки.Яке питання ви поставите до кожного з цих слів?
-Чому? ( Бо всі ці слова-назви істот.)
-А як назвати їх одним словом? Хто це? (Тварини)
-Які це тварини? ( Домашні)
-Чому ми їх так називаємо?
IV Повідомлення теми та мети уроку
-Отже,діти,на уроці ми з вами і будемо говорити про наших домашніх улюбленців,яких любимо,про яких піклуємося,які стають нам у нагоді,приносячи користь.
V Робота над темою уроку
1Розвиток мовлення.
-Складання у групах речень за схемою,зображеною на слайді,та за малюнками домашніх тварин,які знаходяться на партах.
•
( Назвати який предмет,сам предмет,що він робить.)
Музична фізкультхвилинка «Дружба» (з рухами на слайді)
2Слайд «Умовні позначення»
• ― ⁼ ´
-Що вони означають? (Голосний звук,твердий приголосний,м’який приголосний,наголос)
3 Звуковий аналіз слів.
-Кролик,півник (колективно)
-Корова,кіт,собака (робота в парах)
-Коза,порося (індивідуально)
VI Закріплення вивченого
1 Доберіть слова до схем:
₌
2 Перегляд дитячого мультфільму «Котик Мурчик»
-Назвіть,які домашні улюбленці зустрілися у даному мультику?
-Що трапилося з головним героєм?
-Чому друзі відмовили йому у допомозі?
-А як би ви поступили в даній ситуації?
-Чого нас вчить цей мультфільм?
( В любій ситуації треба завжди залишатися другом і всім,що у тебе є ,з ними ділитися.
-Вам сподобався цей мультик чи ні і чому?
VII Підсумок уроку
Гра «Продовж речення»
-Сьогодні на уроці я вчився…
-Найбільше мені сподобалося...
-Хочу ще краще навчитися…
-Я чітко зрозумів,що найголовнішими в житті є…
-Розкажу батькам про…