Пропоную розробки перших занять з майбутніми першокласниками. До кожного уроку додаю картку для індивідуальної роботи. Цікаві ілюстровані завдання спрямовані на пробудження в дітей інтересу до навчання.
Заняття з майбутніми першокласниками
ЗАНЯТТЯ 11
Тема. Казка «Ріпка». Число і цифра 6
Мета: ознайомити дiтей iз новими словами; продовжувати розвивати мовлення дiтей; розвивати логічне мислення, допитливість, зосередженість; формувати вміння відповідати на запитання повними реченнями ; формувати вміння визначати складати невеличкі розповіді з власного досвіду; активізувати вживання антонімів і синонімів.
Ознайомити дітей з числом і цифрою 6,навчати співвідношенню числа й групи предметів; навчити дiтей складати i читати приклади за практичними дiями i малюнками, виховувати в дітей пізнавальний інтерес; виховувати любов до книг, викликати бажання навчитися читати.
Обладнання: ноутбук, телевізор, презентації 11, альбом «Казки: Ріпка», «Склад числа», «Число і цифра 6», таблиці з математики для 1 класу, казковий герой Мишка, цифри, геометричні фігури: шестикутник, завдання на аркушах, прості і кольорові олівці.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Добрий день вам, любі діти!
Рада вас вітати,
Щастя та добра вам
Щиро побажати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності Мовленнєва діяльність
Малесеньке, сіресеньке,
А хвостик як шило.
2. Гра "Знайди героїв казки "Ріпка".
3. Перегляд відео казки «Ріпка»
4. "Розкажи казку по ланцюжку".
ІІІ. Вивчення нового матерiалу
1. Вірш про число 6.
- Я бачив, сказав брат Маринці,
- шість яблук росло …на ялинці.
- Неправда! – озвалась Маринка.
- Так то ж…новорічна ялинка.
2. Прислів'я та приказки.
- Шість шкур дере
- Куліш – не каша, а шість рублів – не гроші
3. Загадки.
а) шість ніг, два роги, й сам на цигана схожий ( Жук)
б) Що то є за гість: ніжок має шість.
Аж чотири крилець має, по квітках літає.
Ні бджола, ні джмелик – зветься…(Метелик)
в) шість ніг, дві голови, четверо очей, один хвіст ( Вершник на коні)
4. Лічилки.
а) Ішов кіт через шість воріт,
До кінця дійшов, кошеня знайшов.
б) Йшла Маринка на стежинку,
Загубила там корзинку.
А в корзинці шість грибочків,
Хто знайшов, тому жмуриться.
5. Цікаво про шістку.
Жодне число не має такої цікавої властивості, якою володіє Шістка.
«Шість» у деяких народів далекого минулого вважали диявольським числом, яке
може людям принести різні негаразди, навіть лихо, тому що
Шістка ділиться без остачі на 1, 2, 3 і якщо скласти або перемножити усі дільники 1+2+3, матиме знову число 6.
6. Цифра 6.
а) Дуже схожа на дверний замок.
Знизу кружечок, а зверху гачок,
Сусідка її – величезна п»ятірка,
А незнайомку назвали…(шестірка)
б) На що схожа цифра 6.
в) Знайти, де заховалась цифра 6.
7. Фізкультхвилинка
КАЗКА
Засиділись в царстві казки,
Встали дружно.
Лінь, як пил, струсіть із себе,
Присідання вам зробити треба.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Руки – крила піднялися
Тужно – дружно в небо –
Політали, покружляли,
Дружно сіли, й тихо стало.
8. Робота з презентацією «Число і цифра 6»
9. Робота на аркушах.
Робота з індивідуальними картками (для кожної дитини особисто)
- Домалювати і розфарбувати цифру 6;
- Поєднати малюнок з цифрою.
10. Казка про шістку.
Одного разу число 6 пішло мандрувати. Першого дня побувало воно у понеділка,
другого дня – у вівторка, третього дня – у середи, четвертого дня – у четверга,
п»ятого дня – у п’ятниці, шостого дня – у суботи.
Ніде не затрималася шістка більше однієї доби, а от у суботи пробула аж 6 днів.
Почувалися вони хороше: навчилися співати 6 пісень про дружбу,
розказувати 6 віршів про природу, намалювали 6 малюнків про звірят,
навчилися показувати 6 фокусів.
Коли поверталася шістка додому, то запросила суботу до себе на гостину.
ІХ.Підсумок
- Де ми з вами сьогодні побували?
- Які дерева ми зустрічали?
- Що ще може рости в лісі?
- Хто з нами ходив до лісу?
- Давайте ми з ними попрощаємося.