Абсолютна і відносна висота місцевості, їх визначення за допомогою горизонталей та за шкалою висот.
Номер слайду 2
Земна поверхня дуже нерівна. На ній трапляються рівнинні ділянки, горби, яри і гори. Усі форми земної поверхні називаються рельєфом.
Номер слайду 3
Нівелір – найпростіший прилад, який являє собою дерев’яну рейку завдовжки 1 м з виском і служить для вимірювання відстаней по вертикалі, або складний геодезичний прилад для точних вимірювань висоти місцевості
Номер слайду 4
Абсолютною висотою називається перевищення точки земної поверхні по вертикалі над рівнем моря, висоту якого беруть за 0 метрів.
Номер слайду 5
Відносною висотою називають перевищення по вертикалі однієї точки земної поверхні над іншою.
Номер слайду 6
Горизонталі – умовні лінії коричневого кольору на плані, які сполучають точки з однаковими абсолютними висотами. На горизонталях є числа, які позначають їх абсолютну висоту.
Номер слайду 7
Для того щоб розрізнити зображення горизонталями гори від улоговини, хребта від лощини, від горизонталей у бік пониження схилу проводять рисочки – бергштрихи.
Номер слайду 8
Крім горизонталей, рельєф на планах і картах зображають відмітками абсолютних висот характерних точок рельєфу – вершин гір чи горбів, дна улоговин, Позначають їх арабськими цифрами біля характерної точки з точністю до 0,1 м.
Номер слайду 9
На фізичних географічних картах для унаочнення показників висот та глибин застосовують спосіб фарбування інтервалів між горизонталями. Для висот суходолу використовують відтінки зеленого, жовтого та коричневого кольорів, для глибин океану – відтінки синього. Відповідні кольори з позначками глибин та висот – шкалу висот та глибин – розміщують поруч із рамкою карти.