6 клас "Операції над групами об’єктів: виділення, копіювання, переміщення"

Про матеріал

Мета:

навчальна: ознайомити учнів з принципами виконання операцій над групами об'єктів (виділення, копіювання, переміщення, відновлення вилучених об'єктів операційної системи); сформувати практичні навички виконання операцій над групами об'єктів;

розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, швидкість виконання завдання на комп'ютері, інтерес до інформатики;

виховна: виховувати старанність, увагу, сприяти самостійній роботі за комп'ютером, виховувати культуру користувача ПК.

Тип уроку: комбінований.

Перегляд файлу

1

 

Овсянникова К.В.

«___»__________ 20___ рік

Тема. Операції над групами об’єктів: виділення, копіювання, переміщення. Інструктаж з БЖД

Цілі:

  • навчальна: ознайомити учнів з принципами виконання операцій над групами об’єктів (виділення, копіювання, переміщення, відновлення вилучених об’єктів операційної системи); сформувати практичні навички виконання операцій над групами об’єктів;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, швидкість виконання завдання на комп’ютері, інтерес до інформатики;
  • виховна: виховувати старанність, увагу, сприяти самостійній роботі за комп’ютером, виховувати культуру користувача ПК.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор, картки із практичним завданням та запитаннями.

Девіз до уроку: «Навчаючи інших, навчайся сам»

http://content.onliner.by/forum/e42/158/350601/800x800/77289ac30179bd43588556cea5700289.jpeg

Хід уроку

І. Організаційний етап

Добрий день! Вітаю всіх присутніх.

  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку;
  • перевірка домашнього завдання.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

 Вправа «Мозковий штурм» (форма – фронтальне опитування)

  1. Що таке операційна система?

( це набір програм, призначений для забез­печення взаємодії всіх пристроїв комп’ютера і виконання користу­вачем різних дій)

  1. Які функції виконує ОС ?

озпізнає та обробляє команди, що надходять з клавіатури; керує роботою дисків, готує інформа­цію для виведення на екран монітора чи на принтер; розподіляє ресурси між різними завданнями, що виконуються. Також опера­ційна система узгоджує роботу периферійних пристроїв, підтримує діалог із користувачем).

 

Результат пошуку зображень за запитом "операційна система урок"

 

  1. Які ви знаєте операційні системи? Які встановлені на домашніх ПК?
  2. Як називається диск, на який встановлено операційну систему?

(системний)

  1. Які є основні елементи Робочого стола?

 (Значки (піктограми) програм та документів, ярлики, панель задач, панель швидкого запуску, кнопка Пуск, Кошик)

  1. Для чого використовується Кошик?

(Кошик — це спеціальне місце для вилученої інформації.)

  1. Які об’єкти включають до файлової системи?

(файли і папки)

  1. Що таке тип файлу?

Запишіть на дошці типи файлів :

(чотири учні виходять до дошки та заповнюють пропущенні місця)

Документ. __

Малюнок. __

Пісня. __

Відео. __

 

  1. Які є правила запису імені файлу?
  2. Які операції можна виконувати над об’єктами файлової системи? (копіювання, переміщення, вирізання, зміна іменні і т.д.)
  3. Чим операція «копіювання» відрізняється від операції «переміщення» ?
  4.  Як виділити об’єкт файлової системи?
  5. Який алгоритм створення папки?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Прийом «відстрочена відгадка»

— Ми розглядали дії над об’єктами. Як можна виконувати дії, якщо об’єктів декілька, тобто над групами об’єктів? Відповідь на це запитання ви отримаєте під час вивчення нової теми.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації (використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

  Група об’єктів  - це об’єднання об’єктів, до яких застосовують спільну дію

Об’єкти для виділення

Алгоритм виділення

Група об’єктів з довільним розміщенням

  1. Вибрати один з тих об’єктів, які потрібно виділити.
  2. Натиснути і не відпускати клавішу Ctrl.
  3. Вибрати по черзі потрібні об’єкти
  4. Відпустити клавішу Ctrl

Група об’єктів, які розміщені у списку підряд

  1. Вибрати перший з потрібних об’єктів.
  2. Натиснути і не відпускати клавішу Shift
  3. Вибрати останній з потрібних об’єктів.
  4. Відпустити клавішу Shift

 

Виділення групи об’єктів з використанням миші виконується аналогічно до виділення прямокутної області екрана, в яку повинні потрапити потрібні об’єкти.

