Пропоную розробки перших занять з майбутніми першокласниками. До кожного уроку додаю картку для індивідуальної роботи. Цікаві ілюстровані завдання спрямовані на пробудження в дітей інтересу до навчання.
Заняття з майбутніми першокласниками
ЗАНЯТТЯ 13
Тема. Число і цифра 8. Казка про Павучка
Мета: ознайомити дiтей iз новими словами; продовжувати розвивати мовлення дiтей; розвивати логічне мислення, допитливість, зосередженість, зорову пам'ять, творчу уяву; формувати вміння відповідати на запитання повними реченнями ; формувати вміння визначати складати невеличкі розповіді з власного досвіду.
Ознайомити дітей з числом і цифрою 8, навчати співвідношенню числа й групи предметів; навчити дiтей складати i читати приклади за практичними дiями i малюнками, виховувати в дітей пізнавальний інтерес; ; впевненість у собі, виховувати любов до книг, викликати бажання навчитися читати.
Обладнання: ноутбук, телевізор, презентації 13, альбом «Казки», «Склад числа», «Число і цифра 8», таблиці з математики для 1 класу, казковий герой Павучок , відео "Про павучка", цифри, геометричні фігури, завдання на аркушах, прості і кольорові олівці.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
- Подивилися на мене,
Усміхнулися усі!
Всі готові до роботи?
Всі бадьорі? Молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності Мовленнєва діяльність
Вісім лапок працьовитих
Вміють сіточку зробити,
Між гілок прилаштуватита
На мушок полювати.
2. Перегляд відео про павучка
3. РЗМ "Розкажи по ланцюжку".
ІІІ. Вивчення нового матерiалу «ЧИСЛО І ЦИФРА ВІСІМ»
1. Вірш про число 8.
Два кільця без кінця,
У середині – без цвяха.
Якщо я перевернусь,
То ніяк я не змінюсь.
2. Прислів'я та приказки.
- Пошануй одежу раз – вона тебе вісім раз.
- Один падає, вісім кладе і кричить: «Не навалюй!»
3. Загадки.
а) Ану, хто з дітей вгадає,
Що за звір ніг вісім має?
Снує з ниток тонкі сіті,
Щоб мушки в них ловити? (Павук)
б) Вісім ніг, вісім рук
Вишивають шовком круг.
Мух запрошують на торг:
- Гей, купуйте, мухи, шовк! (Павук)
4. Логічні задачі
- Йшли 7 братів, у кожного брата – по одній сестрі. Скільки йшло людей? (Вісім)
- З-під воріт видно 8 котячих лап. Скільки кішок у дворі? (Дві)
- з дупла виглядали 8 хвостів білок. Скільки білок у дуплі? (8)
5. Цифра 8.
а) Кільця в ножицях стулились,
Що за цифра утворилась?
Хто з вас може нам сказати,
Як же цифру цю назвати? (8)
б) – Якщо два бублики – нулі
Покласти поряд на столі,
То скільки буде, відгадай-но?
- Що там гадати – два, звичайно!
- Ти, дорогенький, помилився.
Не два, а значно більше – вісім.
в) На що схожа цифра 8?
( матрьошка, сніговик, два бублики, наручники )
г) Знайти, де заховалась цифра 8.
6. Фізкультхвилинка
КАЗКА
Засиділись в царстві казки,
Встали дружно.
Лінь, як пил, струсіть із себе,
Присідання вам зробити треба.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Руки – крила піднялися
Тужно – дружно в небо –
Політали, покружляли,
Дружно сіли, й тихо стало.
7. Робота з презентацією «Число і цифра 8»
8. Робота на аркушах.
Робота з індивідуальними картками (для кожної дитини особисто)
- Домалювати і розфарбувати цифру 8;
- Поєднати малюнок з цифрою.
9. Казка про цифру вісім.
У одному казковому містечку у восьми поверховому будинку жили собі 8 пекарів.
І дорослі, і діти поважали їх за те, що уміли пекарі виготовляти вироби із тіста
чудернацької форми.
Пекар, що мешкав на першому поверсі, випікав бублики, пекар з другого поверху – печиво,
з третього поверху – булочки, з четвертого – піцу, з п’ятого – круглі буханці хліба,
з шостого – пампушки, з сьомого – тістечка, з восьмого – торти.
ІV. Підсумок
- З яким числом і цифрою ми сьогодні познайомилися?
- Що цікавого дізналися?
- Що нового?
ЗАНЯТТЯ 13
Казка «Про павучка». Число і цифра 8.