10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

26 вересня – ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ

Про матеріал

26 вересня – ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ

Офіційний логотип Європейського дня мов

Місце: Європейський Союз Європейський Союз

Ким святкується: Європейський Союз Європейський Союз

Засновано: 6 грудня 2001

Початок: 2002

Дата: 26 вересня

Європе́йський де́нь мо́в — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно 26 вересня.

Перегляд файлу

H:\РІЗНЕ,заходи\download-5.jpg26 вересня – ДЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ

Офіційний логотип Європейського дня мов

Місце Європейський Союз Європейський Союз

Ким святкується Європейський Союз Європейський Союз

Засновано 6 грудня 2001

Початок 2002

Дата 26 вересня

Європе́йський де́нь мо́в — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно 26 вересня.

H:\РІЗНЕ,заходи\download-4.jpgСвято встановлено 6 грудня 2001 року наприкінці Європейського року мов Радою Європи за підтримки Європейського Союзу з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов, бо збереження та розвиток мов, зокрема малих, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу. Єврокомісія зазначає, що Європейський день мов ставить за мету прийти від популяризації мультилінгвізму до вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя та неурядового співробітництва.

Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?

Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою.

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.

На заходах на вищому рівні вживаються заходи щодо здійснення перекладу виступів учасників на всі офіційні мови (за необхідності).

Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього зазвичай називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов в зрілому віці.

H:\РІЗНЕ,заходи\images-1.jpg27 ВЕРЕСНЯДЕНЬ ТУРИЗМУ

H:\РІЗНЕ,заходи\download.jpgВсесві́тній де́нь тури́зму — свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.

H:\РІЗНЕ,заходи\images.jpgСвято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.  У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

У вересні 1999 року на XIII сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.

З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці, а з 1998 року свято символічно приймає певна країна:

H:\РІЗНЕ,заходи\images-3.jpg2000 — Технологія і природа: два важкі завдання для туризму на початку XXI століття

2001 — Туризм: заклик до миру і діалогу між цивілізаціями

2002 — Екотуризм — ключ до сталого розвитку

2003 — Туризм — потужний фактор боротьби з бідністю, створення робочих місць і забезпечення соціальної гармонії

2004 — Спорт і туризм: дві життєдайні сили для взаємного розуміння, культури і розвитку суспільств

2005 — Подорожі та транспорт: від уяви Жуля Верна до реальності XXI століття

2006 — Туризм збагачує

2009 — Туризм — тріумф різноманітності

2010 — Туризм збагачує

2011 — Туризм об'єднує культури

2012 — Туризм і стійка енергетика

2013 — Туризм і водні ресурси: захист нашого спільного майбутнього

2014 — Туризм і розвиток громад

2015 — Мільярд туристів, мільярд можливостей

2016 — Доступний туризм

docx
Додано
29 жовтня 2019
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку