5 клас "У гості до музичних інструментів"

Про матеріал
Музичні інструменти поділяють на групи залежно від способу видобування звуків.
Перегляд файлу

                                  Музичне мистецтво 5 клас

                      Тема: « У гості до музичних інструментів»

Мета: ознайомити учнів з різними музичними інструментами, поняттями «регістр» «діапазон» «тембр» як засоби музичної виразності, ознайомити учнів з творчістю композитора П. Чайковського на прикладах танців з балету «Лускунчик»

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання: музичний інструмент, програвач, ілюстрації до музичного твору

Основні поняття для засвоєння:  «регістр» «діапазон» «тембр» як засоби музичної виразності, їх роль у створенні музичного образу

Твори, що вивчаються на уроці:

П. Чайковський. Балет «Лускунчик» танець феї Драже, вальс квітів

«Наша шкільна країна» муз. Ю. Чичкова сл. К. Ібряєва – виконання

                                     Хід уроку

1. Вхід під музику. Організаційний момент.  Мотивація до навчання

2. Бесіда про музичні інструменти

   Музичні інструменти поділяють на групи залежно від способу видобування звуків. Кожен інструмент має неповторне звучання. Пригадайте: існують струнні, духові, ударні та клавішні інструменти.Струнні інструменти звучать тоді, коли торкаються їх струн, духові – коли в них вдувають повітря, ударні – коли в них ударяють ,а клавішні при натисканні клавіш.

Чи можна розпізнати їх на слух? Як їх розпізнати? Зазирнемо в нашу скриньку.

Тут знайдемо одразу два засоби виразності – тембр і регістр.

                     Скринька музичних  інструментів

Струнно – смичкові                          Дерев'яні духові

Флейта                                                 Арфа

Скрипка                                             Кларнет

Віолончель                                         Фагот

Гобой                                  

                                                     Ударні

                                                     Барабан

                                                     Тарілки

                                                   Трикутник

                                                    Литаври     

 

   Регістри                                                                              Діапазон

  Високий                                                                         Найнижчий звук                       

  Середній                                                                          найвищий звук

  Низький

      3. Бесіда про тембральні характеристики музичних інструментів.

          Кожен інструмент має своє неповторне звучання, свій тембр(забарвлення). Тембр струнних інструментів не можна сплутати зі звучанням духових або ударних, а клавішні інструменти можуть імітувати кожен з них Цікаво знати, що кожен інструмент може видавати як найнижчий так і найвищий звук. Цей обсяг звуків називається діапазоном. Прислухайтеся мелодія може звучати наче людський голос, інколи високо, а буває – низько. Таку частину діапазону інструмента називають регістром

                                              Петро́ Іллі́ч Чайко́вський 25 квітня (7 травня) 1840,    Воткінськ,25 жовтня (6 листопада) 1893, Санкт-Петербург російський композитор, диригент і педагог. Автор 10 опер, 3 балетів, 6 симфоній, великої кількості  романсів та інструментальних творів. Мав частково українське, російське, французьке та австрійське походження. По батьківській лінії походив з

                                                                                                                        українського роду Чайок. По при те, що провідними сферами творчості були опера та симфонія, композитор писав музику майже у всіх жанрах Чайковський увійшов в історію російського музичного театру як творець лірико-психологічної драми. Камерно-інструментальна музика Чайковського налічує три квартети (перші зразки в російській музиці), струнне тріо, секстет і низку фортепіанних творів, переважно ліричних або жанрово характеристичних.  Найбільшим за масштабом фортепіанним твором Чайковського є  «Велика соната» (1878), в якій композитор розвиває традиції великої романтичної сонати.

 Відомі балети композитора:

Лебедине озеро (1876) Спляча красуня (1889) Лускунчик (1892)

5. Музичне сприймання

П. Чайковський. Балет «Лускунчик» Танець феї Драже

https://www.youtube.com/watch?v=Ds2Zoj9oYEs

«Вальс квітів»

https://www.youtube.com/watch?v=nkSAnSI6bvk

5. Аналіз прослуханих музичних творів

- Звучання яких музичних інструментів вам вдалося розпізнати?

В яких регістрах звучали музичні інструменти в танці феї Драже?

Який тембр мають струнні інструменти скрипка та арфа ?

6. Виконання пісні «Наша шкільна країна». Муз. Ю. Чичкова,

     сл. К. Ібряєва

https://www.youtube.com/watch?v=peYSRpe8WB4

      6. Узагальнення вивченого матеріалу.

- На які групи поділяють музичні інструменти?

- Що таке регістр?

- Які регістри ви знаєте?

docx
Додав(-ла)
Смоляр Наталія
Пов’язані теми
Музичне мистецтво, Розробки уроків
Інкл
Додано
6 листопада 2024
Переглядів
204
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку