Одеський ліцей №82
Інтегрований урок (Я досліджую світ, математика, навчання грамоти) у 1 класі
Тема: А вода – це справжнє диво!Закріплення вивченого матеріалу з нумерації чисел першого десятка
Мета:
Ознайомити учнів з властивостями води в процесі практичої діяльності (дослідів), показати значимість води для життєдіяльності живих організмів;
удосконалювати знання учнів з нумерації чисел першого десятку, закріплювати знання геометричних фігур .
Вчити підбирати слова-ознаки.
Розвивати мовленнєву компетентність, навички словотворення, фонематичні процеси, фонетичний аналіз, збагачувати словниковий запас;
Розвивати зорову та слухову увагу, пам’ять; мислення, уміння аналізувати, робити висновки.
Розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати .
збагачувати емоційний досвід учнів.
Виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до води.
Матеріали для уроку:
запис «Пісні Капітошки», мультфільм «Капітошка»,
Зображення Капітошки, аркуші з завданнями, зображення краплинок з властивостями води,мікрофон, пластикові склянки, вода .
Хід уроку:
І. Підготовча частина.
1.Організаційний момент:
Добрий день, сонечко ясне!
Добрий день, люди прекрасні!
Добрий день, ліс і долини!
Добрий день, рідна Україна!
2.Вправа «Очікування»:
Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?
Продовжіть речення:
Я хочу, щоб урок був…
На цьому уроці я хочу….
ІІ. Основна частина.
1.Звучить уривок «Пісні Капітошки».
-Діти, чия це пісенька? Звідки ви його знаєте?
На дошці – зображення Капітошки.
-Який Капітошка? ( веселий, радісний, смішний, любить гратися , пустувати, має багато друзів….)
Так ,Капітошка веселий, завжди в гарному настрої, тож він дарує кожному з вас своє фото, а разом з ним і гарний настрій.
2.Робота з геометричним матеріалом.
-Погляньте на фото Капітошки і скажіть з яких фігур він складається?
(з кругів та овалів)
Покажіть круги, овали на малюнку
3.Робота біля дошки та в зошитах .
-Діти, а звідки взявся Капітошка? ( з хмаринки).
А ким він є спробуємо зараз з ‘ясувати, виконавши таке завдання:
-Я буду називати вам слова і в кожному слові буду просити вас називати лише одну букву, яку я скажу.
СНІГОВИК , ВІТЕР , ЗИМА , ПОДАРУНКИ , ЛІД , МОРОЗИ , НЕБО , ЗІРКА.
Учні по черзі виходять до дошки і викладають відповідну букву на дошці.
-Прочитайте слово яке утворилося. КРАПЛИНА. (звуковий аналіз слова)
Порахуйте скільки букв у слові краплина (8)
4. Каліграфічна хвилинка
Запишіть рядок цифру 8 у рядочку зошита
Назвіть сусідів числа 8
-Отже, ким є Капітошка? ( краплиною).
Як лагідно можна назвати краплину?
(КРАПЛИНКА, КРАПЛИНОЧКА, КРАПЕЛЬКА).
5.Фізкультхвилинка. Музична
-Діти , у Капітошки є багато друзів і сьогодні деякі з них завітали до нас.
5. Бесіда про воду.
-Отже, Капітошка краплинка ….води.
- До якої природи належить вода – живої чи неживої? (до неживої)
- А які властивості має вода?
Давайте будемо досліджувати!
6. Проведення дослідів.
- Який висновок можна зробити про колір води? ( Вода безбарвна)
- То яку властивість має вода, крім того, що вона безбарвна? ( Вода текуча.)
- То має вода певну форму? (вода без форми)
- Отже, ми дослідили три властивості води: безбарвна, текуча, без форми.
- Що ви можете сказати про воду, яка вона? (вода прозора).
- Отже, давайте ще раз назвемо всі властивості води: безбарвна, текуча, без форми, прозора, без запаху, без смаку.
7. Про воду у природі.
- Діти, а де ми можемо побачити воду у природі? (у річці, у озері, у морі…).
-У якому вигляді іще в природі ми можемо бобачити воду. (У вигляді дощу, роси , граду, снігу, льоду, пари..).
Хто живе у воді? Для кого вода рідний дім ?
8.Значення води.
Без води не можуть жити
Люди ні одної днини.
І водичку люблять пити
Всі рослини і тварини.
Без води не може мама
Готувати вам обід.
Без води не можна також
Личко вимити як слід.
Без води не можуть жити
Риби в морі, звірі в лісі,
Без води не можуть жити
І горобчики у стрісі.
Без води життя немає,
Переконані ми в тім.
І тому водичку, діти,
Берегти потрібно всім.
-Отже, воду треба берегти!
9. Робота за малюнком
ІІІ. Заключна частина.
Скласти малюнок з розрізаних частин
Прямий і обернений рахунок
2.Підсумки .Рефлексія
-Чи справдилися ваші сподівання стосовно нашого уроку?
-Яким був урок?
Продовжіть речення:
Оцініть свою роботу на уроці і свої враження за допомогою настрою краплинки
І повернемо його додому , до хмаринки.
Урок був ……
На цьому уроці я ….