Усі об’єкти папки можна виділити, виконавши Правка Виділити все або натиснувши сполучення клавіш Ctrl + А

Копіювання і переміщення групи об’єктів  здійснюється за тим самим алгоритмом, що копіювання і переміщення об’єктів.

V. Виконання практичної роботи

 -  На закріплення матеріалу, ви виконаєте практичне завдання, але перед цим повторимо інструктаж з техніки безпеки.

(учні «ланцюжком» проговорюють правила поведінки в комп’ютерному класі)

  • приступимо до практичної роботи.

( вчитель роздає картки із завдання для практичної роботи, учні виконують завдання, наприкінці уроку звітують вчителю)

  1. На робочому диску створіть папку з назвою нашого міста.
  2. Перейменуйте створену папку на Навчальна.
  3. Відкрийте папку Навчальна.
  4. Створіть у папці Навчальна папку з назвою свого класу.
  5. Відкрийте папку класу.
  6. Створіть у папці класу особисту папку і дайте їй назву — своє прізвище.
  7. Відкрийте особисту папку.
  8. Створіть перший текстовий документ («документ1»).
  9. У текстовий документ введіть текст: своє прізвище, ім'я, по батькові.
  10. Збережіть текстовий документ і закрийте його вікно.
  11. Створіть і збережіть другий текстовий документ з назвою «Адреса»  і текстом — вашою адресою.
  12. Перемістіть документи «документ1» і «Адреса» з особистої папки у папку Навчальна.
  13. Скопіюйте один текстовий файл з особистої папки у папку Навчальна способом перетягування піктограми файлу.
  14. Скопіюйте другий текстовий файл з особистої папки у папку Навчальна, використовуючи буфер обміну (копіювати-вставити).
  15. Видалити файли  з папки Навчальна.
  16. Поверніть ярлики з Кошика у папку Навчальна.
  17. За допомогою ярликів відкрийте папку і текстовий документ.
  18. Закінчіть роботу. Закрийте усі вікна. Здайте звіти.

 

Під час практичної роботи вчитель проводить індивідуальний контроль за роботою учнів і, якщо це необхідно, зупиняє роботу, вказує на недоліки і проводить поточний інструктаж.

VІ. Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

  VІІ. Підсумки уроку.  Домашнє завдання

Вправа «навчаючи — учуся»

(Учні отримують картки. Протягом визначеного часу кожен учень готує відповідь на одне запитання, а потім виконує роль учи­теля, пояснюючи відповідь на запитання учням класу)

Завдання. Користуючись підручником, конспектом уроку, ком­п’ютером, з’ясуйте:

  • Чим відрізняються операції над окремими об’єктами файло­вої системи від операцій над групою об’єктів?
  • Який алгоритм виділення групи об’єктів, що розміщені в пря­мокутній області?
  • Який алгоритм виділення групи несуміжних об’єктів?
  • Як виділити об’єкти, що розміщені у списку підряд?
  • Як виділити всі об’єкти папки?
  • Чим відрізняється операція перейменування групи об’єктів від операції перейменування одного об’єкта?
  • Як відновити з Кошика видалену групу об’єктів?
  • Які відомості про групу об’єктів можна отримати, виконав­ши команду Властивості з контекстного меню?

(у разі браку часу відповіді на запитання написати письмово в робочі зошити вдома)

Домашнє завдання. Повторити раніше вивчений матеріал.

(оцінювання роботи учнів на уроці)

  • Дякую за урок!
docx
Додано
1 березня 2018
Переглядів
7897
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку